What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

A bécsi NL5&Haze

f2obsession

Active member
Köszi srácok ezt a búra ötletet. Csinálok rá. A lyukak függőleges pozíciójáról mondhatnál többet, érdekel :D
Nincs megoldóképletem, de alapvetően nem sokkal a növény legfelső levelei alá szoktam. De az is megoldás, ha nincs is lyuk, hanem a lombozat térfogatát többszörösen meghaladó a búra, és az alját egyik oldalt 1-2 centire kitámasztod. 5 literes savanyú uborkás (vagy milyen) vödör nekem úgy vált be, bontatnanul, csak alul kicsit elemelve a földtől. De sok mindentől függ... Mint üvegház, ugye "fűt" is, meg a 100% páratartalom már fullasztja a növényt... Szerintem magadnak kell kitapasztalnod, de jól eltalálva remekül helyettesíti a napi több liter desztvizet elfogyasztó párásítót nálam.
 

mátyás

Active member
Köszi srácok a jó szavakat. Szetem ma nekiállok este és lebontom. Van két nagyobb testvére is, majd most megpróbálom nem elbaszni a leveleket a vége felé. Aki esetleg tudja, hogy így ez a színesedés még levele felzabàlás ez minek tudható be az ne kíméljen? Az oké, hogy a vége felé ez valamilyen szinten "normális" de láttam olyan kertet ahol a végén bőven szépek a levelek is. Mi az amit itt elrontok a tápozàsnàl?

Köszi a búra ötleteket, délután hazaérek rá szerkesztem.

@WHIPEDMEAT Szerinted,ha csak pénteken állok neki a szüretnek, akkor rontok valamit a viragokon vagy az belefér még?
 
Last edited:

mátyás

Active member
Sziasztok! A helyzet a következő. A kinti az kapja a ripent. Elkezdett hízni megint szépen. Elég fos időt mond pár napra, viszont jövő héten 19 fok körül lesz megint, szóval szerintem még fent hagyom. Azért nem teljesen vagyok boldog. Ugyanis azért lesz ebben szép számmal magocska. Múlt héten szombaton levágtam egy kisebb ágat, mára szívható lett. Azért van benne mag rendesen. Szerintem nem viselte jól az esti 3-4 fokokat és azt a két hetet amikor esett az eső. Vagy az is lehet ,h van a környéken valami ami beporozta, passz. Vagy nem tudom. Ettől függetlenül bivaly erős, amit nem is értek. Már csak azért se, mert bent volt már magos füvem és az elég gyengusz szar volt. Ez a kinti felveszi a versenyt a bentivel,csak jócskán van benne mag. Legalábbis amit leszedtem ágat ebben volt. Most igy állunk. Ma leszedem a bentit, hétvégén nem leszünk itthon úgyhogy muszáj. A legjobbakat mindenkinek
 

mátyás

Active member
Az idő itt kint nem valami Miami, igaz eső nincs, de este 6-8 fokok vannak. napkozben 15 korül alakul, az nem oylan vészes, persze nem a legjobb sajnos. Hajnali pára és köd az már régóta játszik, de penészt egyelőre nem láttam. Remélem nem is fogok. Jövő hétre is ilyen 15-19 fokokta ír, szerintem még jövő héten hagynám. Mi a véleményetek?
foto_no_exif(1).jpg
foto_no_exif(2).jpg
foto_no_exif(3).jpg
 

mátyás

Active member
Hetvegen elég fos idő volt erre. Esett az eső is, ettől pedig elég szépen megfeküdtek az àgak. Leráztam több részletben és próbáltam valahogy vissza kötni, de nem mindenhol sikerült. Csóri már össze vissza áll. Volt egy àg, azon egy virág valamiért szépen berohadt. Egyelőre máshol nem jelentkezett semmi. Reggelek egyre inkább párásak. Erre a hétre jó időt mond, még marad aztán hátha össze szedi magát. Este hozok képet. A benti már szárad, hétvégén már lehetett füstölni az apróbb gubacsokat. Nagyon fasza lett. Három napja full be vagyok állva. 🤣😂 Szerdán megnézem mennyi lett. A Jackie meg az eper ak szépen megindultak, de még nem nagyon van rajtuk mit nézni. Kábé egyelőre ennyi
 
Last edited:

mátyás

Active member
Próbáltam épkézláb képeket csinálni, de olyan fos borús idő volt, h ez lett belőle. Egy-két ág össze vossza dől, hiába kötöm, totál kaotikus. Nagyon durva illat van a kertben. De ez már lassan aggasztó méreteket kezd ölteni. 🤣
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif(1).jpg
foto_no_exif(2).jpg
 

mátyás

Active member
és van egy kissebb gondom bajom. Van ebből két nagy klónom, amik időközbe elèg magyra nőttek, már beterítik lassan az 1 nm-t. Ezeket pedig most le fogom virágoztatni, mert nagyon élvezem és klónról relatív hanar meg is van. Ma holnap fogok kapcsolni, akkor bekerul felé a nagy led. Veg alatt ezeket a kis e27 eket használom eddig bevált. Bár mondjuk ekkorára mèg nem hagytam meg alatta(130 cm körül van). A bal oldali kisebb is picit, ez betudható a szar lámpa elosztásnak. Ezek ugyanezek amik most kesz lettek bent. A kisebbnél most két levélen megjelentek ezek. Ugyan azt kapják 0,9 g F4 és 0,63 CAN. EC mérőm nem ió. kétszer locsolok, reggel és este. Eddig semmi nem volt, most jött elő pár napja. Valaki legyen oly jó fej és vessen már rá egy pillantást, h most ez hiány vagy sok lesz a táp? 22 fok van korulbelul a satorba, este pedig 19 korul. para az ilyen 50
foto_no_exif(9).jpg
foto_no_exif(7).jpg
foto_no_exif(8).jpg
 

mátyás

Active member
Köszi Whip. Tegnap elkezdtem permetezni, akkor folytatom. Pedig ha most berakom az erősebb lámpát, akkor még nagyobb lesz a tápfelvétel. Ezt jól gondlom? Mert akkor lehet célszerűbb lenne ujra bekötni nekik az autonata locsolást.

Egyébkétnt azt mi okozza, h azon a növényen jön elő a hiány, amit kevesbé ér fény?
 

mátyás

Active member
Olyan régen írtam már a kis naplócskámba, hogy ideje valamit beleszerkeszteni. Mondjuk nem sok minden történik 😆
A benti hézecskémet már több mint két hete leszedtem, azóta nem tudom sajnos letenni, és ennek már sok minden más látja kárát.
A kintit is leszedtem egy hete kábé, nagyon fős idő van itt kint, gyakran esik, állandó köd. Nem húztam, a garázsba szárad, már amennyire ott tud, valamelyik nap behozom, és itt fogja befejezni. Kíváncsi vagyok milyen, majd ha leszáradt referálok, meg hozok róla képet. A nlhaze-nek van bent két nagyobb klónja, azokat már kapcsoltam, kíváncsi vagyok mennyit hoz 1nm-en. Bár így is kurva sok füvem van. Ja volt két köcsög kukacom, hogy verjem bele. Lerágott két levelet de elvileg elkaptam őket, kezelést kapott, mást nem láttam.
Az eper ak meg a dzseki azok két hetesek, eléggé alul vannak táplálva, legalábbis nekem kurva fakónak tűnnek, de nem akarom szétégetni őket, így most óvatos duhaj módjára tápozom, inkább alul aztán majd most már növelem. Szerdán ültettem át őket, azóta nem akarják az igazat, talán most kezdik össze szedni magukat.Van itt még mit tanulni, na 😆 hozok képeket
 

Latest posts

Latest posts

Top