What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

A bécsi NL5&Haze

Blekketekk

Active member
Te Matyi nagyon király az szörny virág! Nekem még nem volt ilyen foxtail-es iszonyatom, de biztos vagyok benne hogy ugyanolyan jól ég a papírba mint ami nem foxtail. 😃 wow félelmetes! ✌️
 

mátyás

Active member
Köszi! Én is nagyon kíváncsi vagyok már rá, többek között mert nincs dzsom se, de most már nemsokára jó lesz. Már elég sok borostyán mirigy van rajta végre. Talán még ezen a héten megy, akkor kb 100 napot lesz fent. Nagyon durva. Az ezelőtti haze 84 nap alatt simán jó volt, ez meg...Hihetetlen. Remélem lesz ereje is. Arra is is kíváncsi leszek,h mennyi lesz rajta
 

mátyás

Active member
Üdv urak! Visszavágás megvolt. Most olyan 1,6-1,7 magasságon van,most pár locsolást CaN nélkül csináltam és 1g/l fertit kaptak. Továbbra is szépen nőnek. Képeket holnap tudok rakni. Bár sok minden nem változott.

A serious kush pedig lassan már befejezei. Legalábbis remélem. Nemsokára hozok róla képet.
Egy kisebb para, hogy annyira lezabált egy két levelet, hogy attól félek, hogy ez a buganal penészesedéshez fog vezetni. Ezt melyik hibám okozta? Elrontottam a tápozást ez oké, de mi vezetett ehhez? túl hamar visszavettem az ec-t vagy inkább túltoltam? Automata locsolas megy neki, 3 locsolás naponta: 1. lámpaoltáskor, 2. az kábé 5 óra múlva, 3. Pedig làmpaoltás előtt másfél órával. Bő runoffal locsolok. 1,2 körüli az ec ami a tankban van. Ennek az elbaszott tápozasnak van köze ahhoz, hogy már a 15. hetét fogja megkezdeni és még mindig nincs kidagadva rendesen és kurva lassú? Vagy ez csak a fenotipus miatt van? Esetleg a meleg? Jó lenne kiküszöbölni a jövőben
 

Blekketekk

Active member
Hello, figyu azt gondolom, hogy a körülmények simán hátráltathatják a virágot, bár szerintem inkább a gandzsa fenotipusa ilyen a Te esetedben, ha olyan fenot fogsz ki ami hosszabban virágzik akkor a fejedre is állhatsz… amennyire látom a naplókban itt-ott ezek a növények sosem okoznak csalódást cserébe azért a plusz pár hétért.
 

mátyás

Active member
Köszi ! Én is ebben bízom. Hoztam pár képet, az a durva, h az alsó virágok azok szépen kidagadtak, és a mirigyek is durván borostyán színűek, simán szedhetők, pedig ezek a legalsó ágak. Tényleg jó kis növény, minden oldalága majdnem, hogy 1,5 literes palack méretű, némelyik még nagyobb.

foto_no_exif.jpg
foto_no_exif(5).jpg
foto_no_exif(4).jpg

foto_no_exif(1).jpg
 

mátyás

Active member
a két nl5 klón pedig elérte az égőket. Az égők fullon vannak, nem tudom feljebb rakni, lekötöttem. Pár napot jó lesz így, de ez még két hétig nyúlni fog, plusz oldalt is kinőtte, csak alig létszik. Kicsit elszámoltam, h mikor kell kapcsolni a klónokat. Első klónom. Ezért is sürgető.
foto_no_exif(3).jpg
 

f2obsession

Active member
A foxtailt tapasztalatom szerint főleg a meleg okozza, esetleg a túl erős fény. Nekem szinte mindig megjelent, ha virágzás közben túl közel nőtek a lámpához (pici szekrényem van viszonylag nagy lámpával, egy bizonyos magasság felett már nem tudok 30 fok alatti hőt biztosítani, pláne hogy ott a bugákat már a lámpa fénye is "hevíti", hasonlóan, mint az infralámpa, csak nem olyan mértékben. Azt' akkor a csúcsok igazából még melebbek is lehetnek, mint a környezetükben mért hőmérséklet). Hány fok van a csúcsoknál (vagy inkább hány fok volt ott 1 hete)? Az érettséget meg ilyenkor nem a kinövéseken kell figyelni. Mivel folyamatosan hoz újabb virágokat, így a "kültakaró" (a foxtail végek) mindig zsengék lesznek. Bár most, hogy végre lehűlt az idő, gondolom már alacsonyabb kőmérsékletet tudsz biztosítani, és talán leáll a foxtail. De még ebben az esetben is, mire azok a zsenge végek megérnének, a "pillepalackok" belseje már elbarnul, esetleg meg is penészedik.

Még ha nem is néz ki rosszul, azért az ilyen mértékű foxtail nem nagy öröm feldolgozáskor, meg fogyasztáskor. Rengeteg lesz benne a szár.
 

Blekketekk

Active member
Köszi ! Én is ebben bízom. Hoztam pár képet, az a durva, h az alsó virágok azok szépen kidagadtak, és a mirigyek is durván borostyán színűek, simán szedhetők, pedig ezek a legalsó ágak. Tényleg jó kis növény, minden oldalága majdnem, hogy 1,5 literes palack méretű, némelyik még nagyobb.

View attachment 18751671 View attachment 18751672 View attachment 18751673
View attachment 18751674
Azt a kurva! Alig fér a tenyeredbe, ez igen! 👏🤗 de meg harapgálnám! Má mint nem a tenyered! 😃 annyira szörny hogy szép!
 

mátyás

Active member
Köszi a tippeket. Sajnos a klíma csak jövőre kerül fel, és rohadt meleg volt ezen a nyáron. Klíma nélkül meg egyszer soha nem inditok nyáron növényt. Addig fent hagyom amíg a két nl5 megint el nem éri a pilácsokat. Nézegettem alsóbb virágokat és azok érettek, úgyhogy szerintem is az van amit te is írtál, hogy folyamatosan hozza a meleg miatt az új virágokat és ott az mindig zsenge és éretlen marad. Szerintem pár nap és off.
 

Blekketekk

Active member
Köszi a tippeket. Sajnos a klíma csak jövőre kerül fel, és rohadt meleg volt ezen a nyáron. Klíma nélkül meg egyszer soha nem inditok nyáron növényt. Addig fent hagyom amíg a két nl5 megint el nem éri a pilácsokat. Nézegettem alsóbb virágokat és azok érettek, úgyhogy szerintem is az van amit te is írtál, hogy folyamatosan hozza a meleg miatt az új virágokat és ott az mindig zsenge és éretlen marad. Szerintem pár nap és off.
Hogy nagyon meleg volt nyáron?! 😃 én a virággardróbba mértem 42 fokot is… szerencsére nem volt még flo-ba a virágom. Valamit nekem is ki kell majd erre találjak a jövőben. Most meg a hűvössel kell majd kezdjek valamit, mert ma reggel 22 C fokot mutatott a kütyü úgy hogy már égtek a lámpák… bocsi az offért Matyi, mindenesetre örülnék ha továbbra is post-olnál a gandzsáidról, egyrészt nekem tetszenek, másrészt meg örülünk a képeknek/beszámolónak, béke!
 

mátyás

Active member
Köszi! Igyekszem, igyekszem. Jöhet ide minden, itt nálam nincs ott 😎 ✋ a 22 az szerintem elég jó érték! Októbertől nálam is annyi van, 22-24, lámpa oltáskor 19. Ez a jó szerintem
 

mátyás

Active member
Pár napja este elég hideg van sajnos. Tegnap 12 fok volt, most is elég hűvös van, és pár napig még ez várható. Remélem ez még nem annyira gáz
 

mátyás

Active member
Időközben leszedtem a kusht. Nagyon kellett a hely, és volt egy rész, ahol az elhalt levél picit bepunnyadt már, összesen kábé 5 g penészt vágtam ki az egészből. Kereken hat órán át trimmeltem. Végül lett 1 g haskàm, amit az ujjaimról vakarásztam le, mert természetesen megint balfasz voltam és elfelejtettem kesztyűt venni. Szerencsére elég sok lett, majd egy hét múlva mikor elrakom, megmérem. A haska az bivalyerős, 0,12 szipakoltam el. Remélem a dzso is fasza lesz. Majd egy hét múlva hozok róla képeket. Remélem a g/w meglesz
( 240). Akartam kérdezni, hogy ennek elég kövérek a trimmelt virágai, úgy tudom őket akasztani. Ti szárításnál ezeket inkább szét szeditek? Kicsit parázok nehogy a penész elkapja. De ha szétszedem őket, akkor ugye nem tudom akasztani. Ja és nagyon köszönöm a segítséget jonasnak, meg mindenkinek aki kalapon is segített. ( Gondolom sokan itt is itt vagytok, csak még nem annyira párosítottam össze a neveket :D)
 

Blekketekk

Active member
Időközben leszedtem a kusht. Nagyon kellett a hely, és volt egy rész, ahol az elhalt levél picit bepunnyadt már, összesen kábé 5 g penészt vágtam ki az egészből. Kereken hat órán át trimmeltem. Végül lett 1 g haskàm, amit az ujjaimról vakarásztam le, mert természetesen megint balfasz voltam és elfelejtettem kesztyűt venni. Szerencsére elég sok lett, majd egy hét múlva mikor elrakom, megmérem. A haska az bivalyerős, 0,12 szipakoltam el. Remélem a dzso is fasza lesz. Majd egy hét múlva hozok róla képeket. Remélem a g/w meglesz
( 240). Akartam kérdezni, hogy ennek elég kövérek a trimmelt virágai, úgy tudom őket akasztani. Ti szárításnál ezeket inkább szét szeditek? Kicsit parázok nehogy a penész elkapja. De ha szétszedem őket, akkor ugye nem tudom akasztani. Ja és nagyon köszönöm a segítséget jonasnak, meg mindenkinek aki kalapon is segített. ( Gondolom sokan itt is itt vagytok, csak még nem annyira párosítottam össze a neveket :D)
Hyhy bármilyen szúnyogháló amit ki tudnál feszíteni, hogy arra szét tudd szedni? Kurva tré dolog szét bontogatni a nagyobb bud-okat hiszem szépek a szemnek, de a penész az nem játék, ha tényleg tartasz tőle. Nagyon ritkán sikerült akkora virágokat nevelni hogy ilyesmin kelljen gondolkodnom mint neked, de én így jártam el. Szúnyogháló kifeszít és arra lehet pakolni a gubicsokat, tudod forgatni őket x időközönként azt jóccakát.
 

f2obsession

Active member
Én is szét szoktam szedni egyből aratás után a nagy, tömör csúcsokat, főleg ha már találtam penészt az adott növényen. Ha valahol belül penészes valamelyik csúcs, az a szárítás első napjaiban még sokat terjedhet, rossz esetben többszörösére növelve a penészkárt.

Én gyümölcs aszalót használok a szárításhoz, amin van hőszabályzó. A fűtést lekapcsolva csak szellőzteti a bugákat, de ha akár penészpara miatt, akár más okból gyorsabban akarom kiszárítani, tudok tetszőleges hőfokot beállítani.
 

Latest posts

Latest posts

Top