What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

A bécsi NL5&Haze

mátyás

Active member
Ennek erősen lehúzás szaga van. A 43cent még az aktuális 28hoz képest is sok... Én a helyedben amilyen gyorsan csak lehet, a saját nevemre íratnám a villanyórát, kb ez a bevett szokás és egy telefonnal el is intézhető.
Köszi a tippet, Jövőhéten pont ezt fogjuk intézni
 

mátyás

Active member
A serious kush még mindig fent van. Május 18-n váltottam. Nagyon durva. Ott azért volt penész parám egyszer, a main cola-t elkapta, picit, azt levágtam, ez volt 3 hete asszem. De azóta sehol nem találtam, pedig szétfeszítettem a virágokat is. Most kezd borostyán lenni a legtöbb mirigy. Itt a meleg miatt van foxtail is, de ettől függetlenül rohadt tömör a virágzat és gyantás. Keresek pár képet erről is. Jövőhéten muszáj leszedni, mert nem lesz helyem... Én nem basztam még ilyet, akárhogy is számolom ez már kilencven akárhány napja nyomja.
 

mátyás

Active member
Köszi! Nagyon nő ez a fenó. Ez egy három hetes klón. Aug 2-ai kép, a másik pedig mai.
View attachment 18741078
Egyébként ez a jobb oldali növény az ami a ma feltöltött kinti képen bal odalt van.

Egyébként szerintetek a kinti az még sokat fog nyúlni? Vagy mást lassan megáll végre? Picit attól félek, hogy ez soha áll le, az még a biztonság szempontjából tarthatatlan sajnos. Ettől tartok, na mega szagától.
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Az már nem elővirág, lassan bojtosodni fog. Ideje is már igazán, hogy elkezdjen virágozni. Amelyik még nem kezd, attól kicsit meg kéne vonni a nitrogént szerintem (max fele annyi kálciumnitrát, mint ferti4, de inkább még kevesebb).
 

f2obsession

Active member
Egyébként ez a jobb oldali növény az ami a ma feltöltött kinti képen bal odalt van.

Egyébként szerintetek a kinti az még sokat fog nyúlni? Vagy mást lassan megáll végre? Picit attól félek, hogy ez soha áll le, az még a biztonság szempontjából tarthatatlan sajnos. Ettől tartok, na mega szagától.
Sokat fog még nyúlni mindkettő szvsz. Még épphogy kezdenek virágozni. Meg ilyen környezetben érzékelik a takarást (a környező növényeket), és próbálnak kitörni.

Nagyon szépek amúgy, csak egy kicsit aggasztóan vegesek még. Nem tudom, mekkora különbség van az éghajlatban Magyarországhoz képest, de már csak két hónap van október végéig, mifelénk meg már októberben is kb 15 fokos csúcshőmérsékletek szoktak lenni hideg éjszakákkal, így lelassul a fejlődés. Nem tudom, lesz-e idejük rendesen beérni..
 

mátyás

Active member
Igen ettől én is tartok, hogy nem fog beérni rendesen. Nagyon hasonló az időjárás, mint otthon kábé. (Veszprém) Abban bízom, hogy most picit kitolódik a jó idő és tartani fog október végéig legalább. Inkább a mérete aggaszt. Jelenleg 1,9 M
ilyenkor a virágzás elején érdemes még egyszer vissza vágni? Attól félek 3 méteresen nem fogom tudni kezelni és a biztonság miatt is necces
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Szerintem simán visszametszhetők még. Én a kisebbiknek a vezércsúcsából csapnék le kb 30 centit, a nagyról meg legvágnám azt a kb 5 megnyúlt csúcsot, ami "kilóg".

Túl drasztikusan most már nem érdemes metszeni, mert az eltolná még 1-2 héttel a virágzást. Én megpróbálnám a köveztkező 3-4 tápozásnál a kálciumnitrátot teljesen kihagyni, hogy minimalizáljam a nitrogénbevitelt.

Igen, a globális felmelegedés a barátod lesz idén (ha hozza magát) :)
 

f2obsession

Active member
Nincs mit. Szurkolok, hogy későn jöjjenek az első fagyok, meg hogy viszonylag meleg, és napos legyen az október. Nagyon szép lesz ez, ha sikeresen végigmegy.
 

mátyás

Active member
Most nézegettem a serious kusht-t is. Egyszerűen nem akarom elhinni, h még mindig csak hízik és hízik. Először azt hittem,h a melegtől nem akarja abbahagyni, még a 80. napon is jöttek az új fehér bibék. Persze a meleg is biztos betett, és valószínűleg azért ennyire foxtailes a virágzat, vagy ilyen feno ezt sajnos nem tudom, ennyire még nincs benne gyakorlatom. Most a kilencven akárhányadik napon kezdem látni, hogy végre kezdneke a fehér bibek és visszahajlani és barnulni, plusz egyre jobban dagadnak a kelyhek is. Pedig már rég leszedtem volna. Szerintem picit korán vettem vissza a tápot, de ki a fene gondolta volna, h majd alig akarja abbahagyni. Már szinte lerohadnak a levelek. Penészt néztem, de hál istennek nem láttam ( párásító non stop megy), remélem megúszom. Rakok képet
 

mátyás

Active member
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif(1).jpg
foto_no_exif(2).jpg
 

mátyás

Active member
Olyan kérdédsem lenne, hogy egy ilyen klónt, ha megnövesztek, akkor hogy tartsam alacsonyan, anyának? Próbáltam , de az előző is úgy megnőtt, h kint végezte. Hagyjak neki csak két e27 körtét mondjuk 14 órában alacsony (1.2-1.3 EC) táppal? Így működhet? Már csak egy két klónom van sajnos
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
köszi a tippet, holnap megmetszem alaposan, szerintem 1,5 m-ig visszavágom, utána nem piszkálom. Jövöhét után utolsó permetezés: Coragen + Decis, aztán már szerinem lassan elkezdi majd a virágzást. Vagy rosszul gondolom?
szeptember 10 körül
 

f2obsession

Active member
Olyan kérdédsem lenne, hogy egy ilyen klónt, ha megnövesztek, akkor hogy tartsam alacsonyan, anyának? Próbáltam , de az előző is úgy megnőtt, h kint végezte. Hagyjak neki csak két e27 körtét mondjuk 14 órában alacsony (1.2-1.3 EC) táppal? Így működhet? Már csak egy két klónom van sajnos

Viszonylag kicsi cserépben kell tartani, és metszeni. Alacsony tápanyagszint, alacsony hőmérséklet, optimálisnál alacsonyabb páratartalom féken tartja. 14 órában világítani szerintem nem jó ötlet, bevirágosodhat.

De mindjárt megkeresem, egy egész topik szól erről, amiben szerepel a gyökérmetszés intézménye is, ami nekem jól bevált, hogy kicsin, mégis egészségesen tartsam sokáig az anyákat.
 
Top