What's new

2018_OUT_autoflowers

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Recitind aceasta discutie imi aduc aminte de un an in care am avut polenizare aproape totala, 5-10 seminte per gram.. dupa ce am fumat vre-un an jumate din recolta aia am strans aproape 2 litrii de seminte. Si asta e doar din ce am reusit sa fumez.
Pe atunci a fost acceptabil, ca eram incepator si nu fumam nici mult incat sa ma plictisesc scotand seminte din bud, acum, de as mai pati asa ceva, direct la facut hash ar merge buzii. Dar pe atunci nici nu aveam bubblebags, asa ca nu aveam cum sa ajung la aceasta concluzie oricat as fi vrut.
 

Pillang

Well-known member
Asa sintem acum..

BB

picture.php


AH

picture.php


Jack

picture.php


NL

picture.php


WW

picture.php
 

Pillang

Well-known member
Sint in jur de 50cm, ww no sa mai creasca mult vertical, dar sativele o sa fie (sper) un jur de 1m, poate citeva si mai mari.
 

Pillang

Well-known member
Cresc acum destul de repede, am avut o ploaie mare, care ca de obicei, face miracol, cel mai inalt are in jur de 65cm, de acum incolo primesc fertilizantul pt florire.

AH

picture.php


picture.php


WW

picture.php
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Dar le-ai stropit pe caldura sau de ce s-au ridicat marginile frunzelor? Sau e de la overfert?
 

Pillang

Well-known member
Overfert 99%. Le dau maxim, ce pot minca, fara sa aiba probleme, exceptie cind ratez cantitatea,ca acum citeva zile. Ceea ce vezi tu acum, marginile ridicate eu nu consider problema, fiindca cresc, ca nebunii.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Chiar daca cresc bine, imbalansul intre elemente poate cauza probleme care acum sa nu fie evidente, dar te pot penaliza la yeld si calitate. Asa ca e mai bine sa le dai cat trebuie ca sa fie sanatoase, mai ales daca fertilizantul folosit nu are ratiile intre nutrienti formulate pentru cannabis.
 

Pillang

Well-known member
La yeld nu am observat probleme pina acum, chiar sint mai grase, mai mari, decit anul trecut, cind le am dat mai putin fert. Calitatea poate, nu stiu, dar nu primesc in mod normal mai mult, decit scrie pe eticheta, numai ca primesc la fiecare 2 stropire, nu numai o data pe saptamina. Ultimele 3 saptamini o sa le dau numai apa, flushul asta cred, ca ajunge, daca nu, mai am citeva seminte, care germinez in iulie, ele o sa primesc mai putina... Tu in out cum le hranesti?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu adaug materie vegetala compostata de la inceput in sol, nu multa, 10-20%, si maxim mai dau 2-3 stropiri cu FPE in veg. Yeldul e aproape de ce era cand le dadeam ingrasaminte de sinteza, dar calitatea e mult peste. Si arde perfect chiar de dupa uscare. Curingul e doar pentru a se matura aromele si taria.
 

Pillang

Well-known member
NL inca nu a inceput sa infloreasca, desi sativele deja da. In schimb a crescut, ca un monstru, are in jur de 1.30

picture.php
 
Top