What's new

Zeptejte se na cokoliv, - konopné i nekonopné otázky

Machoman

Active member
Ahoj všem :tiphat:
mám dotaz je vhodná Canna coco do dripu?
popř. vaše zkušenosti sní.. nebo doporučte vhodný hnoje a další složky do dripu.. preferuju bio..

dík všem mějte se a všichni co jedete na cannafest pozdravujte :D
bohužel se tam nedostanu :( tak třeba zas napřesrok..
ahoj

JungleInDaBox http://www.mikrolab.cz/ možná zkopčeny a lehce upraveny GH. Ale 100% funkční;) Používám jen ty 3.základní složky, cenově to vychází na nejakych 400-500kč/kolo. Jedu na nich asi rok a zatím nemám v plánu měnit. Žádnej kořenák, enzym, booster, FS, Ripen a podobny serepetičky co nenapadně a o to zakeřněji tahaj stovky z peneženky:moon: Po každym kole si tak mužu hrdě koupit karton LS:bump:
 

simor

Member
Veteran
JungleInDaBox http://www.mikrolab.cz/ možná zkopčeny a lehce upraveny GH. Ale 100% funkční;) Používám jen ty 3.základní složky, cenově to vychází na nejakych 400-500kč/kolo. Jedu na nich asi rok a zatím nemám v plánu měnit. Žádnej kořenák, enzym, booster, FS, Ripen a podobny serepetičky co nenapadně a o to zakeřněji tahaj stovky z peneženky:moon: Po každym kole si tak mužu hrdě koupit karton LS:bump:

...root a enzym srovnávat s FS, Ripen, boster apd. mi přijde hodně ujetý.
Co pamatuji tvoje pěsty, tak nic moc, možná právě proto :) že nerozeznáš co je třeba a co už ne.
 

Machoman

Active member
...root a enzym srovnávat s FS, Ripen, boster apd. mi přijde hodně ujetý.
Co pamatuji tvoje pěsty, tak nic moc, možná právě proto :) že nerozeznáš co je třeba a co už ne.

Píšu že to nepoužívám, nevím kde čteš nějaky srovnání. Ono kdyby sis o tom něco přečetl pochopíš, proč třeba nepoužívání enzymů. Jinak ano sem máselník co pěstuje šunty, nechápu co tím příspěvkem sleduješ. Asi tě furt něco žere, měj se a trochu pozvedni uroven příspěvků do budoucna;)

Já sem chtěl poradit, ty chceš zbytečně rypat. Nemyslím že o to tady někdo stojí, tak už prosím nereaguj:wave:
 
G

grizly

Cau lidi shanim nejakej pripravek ktery obsahuje jen huminove latky nic vic...
Nejaky navrh?:chin:
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Cau lidi shanim nejakej pripravek ktery obsahuje jen huminove latky nic vic...
Nejaky navrh?:chin:

Cuzz medvede. Muzu poradit lignohumat B http://www.amagro.com/lignohumat-b.html. Ja ho pouzivam uz rok a jsem spokojeny. Ja to uz i davneji psal do sveho vlakna ze to pouzivam a ten pripravek se mi libi.

Pozitivní efekt se projevuje nárůstem asimilační plochy, efektivnějším průběhem fotosyntézy, rostlinné porosty jsou viditelně vitálnější se sytějšími barvami a dokáží daleko lépe využívat živiny. Porost lépe odolává stresovým faktorům a rychleji regeneruje.
 

Phuuu Ad

Active member
Cau lidi shanim nejakej pripravek ktery obsahuje jen huminove latky nic vic...
Nejaky navrh?:chin:

Stimulator rustu od ZC. je docela zasadity sam ho pouzivam k zvedani pH :D

da se sehnat skoro v kazdem zahradnictvi...je to taka zelena plastova lahev
 

Lump

Member
Zdravíčko vespolek

Musí se Ripen hodně vyplachovat před kosou? Někde jsem tu zahlédl že někdo má názor že ripen a final solution je skoro to samé a po finálu nevyplachuju
 

Review

Member
Zdravíčko vespolek

Musí se Ripen hodně vyplachovat před kosou? Někde jsem tu zahlédl že někdo má názor že ripen a final solution je skoro to samé a po finálu nevyplachuju

pokud se nepletu tak ripen ma urcite hodnoty NPK nebo neceho podobneho, takze bych to radej proplachl... kdyby zalezelo na me..
 

Malypiko

Active member
Zdravíčko vespolek

Musí se Ripen hodně vyplachovat před kosou? Někde jsem tu zahlédl že někdo má názor že ripen a final solution je skoro to samé a po finálu nevyplachuju

SLOŽENÍ: Fosfátové složky (P2O5) 6% Rozpustný Draslík (K2O) 5% Hořčík - Magnézium 2,5 % Sloučeniny síry 2 %

Určitě propláchnout, nevím jesli je to "Ripen" ale něco se dává pro "zabití" rostliny tím pádem k rychlejšímu dojetí.... :wave:
 

Vendehlín

New member
SLOŽENÍ: Fosfátové složky (P2O5) 6% Rozpustný Draslík (K2O) 5% Hořčík - Magnézium 2,5 % Sloučeniny síry 2 %

Určitě propláchnout, nevím jesli je to "Ripen" ale něco se dává pro "zabití" rostliny tím pádem k rychlejšímu dojetí.... :wave:
Na to zabití by to měli být právě ty sloučeniny síry. Ripen je spíš hnojivo, než proplachovadlo.
 

Pacho

Member
JJ tiež mám pocit že ripen je preoblečené Pé-Káčko..Na flush nevhodný.Citujem
"Roztok hnojiv PK s prínosem daších hlavních prvku
RIPEN 0-6-5"
Brrr :D
 

simor

Member
Veteran
JJ tiež mám pocit že ripen je preoblečené Pé-Káčko..Na flush nevhodný.Citujem
"Roztok hnojiv PK s prínosem daších hlavních prvku
RIPEN 0-6-5"
Brrr :D

Zdárek
...to není jen pocit, ono to tak je a jak kolega výše uvedl, přidané sírany ukončují, nutí kytku dozrát. Nahrazuje poledních 10-14 dní hnojení, čili s proplachem nemá nic společného.

FS je obdoba za vyšší peníz, určitě větší kvality, používá se stejně jako ripen, proplach poté můžeme skrátit o nějakých 2 - 3 dny.

Docela zajímavá věc na proplach se zdá Grotek Final Flush Jahoda. Tohle je přímo na flush.
O zbytečnosti, nebo výhodnosti všech těchto přípravků, už musí každý posoudit sám.

:wave:
 
G

grizly

pomoc!!!

pomoc!!!

Zdravim:tiphat:
Mame tu problem s listama a nikdo za boha nemuze prijit na pricinu tohoto problemu...Rezave fleky se zacinaji sirit na ostatni rostliny...
Dnes 21/12 ale zacalo to delat uz 7den po prepnuti...

Ph:5,8-5,9
Ec:1,6
soil






omluvte kvalitu fotek...

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php



Diky za veskere napady a navrhy....:wave:
 

NOOW

Member
Zdar grizly, tohle sem už viděl a původ byl v neuklizenym a nedezinfikovanym boxu. K tý plísni se taky přiklánim, protože když ti ti flíčkou dolezou k palici, tak ta začne uvnitř plesnivět.
 

dlasa

New member
neprováděl jsi náhodou postřik nějakopu " ochranou " látkou ,která takto reaguje?
¨tak to mi raagovala na omnite30w ,ale rostla dále prostě popálená

d
 

Phuuu Ad

Active member
Kdyz se tak divam co by to mohlo byt pokazde vy vyjde vysledek "Nedostatek Vapniku"
bohuzel sem se osobne setkal s tim ze nedostatek a prebytek vypadaji obdobne.
Mel sem tehdy pocit ze maji malo a pridal sem melasu od humboldt nutrients ta obsahuje 10% vapniku. a pak se mi zacalo objevovat neco podobneho.

Mozna bych se mrknul jakou ma vodu a kdyz tak zkusil hnoje na tvrdou vodu ty obsahuji mene vapniku.
 

PERIPHERY

Member
Veteran
Tie fotky su skutocne zle,prosim skus to cvaknut este raz
podobne ako JKS nadomnov..(mimochodom JKS pekna ukazka zleho PH)
Grizlyno ty ides podu??
Tak nez uvidim lepsie foto,mozem hned odkazat..
Ze si nizko s PH,dvihni ho na 6,4-6,6 aby si predisiel deficitu stopovych..
(Kalcium,Magnesium..ale aj Fosfor sa ku nim ma problem dostat)

Hydro verzus Poda
picture.php

"P"
 

Latest posts

Latest posts

Top