What's new

ЗА СВЕТЛИНАТА

bahura

Member
Задругата на пръстена...хахах!Голям смях момчета...верно мноо изглупяхте с тия килограми и заяжданки.И ако така се прави бизнес еваларката!Верно мисленето не е за всеки килограм на ват и не претендирам,че ми се отдава!Тва че сте леко пораснали на годинки въобще според мен неможе да се каже в друго отношение.Държите се точно като пубери които се нахвърлят на пъпчасала мацка...и ако всичко тва е градивно и има нещо общо с която и тема в която сте писали всички вие с Килограмите....незнам!
Явно бай ганьовщината се предава с поколенията в София...Аре и аз налях...пък ще си светя със запалка към добре изсушения коз

Какъв ти е проблема ??
 

_Ina_

Active member
Veteran
Аз 4ета и се чудя за кво толкова се надува Induction lamp и 4ак става арогантен. Ето за кво мразят хората софиянците:) Аиде не ни представяи така:)
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
А браво. Дано поне сега си вземе забележка, след като и жена му го казва. :thank you:
 

_Ina_

Active member
Veteran
Еми не е възпитано . че е навътре в нещата,навътре е ама... аз полезните неща,които пише ги признавам,но другото прави лошо впеатление.
 
Някой виждал ли заместител на крушката от пластмасови шишета пълни с вода?Много е яко,в ю туб е пълно с клипчета (в бразилия някой се е светнал,от там тръгва).Тук поговорката,че глада е по-силен от тока,важи в пълен смисъл,ха,ха,ако се отворят аспаруховите братя, кражбата на кабели напълно ще спре или вече използват изобретението:blowbubbles:
 

Astral

Member
Мда знам за кво става дума - cold fusion....само не знам до къде са стигнали вече с тия разработки?Сещаш се,че никой не налива и спонсорира проекти свързани със свободна енергия...но това вече доста започва да бяга от темата:tiphat:
edit:ха ха...аз за друго си мислех...яко е тва не бях го виждал!
 

Billy Bones

Active member
http://www.youtube.com/watch?v=_zMAWztZ6TI

Ха...е, ТОВА беше наистина интересно. Вярно леко пресилени качества, но за малко вода и белина определено си заслужава извън населените и електрифицирани места. Механизмът наистина е интересен. Написаното по-долу е мое тълкование на процеса, така че не гарантирам за пълна достоверност. Мнозинството от хората говорят за това, че белината по някакъв начин подобрява проводимостта на светлината между молекулите вода и не са далеч от истината. Според мен обаче, основна причина за тази добра проводимост и т.нар. греене са разбитите при смесването на белината и водата молекули хромофор. Те са и основните „виновници“ за цвета на всички заобикалящи ни предмети и вещества, благодарение на свойството си да поглъщат определени вълни от видимата светлина и да отразяват други. Както всички останали вещества водата също съдържа хромофор и разбиването на молекулите увеличава нейната светлопроводимост в пъти. Допълнителна информация може да се открие в двата линка по-долу. Определено има какво да се прочете.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bleach

http://www.kosnos.com/issue14/uv_vis_spectrosc02.html

Начина на разполагане на бутилките също е доста хитър. Горната част, заедно със кутийката от фото лента играе ролята на своеобразен колектор, който събира слънчевата светлина, след което я насочва надолу по веригата. Просто, но гениално решение, така че ако някой ще се пробва да го има в предвид.

Дали си заслужава цялата разправия не съм много убеден. Проблемът е, че ако смяташ да пробиваш дупки през 20 см. бетонна плоча ще ти трябват бая дълги пластмасови бутилки, но в случей, че ще „светлофицираш“ кенефа на вилата не виждам никакви проблеми. Кой знае, може би в бъдеще с по-добри колектори и окислители от белината, това може да се окаже една добра алтернатива за безплатна светлинна енергия. Поне през деня, разбира се!
 
Белината или хлорта се използват по няколко капки в шише за дезинфекция един вид на водата(премахват всякакви тинявици),така дълго време тя остава прозрачна и отразява доста повече светлината:tiphat:
 

Billy Bones

Active member
Не, не я прави по-прозрачна, просто убива наличните микроорганизми. Дори е възможно помътняване и образуване на утайка, заради съдържащите се във водата соли и бактерии. Това, което прави белината е да разрушава молекулите хромофор, които спират или възпрепятстват разпространението на светлината.
 
Кислородната вода също може да се използва в съотн.1 към 10 или само кис.вода:tiphat:
 

Billy Bones

Active member
И аз мислих по въпроса, но предвид свойствата на пероксида вместо като окислител, той може да действа и като редуциращ агент, което пък да доведе до хромофор без възможност за абсорбация и пренос на видимата светлина. Въпреки всичко, невъзможни неща в тази насока няма, така че единственият начин да се разбере дали е възможно или не е като се пробва. Добро попадение!
 

aeons

Member
Тъй като нямам голям бюджет, може ли да ми кажете какви лампи да купя за индора ? Може ли с уницентни ?
 

vgmve

New member
Колкото и малък да ти е бюджета, 100-150лв не ти мърдат за лампи. Ориентирай се за лампите според големината на бокса, съобрази се с температурите.
 

FireBlade

Member
По складовете:
дросел Електростарт -BG 400w -27лв
крушка чайна майна 400в - 8-16лв
запалка 8лв
луминисцентна Philips 36w 6400K 2.50лв
луминисцентна Philips 36W 2600К -4.50лв
Можеш да си сметнеш според бюджета
 
Задругата на пръстена...хахах!Голям смях момчета...верно мноо изглупяхте с тия килограми и заяжданки.И ако така се прави бизнес еваларката!Верно мисленето не е за всеки килограм на ват и не претендирам,че ми се отдава!Тва че сте леко пораснали на годинки въобще според мен неможе да се каже в друго отношение.Държите се точно като пубери които се нахвърлят на пъпчасала мацка...и ако всичко тва е градивно и има нещо общо с която и тема в която сте писали всички вие с Килограмите....незнам!
Явно бай ганьовщината се предава с поколенията в София...Аре и аз налях...пък ще си светя със запалка към добре изсушения коз
...:bump: смеха и при нас е на ниво , значи всичко е наред. Дали е глупав този който прави нешата както трябва или този дет ги прави както си мисли че трябва спор няма.За огромно твое разочорование бизнесът ни е друг , това е хоби . Не те имах за пъпчасала мацка :) . Ако има какво да кажеш свързано с по-доброто отглеждане , слушам те ?
п.с. астралче как върви оплюващата кампания с личните , дочувам че не ти се връзват юзерите и дори не ти отговарят на съобщенията :bump:
 
По складовете:
дросел Електростарт -BG 400w -27лв
крушка чайна майна 400в - 8-16лв
запалка 8лв
луминисцентна Philips 36w 6400K 2.50лв
луминисцентна Philips 36W 2600К -4.50лв
Можеш да си сметнеш според бюджета
...мислиш ли че помогна с този пост ?
 

bahura

Member
По складовете:
дросел Електростарт -BG 400w -27лв
крушка чайна майна 400в - 8-16лв

:laughing: каква е тази "чайка майка" те мойте 25в цфл са по скъпи! Гаранция нямат нищо общо с растения, но които иска да спести от най-важните неща ОК сам си решава!!

п.с. С трици маймуни не се ловят!!!
 
Top