What's new

ЗА СВЕТЛИНАТА

FireBlade

Member
с 600в например няма ли да е по добре разпределена светлината?
цялата дължина ми излезе 1,80-2,00м.
 

bahura

Member
Аз бих ползвал 2х600в! FireBlade снимай новия ти проет как се развива. Много ми е интересно какво ще се получи:blowbubbles:
 

FireBlade

Member
Още не съм го започнал защото чакам клонингите да се вкоренят иначе всичко е скицирано и през това време сглобявам нещата мисля че ще е доста интересно :) вертикал ще е и сега се замислям дали да не пробвам с 4иста органика без течни торове или половината с органика половината с течни торове???
 

bahura

Member
Още не съм го започнал защото чакам клонингите да се вкоренят иначе всичко е скицирано и през това време сглобявам нещата мисля че ще е доста интересно :) вертикал ще е и сега се замислям дали да не пробвам с 4иста органика без течни торове или половината с органика половината с течни торове???

Ако направиш половината с органика (фекалии от животни и др.) а другата с минерални торове ще решиш много спорове :jump:
 

FireBlade

Member
така да бъде органиката ще я приготвя кажете какви течни торове, дозировка и каква почва да използвам за течните?
 

bahura

Member
Нека някои др кажи кои течни торове да използваш да непрозвоци от ноята уста като реклама!

Според мен щи ти трябват едни основни храни и 1,2 стимулатора за експеримента, но ако искаш вземи цяла серия.
 

damyanek

Member
и аз съм за естествените торове ,но като цяло мисля ,че ще е малко трудно да се порави индоор с тях.точно заради това повечето хора предпочитат добавките :) не знам кой ще предпочете апартамента му да мирише на фекалии :D другото е ,че с добавките имаш пълен контрол над веществата...естествената тор си има много предимства но според мен е само за външно отглеждане.или просто въпрос на избор :)
 

FireBlade

Member
ще използвам пастюризирана тор-почва което значи че няма да има грам миризма с амоняк пх 7 .По принцип и аз съм за органиката но ще видим накрая каква ще е разликата :smoke out::plant grow:
 

Dr_Tre

Member
Органиката не е само животински фекалии.Всъщност аз не използвам нищо, което мирише на фекалии."Прегорялата" или "угнилата" оборска тор мирише съвсем слабо и различно, но дори и без нея можеш да минеш.Сигурен съм, че можеш да отгледаш растение, като ториш само с компост от калифорнийски червеи без да се прояви някакъв дефицит.
Много добра идея за сравнение органични vs. синтетични торове, поздрави!
Успех в начинанието!:wave:
 
E

EverLast

за вертикално отглеждане на три реда кое е по добре 2х600, 3х400 или 1х1000?

Krusty buckets Намери информацията и си решаваш проблемите ако не можеш ми пиши ще ти пратя схемите и диаграмите.....нали съм Tи длъжник!:bump:
 
С 1000 е добре:tiphat:Само 1 крушка е и е по-рентабилно от др.варианти
...1000 ватовите крушки отдават по-малко лумени от ват ,трябва им охлаждане , светлиния поток е силно неравномерен по-бързо губят червения спектър и баластите им греят като реотани .Общо взето не се използват от прецизни гроари.
 
позволих си,един експеримент със светлинния режим на копривките
оборудване
почва-'от магазин-готова'
тор-'главно;Водораслов микс' ;пестеливо;
осветление-'CFL' ;аматьорско;
това не е представителна извадка,а лични наблюдения
една част от цветята бяха на 18/6 ,а другата на 24/0 ,първите 2,5 седмици тези на 18/6 се развиваха много по добре и по бързо,но след това тези на 24/0 избуяха като мертеци ,затова и по рано преминаха в цъфтеж,след вегитацията,тези на 18/6 започнаха да цъфтят много по късно от тези на 24/0 но имаха повече матрял,мисля че ако целите скорост,варианта 24/0 е удачния,поне при мен сработи.чудя се какво ли би станало,ако от семе до глави е на режим 12/12 , по респектиращо логичния метод на 'индакшън ламп' мерси човеко :tiphat:,това ще е следващия експеримент и пак ще докладвам.
От клонинги до глави,да,ама от семе не ти препоръчвам(без значение сорта),защото ще се издължат много.Ще имаш пръчки с листа и тъй като от издължаването разстоянието между връзките(или възелите) ще е по-голямо,следователно реколтата ще е по-слаба и рехава(тип сатива IBL).24 часовия режим не е за препор.за повече от седмица преди цъфтежа(ти спиш,макар и малко,нали).Ако искаш да си играеш със светлината,пробвай 10ч светло и 14 тъмно в цъфтеж(забавя се малко,обаче избиваш от брутална реколта и откъм разход на ел. енергия е почти същото).Късмет с експриментите:tiphat:
 

Latest posts

Latest posts

Top