What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

ЗА СВЕТЛИНАТА

FireBlade

Member
купих го...в сайта на Електростарт е даден същият 36мф 220в сега няма как да го снимам не съм при боха
 

gwan

Member
имам един въпрос относно гроу-бокса,значи има едно светлоотражателно фолио което се ползва за пътните знаци и маркировки,дали ще е удачно да облепя бокса от вътре с него?
 

focktor

Member
Незнам ама мисля че,ако е от това което си мисля,поема много от светлината и ще се губи отражението.Дай снимка,ако можеш да направиш.
 

damyanek

Member
в гроу магазините има специално фолио за тази работа и е 10лв...но не знам дали е ролко или на квадрат...това за знаците наистина поема много светлина за да не заслепява водачите по пътищата :comfort: :tiphat:
 

gwan

Member
не мога да намеря снимки,но това е същото като по пътните знаци тези новите пласмасовите,нали се сещатате дето от километър вечер като ги осветиш с фаровете и светят като лампи.ааа да май си прав защото снощи докато пътувах си викам дали с такова фолио няма да стане като "сънцето живее в моя бокс" ама виж за поемането на светлината хич не се сетих,нещо последните дни съм малко отвеян,ударих колата лошо ония ден и малко ме е яд че пак ще има изваждане за ремонти,майстори и т.н.
 

damyanek

Member
според вас има ли смисъл да ползвам CFL за вегетацията или мога да я карам само с HPS?аз си мислех нещо от сорта 2х200W CFL/veg и после 1х400W HPS/bloom. знам ,че ще удължи живота на натрийката...но това в случая не ме интересува...а по скоро ефиктивноста.по назад в темата видях ,че се е развихрила цяла драма от към гледна точка CFL vs. HPS :D но не попаднах (може да съм пропуснал) някой да е гледал така и да каже какви резултати е постигнал...а и това където почти във всеки пост го има грам/ват как важи?за едно растение или за целия бокс?

CFL лампите ще са обикновенни няма да са за това предназначени специално. :tiphat:
 
според вас има ли смисъл да ползвам CFL за вегетацията или мога да я карам само с HPS?аз си мислех нещо от сорта 2х200W CFL/veg и после 1х400W HPS/bloom. знам ,че ще удължи живота на натрийката...но това в случая не ме интересува...а по скоро ефиктивноста.по назад в темата видях ,че се е развихрила цяла драма от към гледна точка CFL vs. HPS :D но не попаднах (може да съм пропуснал) някой да е гледал така и да каже какви резултати е постигнал...а и това където почти във всеки пост го има грам/ват как важи?за едно растение или за целия бокс?

CFL лампите ще са обикновенни няма да са за това предназначени специално. :tiphat:

Ако искаш добри резултати, ползвай си HPS през цялото време:tiphat:
 

r3v3ng3

Member
Ако искаш добри резултати, ползвай си HPS през цялото време:tiphat:

Каквото и да съм чел досега,всеки препоръчва МХ за вег,ХПС е с повече лумени но в друг спектър.Може ли да поясниш малко за кво иде реч? :)
 
по принцип МХ е по добре за вегетацията, но разликата с HPS не е голяма. Искам да кажа че не е толкова наложително да сменяш крушки. Ако целта ти с МХ лампата да постигнеш по бърз вегетативен растеж, то това може и по други начини да се постигне.
 
B

Barcod

Здравейте.
Надявам се на съвет от ваша страна и ще е супер ако е базиран на опит.
Става въпрос за ЛЕД осветлението. Ако се погледне в Алибаба (Plant Grow Light 60 LED Hydroponic lamp RED+BLUE) има много модели като освен основните цветове има и такива с UV IR и д.р. (Ratio: Red :Blue=5:1/2:1, Red: Blue: Yellow / Orange/White/UV=4:1:1, Red(660):Red(630):Blue: Orange: Yellow =4:2:1:1:1)
Hydroponics & Horticulture & Greenhouse Lighting.
Seeding/Seedling/Breeding, Farm/Flower
Exhibition/Garden/Bonsai/Home / urban and university research ect.
The height above the plant(m)1.5mThe best lighting time per day(hrs)10~16hrs
Lumens(Lm)7200 Lm
Като дават, че една такава с консумация от 150вата се равнява на 600 от халогенните и достатъчна за приблизително 1кв.м. Отделно от тези ЛЕД попаднах и на тези спиралните (като обикновените енергоспестяващи) който са само в червения и синия спектър 2 x 125w (625W equivalent) Continuous light bulb 1 x 6400k blue spectrum grow bulb 1 x 2700k red spectrum grow bulb 10,000 hour bulb life E27 Fitting 220-240V та идеята ми за тях е да ги ползвам като допълнителни, който засилват ефекта. И тука ме поправете ако бъркам-синята за растежа а червената при цъфтежа. Та това като цяло дали е добра комбинация ?
Знам, че новобранките са упреквани, че са Ушеви :) та да ви умилостивя ви препоръчвам когато се ровите за инфо и поръчки в нета както и за всичко което е свързано с хобито ни да ползвате Tor Browser Bundle за който може да прочетете в Kaldata на БГ език какви са му възможностите.
Имам и още въпроси, но ще ги поставя в подходящите теми като се надявам на вашата помощ.
Благодаря ви и ви пожелавам успешен и сигурен сезон.
 

BARADJ

New member
здравейте колеги аз съм новак и имам няколко въпроса свързани с Grow Box за покълване .
1.размери 50 на 50 и 60 височина дали са достатъчни за 10 броя.
2.какви лампи са най подходящи и откъде мога да си ги закупя.
 
Top