What's new

Семки от Петрич, Калифорния?

yoss33

Well-known member
Veteran
Не го тори, хилаво е защото е слаба светлината... сложи го някъде на по-слънчево или на 20-30см от 20W енергоспестяваща крушка.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Изглежда си хилаво точно заради светлината, имай впредвид, че сативите за външно гледане искат много повече светлина от селектираните на лампи хибриди.
 

Dr_Tre

Member
Съгласен съм с yoss за торенето, първите няколко седмици само вода.На каква възраст е на снимките?Имай предвид, че холандските сортове са селектирани за индор, така че петричката гад може да иска повече слънце.
Успех в проекта!:thank you:
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Бавно пишеш докторе :)
Ето една снимчица, където десните 2 глави са NL5xHaze (различни фено-та, семки на Nirvana), което много ми напомня по аромат и напушване на едновремешните торби от Петрич..
 

yoss33

Well-known member
Veteran
То е по-щастливо и от теб :) Ще видиш как ще расте сега! Сативите обичат много светлина - колкото повече, толкова по-добре (10000W ако може!), стига да не ги изпържи от топлина...
 

_Ina_

Active member
Veteran
4естно да ви кажа на мен не ми липсва Петри4кия коз при толкова по яки и разли4ни които има сега. Готино е да отидеш до някаде Африка,Непал,ала бала и да си вземеш тамошен на място. Ина4е ми дадоха някви семки от Петри4,но сегашни(не се знае зна4и какви). Екзоти4но е да ходиш и да си намираш местни видове от Мароко,Мексико...:)
 
И на мен не ми липсва петричкото куче. От как съм на холандец не ща и да чуя за някви диваци, въпрос на вкус.
 

_Ina_

Active member
Veteran
поне не за български диваци. Е,не може да се отре4е 4е съм се напушвала яко "като малка" с тях:)
 
E

EverLast

Ей това чукане чаках!:jump:Ще следя развитието с голям интерес!Скънкове, хейзове и т.н. можеш да си купиш от всяка точка на света, ама добрия стар петрички коз отива на изчезване.
Чух те Тре!!! old school фенове сме май и двамата хахаха!!!
 

Dr_Tre

Member
Готино е да отидеш до някаде Африка,Непал,ала бала и да си вземеш тамошен на място. Ина4е ми дадоха някви семки от Петри4,но сегашни(не се знае зна4и какви). Екзоти4но е да ходиш и да си намираш местни видове от Мароко,Мексико...:)

Доколкото съм чел от landrace феновете в icmag, в Мароко вече не е останало нищо от легендарните им сортове за хашиш.Славата и комерсиализацията ги е съсипала, има все по-голям натиск за повече хашиш и по-бързо, вкарват се холандските хибриди и при аутдора полена много бързо замърсява местните сортове.Същото е положението и в Ямайка, старите кучета разправят, че е можело само по аромата и ефекта да познаеш от къде е коза, а сега всичко е едно и също.В Мексико също, къде ще чакат дилърите 14 седмици цъфтеж, внасяй "модерните" хибриди.Затова е много важно да се поддържат местните сортове и то максимално чисти.Казват, че не осъзнаваш какво си имал докато не го загубиш...:badday:

Everlast, мерси за разбирането брат!
 

Astral

Member
Ах тази носталгия...разбирам те напълно!Аз също не забравям доброто старо минало и буча по някоя друга бг семка...по някога малко разочарован оствам,но това не ме отказва....Много съжалявам за загубата на доста добри неща от преди...просто тогава нещата бяха доста по-различни от сега във всяко отношение!
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Това е балкона на един познат, преди 7-8 години :) Снимка от архива, хех
 

_Ina_

Active member
Veteran
Е,ако можеше да се разработва тук в БГ и ние щяхме да имаме наши яки козове. Аз гледам навън дивак от Непал в момента. В Мароко не може да няма як тамошен коз или в Африка. Не съм пушила толкова як български коз,колкото Orange bud например. Да не би да ви липсва младостта по скоро хаха. Маитапя се разбира се!
 
Top