What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

HighUp

Member
Nu ai tu idee cat de praf e treaba comerciala din amsterdam. O sa vezi ca daca ajungi cu planta la final, si ca incepator tot o sa fie mult mai buna decat poti cumpara acolo. Eu tin minte si acum cand am ajuns prima data in amsterdam si aveam asteptari mari la calitate, dezamagire totala. Bagam de 4 ori mai multa marfa ca acasa si as mai fi dus si mai multa da nu era timp mai mult de rulat si fumat in zi. Plus costurile de sute de euro pe zi pt iarba mediocra care nu prea meritau. Iar o sativa adevarata nu am prins niciodata, chiar ai ce laudau a fi sative 100%, erau maxim niste hibrizi. E tourist trap, nu iarba de calitate, din pacate, in amsterdam.
Exact, luasem un og kush, și ce să vezi, era negru și uscat, la fel că o stropeala din Romania, singura diferență era că stropeala spărgea mai tare 😂😂😂
P.s: merge sa fac poza cu telefonul la tricomi prin lupa? Se vede bine, adica arata vederea cum te-ai uita cu ochiul? Întreb deoarece când o să ajung cu grow-ul la final o sa postez niste poze sa îmi spuneți o părere, deoarece tot nu vad așa mare diferență între Amber și cloud...doar milky
 
Last edited:

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Acest silic boost se poate da in amestec cu grow și bloom??
Și întrebarea suna așa dacă acel grow sau bloom are deja în compoziție și siliciu, poate afecta sau daca e mai mult un pic nu contează??
IMG_20230331_131419_768x1024.jpg
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Mersi, super! Așa îl voi da! Mai am o seringă deci o să îmi ajungă tot growul!
Și folosesc bio hesi grow și bio hesi bloom , root simulator, cal-mag plus melasă!
Și spuneam că root stimulator să nu aibă și asta siliciu! Până mea! Că nu scrie pe el ce are e la ghici! Mersi oricum de sfat!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
ma gandeam ca inseamna ceva in rusa cuvantul 'votka' si de aia poate insistai sa spuna vodca si nu 'votka'..:)))) si eu mai scriu asa cateodata ! :joint:
Glumeam si eu, in literatura romaneasca ambele forme-s corecte. Si t si d is acceptate, k-ul e cam stingher... :LOL:
Vad ca nu-s singurul agasat de vremea asta nasoala, nici ploaia nici frigul nu ma deranjeaza, da' de doua zile bate vantu' de ma scoate din minti...
 

DcSantos

Active member
Acest silic boost se poate da in amestec cu grow și bloom??
Și întrebarea suna așa dacă acel grow sau bloom are deja în compoziție și siliciu, poate afecta sau daca e mai mult un pic nu contează?? View attachment 18825522
Nu afecteaza. Da-l de la final de veg si pana spre final de floare (sau cat iti ajunge).
De silica asta ma intrebai atunci daca dau exploziv? venind vorba mi-am adus aminte . nu am dat in viata me din asta,nu stiam nici eu ce pana sa-i zici lu vasyle 2009 .
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Daca am să o ascund vre-o 2 zile la întuneric, are ceva, se poate stresa să îmi apară coiosi herma că am un control?
 

sanducu

Active member
Salutare!

Am găsit de curând genul ăsta de led: Secret Jardin Cosmorrow® Led 20W 24V. Prețul e undeva pe la 50-60 euro cu power supply inclus. Nu-i rău. Acuma ei zic că acoperă 60x40cm, dar am gasit aici pe forum un grow PC: https://www.icmag.com/threads/micro-grow-pc-case_led-60w.18124759/
omul folosește 3 astfel de "benzi" - 60w total.
Mă bate gândul să încerc un microgrow de genul ăsta, am găsit ceva tower case peste 60 cm înălțime și mă gândesc dacă merită 90 euro (cam 30 fiecare bandă) + încă vreo 20 euro power supply + shipping, pt un pc grow. Rezultatul din thread-ul ce l-am pus aici pare ok... :2cents:
Ce părere aveți de ledurile astea?
Pun aici și specificațiile:
Screenshot_20230722-005503_Chrome.jpg

Mulțumesc anticipat pt păreri! Spor la treabă tuturor! :tiphat:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Nu cunosc acest tip de led dar pare "foarte bun" in floare la ce zice producatorul, durata de viata este undeva la 50% fata de ce folosesc oamenii. Cere o distanta de 25-30cm deci mai bine iti cumperi un sanlight q1 varianta noua cu dimmer 0-100W care costa undeva la 110-130€ din ce tin minte, plug and play si nu te complici.
Il poti folosi si in 60cm sau 20cm. Am avut unul in test pe 40x40x120 si am avut un rezultat la 87g cu 3,5 saptamani in vegetatie si nu am trecut de 60W.
Mai cauta ca sunt mai multe variante asemanatoare!
 
Top