What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Borboroseste 2 3 bule pe secunda și bulele sunt mari dacă furtunul e cât un deget de gross, care e reteta optima totuși la bidonul meu de 19l? Am achiziționat chinezaria asta sa masor nivelul
Inseamna ca mere destul de bine! Pune tot asa, dar 1kg de zahar in loc de 4.
Important e sa plimbi CO2-iu' ala prin frunzis. :good:
N-am masurat niciodata nivelul...
 

dolo

Member
Mulțumesc de sfaturi @piramison & explo se pare ca lucrurile sau schimbat în bine de când cu butoiul,partea nasoala e ca mi ar mai trebui încă 1 butoi sa acopăr necesarul meu la tent de 240x120,oricum ar fi se cunoaște bine și diferenta.Ma așteptăm la faptul ca fiind cu circuit închis sa am o concentrație mai mare de Co2, dar se pare ca sugativele astea au apetit puternic rău de tot
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Complicele este pedepsit in masura egala (la fel)! Ce va mai place dreptu'

Daca iubesti persoanele respective, nu faci sau declari ca le-ai constrans!
 

dolo

Member
Pentru cei ce încălzesc iarna tentul cu convector de căldură sau aeroterma pentru a evita consumul mare de curent în cazul în care aeroterma e pusa pe termostat la 20 de grade și funcționează non stop 12 ore, nu e mai eficient sau meargă 10 min pe ora la putere maxima sa ajungă undeva la 28 de grade cu speranța că în următoarele 50 de min temperatura nu va scădea sub 19 20 de grade ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca e pus pe termostat nu merge mereu. Plus ca plantele au nevoie de un mediu stabil, nu variatii. Cel mai bine ar fi cu 2 growuri in paralele care sa se incalzeasca unul pe altul, cate 12 ore. La cat costa curentul nu prea mai merita aeroterma. Mai bine astepti primavara..
 
Salut! Verific siteul asta de ceva vreme, am incercat sa intru pe linkul din semnatura lui "Gantz" ca sa aflu cum comand seminte safe dar nu mai merge. Asadar, cum fac rost de seminte? Din toate postarile voastre am aflat ca trebuie sa dau comanda din EU. Adresa mea sau a altcuiva? Sa folosesc un Pack station cum ar fi cel de la cargus si sa pun adresa acestuia la livrare dupa ce mi-am facut un cont la misto doar pentru comanda asta? Sa dau comanda de pe cealalta parte a internetului sau clearnet de la linda sau rqs cu optiunea stealth? Sa platesc cu cardul sau bitcoin? Ce alte seedbankuri recomandati din EU? Nu am nevoie de zeci de seminte, decat 2-3 cat sa iasa o planta.

Sub nicio forma nu intentionez sa vand, nici nu prea am cui la cat de antisocial sunt.
 
Daca nu e pe adresa din buletin si platesc cu cardul nu-i asa ca tot vede diicot adresa reala datorita cardului? Ce rost ar mai avea alta adresa de ex casa abandonata atunci...
Nu e bitcoin mai untraceable?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Este, dar nu transmite datele nimeni din afara daca nu sunt cerute oficial. Si daca ai ajuns sa le ceara, esti deja sub urmarire. Doar in romania pot urmari "din oficiu". Riscul la bitcoin este ca ar putea sa intre pe fir tocmai din cauza platii cu bitcoin in sine, pe filiera contracararii spalarii de bani sau descoperirii activitatilor ilegale.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Bine ar fi sa nu lasi nici un indiciu despre cine esti, daca folosesti numarul tau de telefon poti la fel de bine sa comanzi oriunde. Oricum, la primul grow, sansele sunt mici sa se miste ei mai repede decat termina plantele. Mai ales daca iti tii gura si nu ai antecedente.
 
Bine ar fi sa nu lasi nici un indiciu despre cine esti, daca folosesti numarul tau de telefon poti la fel de bine sa comanzi oriunde. Oricum, la primul grow, sansele sunt mici sa se miste ei mai repede decat termina plantele. Mai ales daca iti tii gura si nu ai antecedente.
Ma gandeam la un out, ar fi imposibil sa isi dea seama cine a crescut daca e gasit. Daca ar exista vreun seedbank care livreaza si la packstation sa imi spui si mie si de asemenea la ce curier sa imi fac cont. Asta ar rezolva problema cu locatia diferita si nu ar mai trebui sa folosesc numarul de telefon, decat cardul.
O idee ar mai fi sa comand si sa nu plantez o vreme, daca ar veni, nu ar putea sa faca nimic ca sunt sigilate.
Sper sa nu te superi ca te bat atat la cap man.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca e out nu e problema. Sansele sa fii prins de la ceva local, nu de pe net. Nu stiu cu packstation nu am folosit nici nu existau cand mi-o ardeam eu pe acolo. Ideea e ca nu se streseaza nimeni pt un incepator care nu vinde si nu da din gura. Poti fii safe daca ai grija..
 
Va salut din nou, tocmai ce mi-a spus cineva ca se livreaza si la noi in ro prin packstations, nu mai e nevoie sa merg nicaieri acum sa fac rost de seminte si nu mai trebuie alt telefon si alta adresa.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sa nu iei teapa daca iei cumva din romania. Plus ai grija ce detalii lasi in urma, ca te poti trezi ca se intereseaza de tine peste mult timp, nu e neaparat sa fie instant.
 
Sa nu iei teapa daca iei cumva din romania. Plus ai grija ce detalii lasi in urma, ca te poti trezi ca se intereseaza de tine peste mult timp, nu e neaparat sa fie instant.
seedsmafia livreaza la packstation deci singurul detaliu lasat in urma ar fi cardul. Cardul care e one time payment disposable card dar vad ca au si plata in XMR. Care teoretic e si mai safe decat bitcoin.
 
Last edited:
Top