What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

jtm

Some kind of shaman
Veteran
400 de lei si o zi de munca. Dupa unele standarde, asta inseamna 400 ron + 300 euro. Oricum, mai ieftin :D
 

sabahnur

Member
Dacă nu ma insel acum 2-3 ani. Am luat o cutie mare de frigider. Am băgat 2 neoane lungi albe, cfl de 125 grow, și am băgat o planta i-am dat doar apa odată la 2 zile... A crescut cam 80cm-100 cm și am tăiato ca era mascul... :)) deci buruiana creste oricum
 

gganjaabwoy

Active member
de la creste oricum pana la sa cresti ceva calitativ ii cale lunga...daca tu vrei sa te chinui 3-4 luni si la final sa ai o planta de 1m cu 3 randuri de frunze in varf si un bud de 1-2g...n-ai decat...eu prefer in alea 3-4 luni sa scot 2-300g calitate+ si fata de ce gasesti in ams la coffeshop-uri.
 

sabahnur

Member
Pai nu merg pe ideea asta doar ziceam ca se poate creste oricum și ca tot efortul nostru este pentru calitate și randament. Dar cum zici tu boy.. Mai sus ca în ams... E posibil? :))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cam tot ce e homegrown e mai bun decat 90% din chestiile care le gasesti in coffeeshopuri.
Ma ia rasul cand din iarba mea nu duc nici 5 gr pe zi chiar daca fumez cam toata ziua, iar cand umblu prin ams intr-o zi bag spre 20 gr. Asta in conditiile in care acolo trebuie sa si merg intre coffeshopuri, adica nu ma pot lesina de tot. O zi in amsterdam pentru mine inseamna cateva sute de euro irosite pe iarba mediocra sau chiar proasta.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cea mai buna e unde exista un grower bun. Iarba buna nu ajunge pe piata asa la vanzare, o gasest direct de la grower. Nici in amsterdam growerii nu isi vand topshelf-ul catre cafenele, deci iarba buna exista, dar nu la cafenea. Si asa e peste tot, ca si turist fumezi iarba cea mai nasoala. daca ai prieteni groweri in tarile respective.. se schimba situatia.
 

gganjaabwoy

Active member
logic ca la noi in case...defapt nu la noi in case...orice faci tu cu mana ta pt tine esti mult peste ce fac alti pt bani.O daca ce ai implicat banii ca interes intr-o treaba s-a ales prafu...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mersi ca m-ai făcut sa renunț la concediul în ams

Nu trebuie sa renunti la concediu, este un oras foarte frumos. Mai ales primavara. Eu am fost de multe ori si tot mai merg pe acolo cam o data la 1-2 ani in continuare.
 

sabahnur

Member
As vrea sa ma duc imediat după ce sunt gata fetele sa ma duc acolo bine. Dacă tot ziceți ca nu găsesc pe acolo calitate aaa++++, atunci plec full de acasă :))
 

enricco

Member
Mersi ca m-ai făcut sa renunț la concediul în ams

Nu trebuie sa renunti, orice stoner trebuie macar odata in viata sa mearga in AMS. Iti pui o aplicatie cu coffeshop map si faci browsing. Se merita numai ca sa vezi "libertatea", efectiv cand fumezi de fata cu politia e lucrul suprem de libertate de care noi ,sub dominatia comunismului prezent si azi prin cretinii din guvern, nu am avut parte si nici nu vom avea prea curand. Totodata recomand si Praga unde vei simti miros pe strazi insa atentie, nu poti fuma de fata cu politia pentru ca o sa iti iei o amenda.
BTW azi sunt alegeri in NL, daca voteaza contra imigranti ne-o cam sugem, nu o sa mai avem dreptul de vizitare , o sa fie ca inainte cu invitatie etc, NL e un trip care merita incercat, mai ales daca prinzi zile insorite.
 

gganjaabwoy

Active member
de vina nu-i guvernu...el doar profita...de vina-s batranii care ii aleg si ne fileaza contorul de curent....batranii astia ar trebui impuscati de mici:))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Olanda e in ue. N-o sa isi poata inchide granitele asa usor nici din punct de vedere legal, nici din punct de vedere tehnic.
 

187Blacka

Member
Iar va stric conversatia dar vreau sa va intreb si eu ceva


Frunzele parca sunt acoperite cu punctulete albe sau sare, e un fel de mucegai sau alta problema?
 
Top