What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Baga microscopul si o sa vezi daca sunt tricomi sau altceva. Si verifica si pe spatele frunzei. Oricum, nu par a fi spidermites.
 

187Blacka

Member
Ma-m uitat cu o lupa sub frunze sincer nu vad nimic dar probabil e de la lupa, are 18 zile planta nu e prea devreme pentru trichomes?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu. Sunt tricomi tip bulb care apar si pe cotiledoane.
Dar la punctele alea te-ai uitat cu lupa? Ce vezi?
 

Skit

Member
Prin metoda SoG direct din seminte, cat timp de vegetatie credeti ca ar trebui ? in situatia unui growbox 1x1x2 - 9 seminte lemon skunk - 400w HPS. Ar trebui sa imi dau seama dupa marimea plantei ? e primul grow, nu cred ca ma pricep prea bine la asta :) cam despre cati cm e vorba pe planta ?
Sa le vegetez direct cu HPSul ? la cate ore de vegetatie pe zi pot insista ? :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Prin metoda SoG direct din seminte, cat timp de vegetatie credeti ca ar trebui ? in situatia unui growbox 1x1x2 - 9 seminte lemon skunk - 400w HPS. Ar trebui sa imi dau seama dupa marimea plantei ? e primul grow, nu cred ca ma pricep prea bine la asta :) cam despre cati cm e vorba pe planta ?
Sa le vegetez direct cu HPSul ? la cate ore de vegetatie pe zi pot insista ? :)

coae, esti de 7 ani pe forum.. wtf??
si sog-ul nu prea se face din seeds, ti-ar trebui clone. daca insisti din seeds probabil vreo 3 saptamani de veg. sau poate 4, depinde si de cum se dezvolta plantele. e o risipa sa bagi hpsul in veg.
 

Skit

Member
Multa puza Explo si am cam uitat tot...si informatiile ce nu le.am uitat sunt toate amestecate in capul meu :-/ ce sa fac acum ? sa risc si ma chinui singur ? ma gandeam ca nu creez un deranj asa mare :-/ Cel putin stiu ce si cum sa intreb...
 

Skit

Member
Cam asa ceva! Am avut o perioada la inceput de vre.o 2 ani in care am avut cateva tentative, dar asa au si ramas :-j intr-un final mi-am dat seama ca nu are rost pentru ca nu sunt intr-o situatie buna de-a duce un grow pana la final. am renuntat cu gandul ca o sa vina si vremea mea :) si uite ca a venit acum...
Pana la urma ar trebui sa fac un post al meu cu growul pentru a putea intreba tot ce e necesar, a ? sau si in felul asta o sa primesc raspunsuri aspre ?
 

gganjaabwoy

Active member
unde ai primit men raspunsuri aspre?...cel mai bine , da , ar fi sa faci un jurnal si acolo vei fi ajutat cu orice problema...chiar si cu problemele care inca nu sti ca le ai sau ca ar fi vreo problema:tiphat:
 

Latest posts

Latest posts

Top