What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai aia nu se poate numi sera. e daor o zona cu plante delimitata cu gard si deasupra plasa ca sa nu fie recunoscute din aer din cate vad.
 
Eu asa ii ziceam la sera,plm astept ce o sa vina :)

5 seminte feminizate de hollands hope
5 seminte feminizate super skunk
Si un pack Safari Mix de la mandala in care sunt 20 seminte + ca mai am vreo 40 seminte de la grow`ul de asta vara, o sa am ce planta :))

Doamne ajuta! :)
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
de ce s-or fi indoit astea mici, prea multa lumina sau prea multa apa?

fiecare e sub cate un cfl de 23w...
 

smallearth

Member
am primit 2 seminte super silver cheese fem,free seed,le-am plantat si la 2 saptamani de crestere arata in felul acesta(plantele de sus,din poza)

intrebarea mea este(poate stie cineva) in ce difera super silver cheese de super silver haze.ce este "cheese"?..imi cer scuze,nu ma pasionat numele asta:))

 

dubite

Member
am primit 2 seminte super silver cheese fem,free seed,le-am plantat si la 2 saptamani de crestere arata in felul acesta(plantele de sus,din poza)

intrebarea mea este(poate stie cineva) in ce difera super silver cheese de super silver haze.ce este "cheese"?..imi cer scuze,nu ma pasionat numele asta:))


Cheese este o specie de cannabis. Da un search pe google sa vezi ce si cum. Arata bine la 2 saptamani.
Multa bafta!
 

arigog

Member
Va mai germina samanta asta ???

Va mai germina samanta asta ???

de 3 zile am pus la germinat niste seminte (19 in total) , din care am una , mai speciala sa zicem . si din ghinion , nu stiu cum se face , dar chiar asta nu germineaza nici cum ... adica s-a crapat , a iesit putin din codita afara , dar de 2 zile stagneaza ... celelalte seminte au germinat toate , majoritatea au fost deja puse in pamant si unele au si iesit deja din pamant... pun o poza , sa va dati cu parerea daca mai are vreo sansa sa germineze sau sa o pun direct in pamant ??? samanta e G-Force , de la Flying Dutchmen . toate semintele le am pus in caserole inchise , intre 2 straturi de vata bine udata , dar nu prea tare si au stat la temp camerei , aprox 22 grade.



 

Attachments

  • 20012011053.jpg
    20012011053.jpg
    30.1 KB · Views: 17

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
daca se ingalbeneste/maroneste inseamna ca s-a mucegait, daca nu mai merita asteptat. de obicei treaba asta se intampla la semintele mai vechi.
 
G

greenstep

se apropie vremea cumparaturilor si out-ului.am o lista de seeds variata,intrebarea mea este ce seeds company imi recomandati pt white weedo pus out(nu caut pt in)...anu trecut am avut de la dutch passion un pachet de 10 regular seeds,dar nu mi-a placut cum s-au miscat...ce genetica sa aleg si intreb pe cei care au avut rezultate la out cu white.firmele sunt:
1.green house seeds
2.royal queen seeds
3.sensi seeds white label
4.nirvana seeds

ps: nirvana au preturi foarte mici in comparatie cu celelalte dar n-am habar ce genetica detin pt out
ps 2:scuze explosiv daca am postat vreo firma aiurea nu a fost cu intentie.

multumesc!
 

Latest posts

Latest posts

Top