What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

Cauta de la Mandala.sunt ieftine si au un pack de 20 seminte pana in 20 euro,am pus ochii pe el si cred ca peste 1 luna bag comanda pe seedboutique,+ 5 seminte de big bang,5 holland`s hope,5 white rhino toate fem sa stiu o treaba,cam asta am eu in cap restul vine de la sine :)
Nirvana &dutch passion =love :)
 

emdpd

New member
Am o problema cu thrips imi mananca rau din frunze stie cineva cu ce pot scapa de ei fara sa fac rau la plante?
 

Gigel2

Member
incearca cu "zeama de tutun"...lasi o tigara in juma de cana de apa ceva timp si apoi tamponezi atent cu ceva pe frunze...
poate are cineva niste completari la ce`am spus si o sa Afli si cateva detalii...bafta
 
G

greenstep

dark-sa inteleg ca au genetica generala destul de buna nirvana

amsterdam-eu am intrebat de white weedo,am avut mandala anu trecut hashberry si speed queen,da au o genetica de exceptie...am avut o problema prin august anu trecut,n-am ajuns la spot sa le ud vreo 2 saptamani vreau sa va spun ca au avut decat 2-3 frunze pe planta uscate.cat despre dutch passion am avut 2 strainuri de la ei orange bud si white weedo,semintele sunt foarte mici fata de restu(mandala si serious seeds)destinate crescutului in...daca vrei sa faci out si iei de la dutch passion iti recomand sa le ti mai mult in vegetatie o luna,o luna jumate.....eu le-am tinut 3 sapt + conditii de stres maxime(tin sa spun ca dupa o luna in pamant afara, din 10 orange-uri si 10 ww am ramas cu 2 orange-uri si 3 ww).Sper sa te ajute sfaturile mele,eu unu am avut de invatat,a fost primu an in care am facut totu cap-coada...BAFTA!

inca odata intreb o genetica buna pt white weedo(out):
greenhouse
royal queen
sensi seeds white label
nirvana
 

Gigel2

Member
eu am avut de la nirvana: kaya gold,wonder woman,swiss cheese si ak 48...
in afara de wonder woman toate au fost minunate...in special ak 48...creste vazand cu ochii.
Wonder woman au avut o problema genetica...din 10 seminte vre`o 8 erau niste impletiri de frunze asa... :)) le`am aratat poze cu ele si cu alte plante de aceeasi varsta crescute`n aceleasi conditii si mi`au trimis un pachet moca...

:)LE.kaya gold e geniala pentru outdoor.sunt super rezistente la stres si fluctuatii de temperatura(au avut parte si de plus 40 si de 10 grade celsius si n`au avut nici macar un coi)
dintr`o planta cu 2-3 saptamani de vegetatie am scos in jur de 30 de grame...au un gust bun si`un fum usor...un high decent dar destul de scurt,2-3 ore
Eu unu o sa mai revin la ea...cica e preferata lu Bob Marley:blowbubbles:
 
G

greenstep

ms man,da ma atrage nirvana pt ca au diversitate si preturi f mici,eu vreau sa ma duc sa le iau personal,sunt impotriva pc-ului :))) si sistemului :D e mult mai ok asa...parerea mea

deci cine poate sa-mi raspunda la intrebare exact.....firmele le-am enumerat mai sus....care e genetica cea mai buna pt out(ww)?
 
M

MJMJ

pt out nu stiu,dar eu cresc indoor WW de la Nirvana si mi se par foarte rezistente.
Acum am si eu o intrebare pt tine greenstep:ziceai pe undeva ceva de ceai de mustel si ca dupa ce folosesti o sa observi o explozie de verde....in ce fel sa-l folosesti?udat,stropit?
 

Gigel2

Member
Curiozitate:...am niste bagseeds si ma gandeam sa le pun la germinat pe la 1 mai asa si sa le pun germinate asa direct in pamant out...
o sa cumpar niste pamant de calitate...o punga de 3-5 l in fiecare groapa...
ce sanse sunt sa iasa ceva calumea?
N`o sa pot sa le ud decat in momentu in care le pun in pamant si la 2-3 saptamani dupa...cred ca le pun o sticla de 2 l in cap si o scot dupa 2 saptamani...
le bag niste ingrasamant d`ala solid cu perioada de actiune mare plus ceva perlit...plm...
balci sau...am sanse?
 
A

AlexFermieru'

gigel clar o sa ai sanse.am vazut plante crescute outdoor la care s-a dus omu doar de cateva ori sa le ude si dupa sa le culeaga(si eu am facut asta odata si am scos pe planta aia aprox 30 grame).si asta in pamant de acolo, fara nutrienti si alte balarii.daca prinzi vremea calumea e si mai usor, mai scapi de udat :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
deci cine poate sa-mi raspunda la intrebare exact.....firmele le-am enumerat mai sus....care e genetica cea mai buna pt out(ww)?

spui ca vrei ww de calitate dar nu iei in calcul originalul, si anume Black Widow de la Mr. Nice.
restul nu-s decat crossuri cu ww sau F2-uri.

later edit: daca ii anunti din timp iti pot aduce probabil ce seminte vrei.. am mai avut nevoie de anumite chestii de pe la growshopuri si am mai dat maiuluri ca vreau sa imi aduca ceva si m-au ajutat.
 
Last edited:
G

greenstep

mjmj-man,ceaiul de musetel se foloseste in ambele perioade(vegetatie....floare)....cu el se uda si pamantul si foliar dupa un program strict si constant....eu am folosit out si l-am sfatuit si pe un tovaras sa faca asta indoor.....el dupa o saptamana a avut rezultate mari(culoarea frunzelor sa accentuat,degajau un miros mai puterinc la modu de "proaspat",si dezvoltare generala dupa alte 2-3 sapt)la mine rezultatele s-au vazut mai tarziu(out).pt mai multe indicatii si intrebari putem sa vb prin mesaje....as vrea sa imi raspunda totusi cineva la intrebare


deci inca odata cine imi poate spune care dintre firmele de mai jos are cea mai buna genetica pt ww pus out:
greenhouse
royal queen
sensi seeds white label
nirvana

ahhhh scuze am probleme cu netu....am vz ca sa postat intre timp....pai tocmai explo am intrebat care are genetica mai buna dintre firmele astea sau mai apropiata cu originalu pt ca de unde vreau sa le iau ,growshopu' lucreaza decat cu firmele care le-am enumerat
 
A

AlexFermieru'

man eu zic sa incerci nirvana.chiar daca au preturi mici asta nu inseamna ca e genetica proasta.facusem un topic pe aici, nu pe ro, in care am intrebat despre strainuri si in general despre genetica nirvana.nici macar 1 nu i-a vorbit de rau, toti au scos mame de tinut.si in + in caz de probleme se si rezolva printr-un mail.eu o sa iau ptr out de la nirvana wr si kaya sau aurora indica, nu m-am decis inca.
 
G

greenstep

gigel-despre bob stiam altceva parca lambsbread era favorita lui,kaya e o piesa de'a lui
fermieru'-clar....ma bate gandu sa ma bag in niste pack-uri de 5 fem de la nirvana,am fumat acum vreo 3 ani chrystalu de la ei facut out si ma doborat....foarte puternica.... wr,kaya,northernlight si master kush-u,christalu asta, sunt foarte interesante.....dar cireasa de pe tort cred ca e blackjack-u(dupa pret presupun si calitatea)
 

Gigel2

Member
vis-a-vis de faptul ca "kaya gold e preferata lu bob marley"...citisem eu pe undeva.El spune ca e doar o piesa d`a lui nu neaparat si strainu lui preferat...
 
G

greenstep

urmareste man discutia de mai devreme ma adresam lu gigel.....vis-a-vis de strainu preferat a lu marley.....LAMBSBREAD(traducere painea mielului :))) ciudat) stiam ca era preferata lui....cand o sa ma duc sa-mi cumpar sigur o sa intreb si de strainu asta am 'nteles ca ar avea ceva indica in ea......bine omu si'o ardea in jamroock,eu stiu.....cred ca avea multe preferinte :))...oricum nu te contrazic gigel.pace
 

Gigel2

Member
poti sa ma contrazici ca doar nu mi`a zis mie ca sa stiu sigur ...fumez eu mult dar n`am fumat niciodata atat incat sa vorbesc cu el :))
 
G

greenstep

:))))direct...eu am citit undeva despre asta,plus ca e legenda omu....mare fan sunt.bless
 

Latest posts

Latest posts

Top