What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

UpRiser

Member
voi de unde va luati bio-bizz-ul?era ceva site unde era ceva promotie la 3 sticle da nu mai gasesc site-ul...imi puteti recomanda unul unde sunt ieftine?
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
din ce motive ar putea bazai ballast-ul?
nu a fost trantit, l-am cablat corect, l-am alimentat corect (polaritate) iar la teste a functionat brici.
Acum are un bazait, nu f puternic, dar n-ar trebui sa bazaie deloc... plm!
poate pt ca a fost agatat vertical? desi nu cred ca asta-i cauza..
 
G

gorbaciov

am avut aceiasi problema :D deci bazaie atuncia cand nu este conectat la bec !!!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
nu gorby, bazaie cand este aprins becul, ceea ce inainte nu se intampla. Adica acum o sapt-doua cand am facut niste teste cu el. Am tot citit posturi despre subiectul asta si unii zic ca le bazaie o vreme si apoi, cand se incalzeste, nu mai. Altii zic ca, dimpotriva, le bazaie cand se incalzeste... Dar toti spun acelasi lucru: ballast-urile magnetice (k al meu) au un numitor comun: bazaitul. Solutia? Ballast electronic. Acum, o sa merg cu asta ca nu face asa urat si cand o sa-mi permit, o sa iau 1 electronic.
 

mSRT

Active member
Cum e bine sa conectez 3 CFL-uri in serie sau paralel? Daca ma poate ajuta cineva si sa-mi explice cum sa le conectez adica cum se face in serie sau paralel. Am gasit ceva pe internet insa vreau sa fiu sigur. Puteti spune pentru oricare, insa sa fie bine :D
 
A

AlexFermieru'

am si eu o intrebare.ati vazut planta mea.si pe langa aia mai am o clona tot din aceasi planta care a inflorit deja de vreo 3-4 zile..cea mare nici acum, dupa 10 zile de 12/12 nu isi arata sexul..de la ce sa fie, tinand cont ca si clona si cea mare sunt din aceeasi planta?
 
E

evilkid

clonele isi arata mult mai repede sexul decat o planta bagata in flower. am intalnit clone care la 1-2 zile de la taiere au aratat preflowers
 
A

AlexFermieru'

ms de raspuns, eu ma gandeam sa nu fie de la nenumaratele stresuri de care a avut parte sa ajunga asa mare :)
 

dominique

New member
HELP! Am ajuns acasa si am vazut ca cele doua clone ale mele au scos astfel de flori.
Sa inteleg ca fetele mele defapt nu sunt fete???
 

Attachments

  • photo140.jpg
    photo140.jpg
    56.4 KB · Views: 13
  • photo141.jpg
    photo141.jpg
    51.7 KB · Views: 11
  • photo143.jpg
    photo143.jpg
    60.4 KB · Views: 13
  • photo144.jpg
    photo144.jpg
    60.3 KB · Views: 12

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
masculi! planta mama nu era tot mascul sau de ce te miri? :)

poti sa o schimi la cateva zile sau deloc. daca lucrezi curat si clonele sunt curate nu ar trebui sa mucegaiasca nici in cateva sapt.
 

ProCan

Member
astia sunt baieti toata ziua! tu nu vezi ce coitze au
Pe undeva prin threadul clonare scria sa tin etans 7 zile clonele. Tu ce ma sfatuiesti? sa fac gauri in capacele borcanelor?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai ar trebui sa si respire. eu folosesc o minisera care are si aerisiri.. ideea e sa creezi un efect de sera si nu un spatiu total izolat. si ai grija sa nu ajunga lumina la radacini..
 
G

growcase

ai luat clone din astea? pai la ce le mai clonezi? ca sa cresti tot baieti ? :)))))

naspa daca toate-s masculi si nici o femeie....
vezi sa nu fumezi ca faci/poti face asm de la polenu de masculi !
 
Top