What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

N

numaunu

am patit una noua...

a cedat o priza programabila/plecat in weekend.. si mio ramas flower roomu (vreo 4 plante inauntru trecute toate de ziua 30 ) cu luminile aprinse vreo 36 de ore

poate cineva sa imi spuna cam ce consecinte poate avea o treaba de asta ?

multumesc anticipat
 

Gigel2

Member
nu foarte grave...eu unu nu cred ca s`au stresat atat de tare sa`ti faca coaie... si eu mai patesc sa mai ramana aprinse becurile...sa ma fut in el de temporizator :)
Ce coios e ala a lu Dominique :)) dar mare si frumos in schimb
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Pentru fumatorii la bong..din ce confectionati sitele?..multam :bongsmi:
du-te in piata de langa tine, sau magazinul de materiale si cumpara sita de otel galvanizata. O sa dai 10lei/m dar ii ceri doar 10cm si te costa un leu. Isi pune ala manusile, ofteaza si se apuca s-o taie. ;)
Daca ti-e jena rau, ia juma' de metru :laughing:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
si totusi, exista site de toate marimile, special pt bong. Si nu trebuie sa stai sa ti-o faci tu.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
da omule, la 20lei/buc. din 2mp de plasa, cate site cu diametrul de max 3cm iti faci? :D
tu esti genul care-si cumpara de-a gata, eu prefer sa-mi confectionez daca e mai rentabil.
just another point of view, iei sita, un dorn si-un ciocan sau doar o foarfeca si faci din plasa de-un leu site in valoare de 2000ron. vezi vreo eficienta? ;)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ce 20 bucata mah? la toate bongurile am primit cate 5-10 site, iar de cateva zeci de euro am luat o punga de metro plina cu pachete de 5 site, pe 2 marimi.
 

brebo

Member
am luat si eu plasa din asta de otel, fix din piata etc, chiar 1mp..dar chiar azi cand o schimbam ma gandeam daca nu elibereaza cine stie ce prostii, chimicale si metale de-astea f nocive...
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
mah fratilor, din ce se comercializeaza pe la noi, ce marca de butan imi recomandati pt bho?
ultima oara am folosit POLO, scria pe yel: "ultra purufied" :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
mah nu am cautat in ro, dar la magazinele unde au pipe, sigur au si site. altfel nu vad de ce le-ar vinde..
colibri e cel mai bun, zero impurities.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
da hombre! au la 20ron/buc in RO! ca la rasp tau cu 5E/plasa, eu nu te mai intreb cat te-a costat drumu' pana acolo :D Si ala intra la costuri, se numeste "cheltuieli de transport"
@brebo: la 200C cat arzi tu, nu are ce sa se elimine din sita... banuiesc ca o arzi pe aragaz inainte de a o folosi. Sau du-te la magazinele de profil (weed shop) si fa cheltuiala, iti dau si card de fidelitate :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu am zis 5 e / plasa, ci ca am luat efectiv cativa pumni de pachete de 5 cu in jur de 30 euro. asta inseamna sute de plase. am si acum de acum 4-5-6 ani..
iar drumu tot trebuia facut, nu am ce calcula.
 
Salutare,urmatorul meu grow va fi in sera si as vrea sa cresc niste "monstrii"..ce imi recomandati? si as mai vrea sa stiu cand ar trebuii sa pun semintele la germinat ca sa poata sa termina de inflorit? a mai crescut cineva in sera monstrii? :D Eu mi`am facut o lista cu un pack de seminte dar as vrea sa stiu ce mi`ati putea recomanda.
 
A

AlexFermieru'

dubite a crescut in sera monstrii.parca super skunk daca imi aduc bine aminte..nu are treaba germinatul semintelor cu terminatul flowerului, ele oricum infloresc la noi prin august-septembrie(depinde de strain).poti cumpara orice strain indica sau majoritar indica care termina pana la sf lu' octombrie.
 
nu e incalzita,pai nu stiu ca nu am mai crescut de asta si intreb: pot creste sative pure iin romania? le pun si de acum sub becuri daca e nevoie dar vreau si eu 2 3 monstroii ceva de genu lu` zeeland si after ma potolesc umpic :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
atat timp cat vine frigu, in sera sau nu.. nu o sa poti creste.
ceva mai cu influenta sativa poate, dar sative pure eu unul nu cred ca o sa poti termina.
 
Top