What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu n-o combin. ori asa, ori asa. de obicei merg pe udat pe jos pentru ca e mai usor si la automatizare si la udat mai rapid. dar trebuie un mix de sol mai aerat ca sa fie capabil sa stea in apa si sa nu le mearga prost plantelor.
 
K

KapnobataiZ

Inteleg ca ori ai cu filtre sau evacuare, ori pute apartamentul.
amandoua, la evacuare iti trebuie filtru de carbon daca zici ca stai la bloc .Altfel vecinu de deasupra cand iese pe geam il ia cu ameteli :)))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
in functie de cat aer ai nevoie sa plimbi prin filtru se poate face si unul custom, daca nu ai spatiu de unul mai mare. daca ai spatiu poti pune unu mai mare pe care va trebui sa il schimbi/incarci mai rar.
 

gganjaabwoy

Active member
Daca vorbim de un grow mic cu o planta doua nu o sa puta nu stiu cat de tare... Pe final ultimele 2 sapt o sa se simta ceva dar nu de speriat.... Aerisesti seara si dimineata devreme... Mai ales daca alegi soiuri care nu prea put... Nuti mai trebe filtru
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu zic ca ii trebuie. altfel sta panicat si panica "costa" mai mult decat preventia.
daca il faci cum trebuie o sa si uiti ca e acolo.
 

Scoop

Member
Interesant. Parca erau anumite solutii de absorptie de mirosuri? Nu-s sigur cat de folositoare sunt fata de un filtru de carbon activ, dar ar fi mult mai convenabile daca nu-ti permiti un cabinet mai etans cu aerisire.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
man, aerisire trebuie oricum. daca vrei sa stai linistit si sa poti primi oameni in casa baga un filtru de carbon. te va costa si mai putin daca calculezi pe toata durata de viata a filtrului..
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Daca vorbim de un grow mic cu o planta doua nu o sa puta nu stiu cat de tare... Pe final ultimele 2 sapt o sa se simta ceva dar nu de speriat.... Aerisesti seara si dimineata devreme... Mai ales daca alegi soiuri care nu prea put... Nuti mai trebe filtru

Omu', sunt plante care chiar trasnesc. Nu toate, dar unele... Am crescut la bloc plante fara miros, si la curte plante de la care mirosea la 25 de metri, so... de la caz la caz, chiar si pentru o planta.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Intrebarea e .. Cum stii daca miroase sau nu? Am fost pe la un grower pe acasa odata si el era super chill si tot. Cand n-am mai rezistat si i-am dat o gluma legata de mirosul de cannabis s-o crispat instant si n-o stiut ce sa mai zica. El chiar se obisnuise cu acest miros. Si stiu ca am patit-o si eu inainte sa pun filtru. Daca nu plecam vreo saptamana de acasa nu realizam cat de tare miroase. Chiar si spre final de veg!
 

gganjaabwoy

Active member
Da ai dreptate... Te poti si obijnui cu mirosul si nuti mai dai seama... Eu imi dau seama ca miroase cand vine mama si ma intreaba"m-ai ai pana la recolta? Ca pute in toata casa" hahahahahaha
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca incalci regulile alea cu mirosul si spusul din semnatura, inseamna ca o incalci si pe cealalta?

M-ai - m-ai.. :joint:
 
Top