What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Arata ca si cum le-ai stropi cu luminile aprinse si zonele alea ar fi cele unde ramane apa dupa stropeala.. :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu e deloc bine. Daca ai un microscop si il pui pe frunze o sa vezi ca is arse si pe portiunile care asa la prima vedere par sanatoase. Picaturile acelea de apa sunt ca niste mici lupe ce concentreaza toata lumina de pe suprafata lor in un punct foarte mic de pe frunza.
 

jonyB

New member
Nu e deloc bine. Daca ai un microscop si il pui pe frunze o sa vezi ca is arse si pe portiunile care asa la prima vedere par sanatoase. Picaturile acelea de apa sunt ca niste mici lupe ce concentreaza toata lumina de pe suprafata lor in un punct foarte mic de pe frunza.

Am inteles perfect. Mersi mult de lamurire
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Nimeni nu poate sa-mi spuna ce sunt cu petele alea pe frunze ? Sau sa imi recomande un alt tred unde sa gasesc raspuns.

1. Am vazut unde ai pus pozele. De aia ti-am si zis: de ce nu le pui pe icmag (forum, ca asta e icmag :D )
2. Ti-am si raspuns (ideea mea): uitate dupa gaze cu lupa. Gaze. Alea cu 6 craci si eventual aripioare, care fac oua, larve, si rontaie frunza, rontz, rontz. Explo zice ca e temperatura, mie de la distanta mi se par gaze. Gize. Gâze, na.
 

tupac99

Member
@KapnobataiZ

doar acuma am vazut postul tau referitor la intrebarea mea :D
mersi
doar tu si ganja mi`ati oferit raspunsuri :d
asta cu 8-9 sapt de flower o au si cei de la victory seeds la blue dream parca era....

infine... o alta intrebare. de unde plm luati voi free seeds?! :))) eu nici nu stiam de asa cv :)))) eu am luat doar pe bani :D
 

fenomeno_djo

Active member
Noi crezi ca platim boabele in graunte de nisip ? Mai primesti boabe gratis, dar de obicei sunt naspa. Insa mult mai bune decat soiurile de cacat de pe care scot si vand iarba dilarii locali.
 
K

KapnobataiZ

Da man de la o anumita suma primesti gratis ,eu la comanda de 200e am primit 24 seminte din 2 strainuri LE. Lol si la fiecare pachet cumparat 2 in plus uitasem deci 32
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
mai, cred ca se refera la freebies, pe care majoritatea shop-urilor de renume le dau la comanda.
acusi, fie vorba intre noi, mare parte nu merita crescute. avand in vedere ca de multe ori aceste freebies mai sunt si feminizate pe deasupra, eu le colectionez. nu cred ca am avut vreodata o recolta de care sa ma indragostesc care a originat din freebies.
seminte gratuite poti primi insa si de la prieteni sau de la breederi pe la diverse evenimente, si de multe ori is cel putin la fel de bune ca cele pe care le primesti pe bani, sau chiar mai bune. aici am avut si povesti fericite.
 
K

KapnobataiZ

Cand incep growul in 2 saptamani (o tu Zamolxe ajutama) il incep numai cu freebies, ca am vreo 60 ,sa vedem daca e chiar asa, rata de germinare si calitate,ca toata lumea zice freebies de caca..
 
K

KapnobataiZ

Nu cred ca merg mai multe la o tura , si is regulare man ,dintr-un pachet de 12 poa' sa iasa 4 femele, deci nu is asa multe si daca or fi is asigurat cativa ani..Ce crezi ca ma scund de garda? Mi se rupe pula de ei io zic tot so daca scot 2 kile fac poze si arat .Mi-am luat masuri de precautie nu ma prind nici cu sateliti
 

gganjaabwoy

Active member
Nu fi asa sigur... Daca vrea cineva sa te prinda te prinde cu tot cu masurile tale de precautie... Cat iti vezi de treaba poti face n kg linistit si sa o arzi ca in filmu how high ca nu iti are nimeni treaba... Eu in locu tau as baga vreo 40 in camera aia cu 600w
 
K

KapnobataiZ

De vandut nu o sa vand ,nu vreau sa-mi risc libertatea ''nu vreau casa masina ,eu doar ma bucur fumez jointuri dublu,rulez muguri aprind si trag lung mult fum'' hahai Dragoane apucate iar de iarba si baga niste piese beton ca esti obosit rau acum!
 

Latest posts

Latest posts

Top