What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sper ca vorbim de 500m3/ora si nu 500cm3/ora. Daca e de 500m3/ora atunci maxim 4mp poti utiliza. Dar nici nu cred ca ai nevoie de mai mult de atat. In 4 mp produci mult peste un kil.
 

mike1983

Member

Si eu am crescut og kush dar la mine plantele erau tare diferite de ce vad la tine aici.La tine pare mai mult a fi sativa decat indica cum este og...
 

gganjaabwoy

Active member
Poate fii fenotip de sativa. Dar aia nu inseamna ca nui indica... Poate o fi incurcat omu semintele... Ca y griega care ii sativa arata ca o indica si og kush care ii indica arata a sativa... Mexicane mai stai si tu treaz in plm! :))
 
chiar nu stiu, amin 2 au fost udate cu aceasi apa si au crescut in acelasi pamant .
nu inteleg de ce una arata oribil si cealaltă nu are nici o problema

si eu m am gandit la treaba asta cu inversatu semintelor, tot ce e posibil......
ssa incerc sa ii fac un flush?
 

gganjaabwoy

Active member
Pentru ca una ii mai rezistenta ca cealalta

Flush nu are rost sa ii faci avnd in vedere ca ultimele 4 udari au fost cu apa doar... Ce ii de facut? Incearca data viitoare sa nu le mai dai fertil ca la porci si va fi bine
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Ca y griega care ii sativa arata ca o indica si og kush care ii indica arata a sativa...

OG Kush-ul meu arata tot a Sativa.

@mexicane, la un moment dat, din neatentie, cand am us pamantul in ghivece, am tasat foarte diferit. Evident, aveau capacitati de retentie a apei diferite. Si evident, trebuia sa le ud cu alte cantitati. E doar un exemplu, desigur...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Vrea sa zica probabil cum ca ar trebui sa le scoti mai pe la sfarsitul lui iunie. Te-ai scos adica :D

Urmatoarele doua saptamani oricum va fi vreme tot asa, asa ca tine-le si tu in casa si mai vezi tu...
 

gganjaabwoy

Active member
Din cate am vazut eu la auto le place se le pui direct afara... Daca le cresti 2 sapt la cfl unde ai 3000 de lumeni si temp nu scade noapte sub 20 de grade(presupun) iar apoi le muti la 25000-50000 de lumeni(sau cat o avea soarele acuma) si temp scade noapte la 10-15 grade + transplant, cu siguranta isi ia stres si stagneaza. Apoi te vei mira dece ai scos niste plante cu maxim 10-15g pe ele. Eu mai degraba mas risca sa le scot afara direct acuma si as pune un pet de 5l cu gaurele de vigoare pt a forma o mica sera. Acu fiecare face ce vrea si cum vrea.
 
Top