What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

o sa revin cu poze mai clare cat pot de repede, deja au inceput sa se ofileasca frunzele la ogk parca nu mai au viata deloc in ele.....

si mai am o intrebare.ar fi vre o problema daca le pun acuma la program de 20/4 sau la 18/6?
eu am crezut ca se termina mai repede astea 2 si am mai pus 3 seminte auto la germinat, mai am 2 becuri de 35 de wati si am zis ca fac un grow provizoriu pana se termina ogk si Y griega
 

gganjaabwoy

Active member
Auto o sa iti fi càm in saptamana 2 de flower pana is gata astea. Iti dai seama cum or sa arate 3 plante crescute sub 60w cfl... Acu tu decizi daca ai facut o alegere buna sau nu... Eu zic ca ai facut o alegere proasta cand ai ales auto:))...
 
pai le-am ales pe astea pt ca se fac cel mai repede, producatoru zice ca in 8 sapt sunt gata si eu mai am cam 10-11 saptamani in care mai pot creste,o sa vina cineva din strainatate si nu mai pot face nimica pana nu pleaca inapoi....
 
asa e dar daca nu ai de ales e buna si asa......
da tot nu mi-ati zis, le pot pune pe astea 2 care sunt in floare la prog de 20/4 sau 18/6?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai din ce stiu eu se pun de la inceput la 20ore de lumina. Deci nu vad de ce nu le-ai pune.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Nu mai, omu vrea sa intrebe ca, daca le pune la germinat si pe astea auto, pe program 20/4, plantele care sunt in floare (langa ele, si care sunt la 12/12) or sa sufere.

Eu unu nu stiu. In tot cazul, mi s-a parut ca inflorirea stagneaza daca treci o planta inflorita, de pe 12/12 pe 20/4. Nu chiar de tot, mai e o latenta dar...

Insa nu inteleg de ce nu le germinezi in 12/12, in pamant, caz in care deja esti asigurat cateva zile, si apoi or sa mai creasca oleaca sub 12/12, dupa care le treci pe 20/4, cand le tai pe astea inflorite deja. Sau ceva de genul...

Dar da, cu 2 CFLuri de 35W le poti duce, sa zicem, doua saptamani dupa ce dau coltzu, e si asta o posibilitate. Plus germinarea, iaca ai 3 saptamani. Optimist vorbind...

@explo: ma uitai la niste reporturi de auto azi dimineata, de imi lasa gura apa mie, care nu am voie marihuana :p Mai stii ce jackpot o nimeri omu cu autourile astea...
 

gganjaabwoy

Active member
Domnule mexican... Ia lasa tu plantele alea pana la un 30-40% amber si ai sa vezi ca nu mai ai nevoie de petardele alea de auto
 
pai si cu alea auto ce fac?le arunc? deja sunt germinate si puse in pamant de 24 de ore.
sa imi ziceti daca am inteles bine, le pun in primele 2 sapt la 2 becuri de 35 wati program 24/24, dupa alea 2 sapt le bag in grow cu y griega si ogk la prog de 12/12 si cand se termina y griega si ogk le dau program de 20/4.nu cred ca le afecteaza pe cele 2 care sunt in floare si daca nu fac mare branza cu auto pana la sfarsit nu cont, oricum le-am primit bonus pe langa comanda
 

gganjaabwoy

Active member
Noroc ca aici nu-i mai valabila regula "peste 5 plante esti dealer" ca sareau acuma baietii pe tine si apoi te bana explosiv... Hahahah:))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
1- Regula cred ca era gandita ca sa protejeze detinatorii site-ului. Si dupa cum stim cu totii, a functionat! :)
2- Chiar esti Mexicanul?
3- Cat e ceasul?
 
1- Regula cred ca era gandita ca sa protejeze detinatorii site-ului. Si dupa cum stim cu totii, a functionat! :)
2- Chiar esti Mexicanul?
3- Cat e ceasul?

da.a functionat de minune, nici nu stiu cum le-a venit ideia asta asa ......geniala
2-nu stiu la ce te referi, numele vine de la filmul the mexican, vi l recomand daca nu l-ati vazut :D
3-cat o nuca :))))
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Te suspecteaza ca ai fi... Stradel, daca imi amintesc bine.

Hmmm, idee de film. Ia sa ne uitam si noi, poate se dezbraca Julia pe acolo...

Asta ca sa ne luam avant sa punem si noi in pamant 5 plante. Din fiecare soi din dulap, desigur :D

L.E. Dragut filmu'. Atata ca mamzel Julia ar trebui sa mai manance. Munchies ii trebe, clar...
 
D

dragosant

O intrebare scurta: ce este acest bec HPS sau MH? Este bun de folosit sau imi trebuie altul?
 

Latest posts

Latest posts

Top