What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

K

KapnobataiZ

:D e primul meu post ,mai ganjo ,nu ai tu suficienta credibilitate aici pe icmag sa ma faci pe mine gabor.
 
Am primit odata niste free seeds cadou. De fapt cred ca am ales dintre niste regulare si niste feminizate, si le-am ales pe alea regulare, ca cica daca is bune le inmultesc.

Din 5 sau 6, nu mai stiu, OG Kush, 1 a fost femela, restul masculi. Freebies...

Pe de alta parte, la free seeds am primit La Diva auto, cea mai euforica degustare de iarba raw (doar florile). Bine, si recolta de 2 centi, insa imi zic acuma ca eram incepator (ca acu oi fi avansat :D). De aia am si luat acuma niste La Diva, sa vedem cat de avansat sunt.

nu cred ca bancile au seminte pe 2 categorii, seminte de proasta calitate care sa le dea free si seminte de calitate ........
 

gganjaabwoy

Active member
nu cred ca bancile au seminte pe 2 categorii, seminte de proasta calitate care sa le dea free si seminte de calitate ........

Clar ca nu au 2... Doar 2... Au mai multe categorii... Super prosta calitate care le dau free, prosta calitate care le dau pe cativa euro, calitate mediocra care pretul urca pana la 10 euro, calitate premium si super premium care depasesc 20 de euro... Pe scurt cu cat hartiile acelea plastificate ce le numim bani au mai multe zerouri cu atat calitatea va fii mai buna.
 
pai vad si eu ca preturile difera de la un soi la altu, da de ex dinafem iti da white widow free seeds sau green house da jack herer, chiar acum m-am uitat.alea sunt seminte de proasta calitate? si mai au ww si jack herer de calitate mai buna care sa le dea pe euro?
 
K

KapnobataiZ

Nici eu nu cred ca au un soi de genetica proasta pentru free seeds,de unde am luat eu seminte se schimba la cateva luni oferta de free seeds ,probabil din ce soi au avut productie mai mare din alea se dau free ,pentru ca nu observ nici o diferenta intre cele free si cele cumparate ca aspect sanatos ,iar o banca de seminte respectabila isi alege cele mai bune fenotipuri masculi si femele pt polenizare,totusi trebuie avut grija sa fie o banca respectabila.
 

gganjaabwoy

Active member
Pai calitatea nare nici o treaba cu aspectu sanatos... Aspectu sanatos tine de grower... Calitatea o vezi la sfarsit la potenta/cantitate.
Si intradevar sunt cateva banci care se respecta si pun pret pe calitatea semintelor.
 
ca tot veni vorba de calitate, pana acum nu cred ca am fumat o iarba de calitate....dar am impresia ca am dat lovitura cu y griega, am rupt un muguras duminica si l-am uscat cu feonu:))).......stiu ca nu e bine dar nu m-am putut abtine.dar cu toate ca mai are de stat si a fost uscata fortat a fost cu mult mai buna decat outdoru de anu trecut.ma intreb oare cum o sa fie cand o sa fie gata....
 

gganjaabwoy

Active member
Nai dat nici o lovitura... Calitatea indoor ii mult peste cea outdoor... Mai ales ca tu anu trecut leai taiat si prematur...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu-i neaparat. Daca ai un soi cu rezistenta buna out, ii dai un minim de nutrienti si apa iese calitate super buna. Ca sa faci acelasi lucru indoor trebuie sa investesti si mai multi bani si sa ai minim 600w pe mp.
Si nu numai aspectul conteaza, profilul cannabinoizilor si al terpenelor e mai complet sub soare. Asta inseamna un high mai complex, de o calitate mai mare.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Ce-ar fi sa le pui pe forum?

Totusi, ia o lupa si te uita pe spate dupa gaze.

SI pe viitor pune-le pe forum.

L.L.E. Mi-a placut aia cu trei cotiledoane. Ce e? Am si eu o Mozambica din asta growul asta, dar nu arata asa de bine, e mai asimetrica.
 

jonyB

New member
Ce-ar fi sa le pui pe forum?

Totusi, ia o lupa si te uita pe spate dupa gaze.

SI pe viitor pune-le pe forum.

L.L.E. Mi-a placut aia cu trei cotiledoane. Ce e? Am si eu o Mozambica din asta growul asta, dar nu arata asa de bine, e mai asimetrica.

Am 3 soiuri acolo, nu mam gandit sa le fac un topic nou :)

Nimeni nu poate sa-mi spuna ce sunt cu petele alea pe frunze ? Sau sa imi recomande un alt tred unde sa gasesc raspuns.

Pozele aici: https://imgur.com/a/pMW6L
 
Top