What's new

OUTDOOR - PYTANIA

tata squn ale jakbys nie zauwazyl to napisalem ze nie znalazlem zadnego konkretnego postu w tym thredzie o najszybszych odmianach.Ale odstawmy ten watek juz w niepamiec :D polasze sie na maroca pasiona1 i jeszcze jakas odmianke + wszystkie odmiany AF od quakeminda ;p out sie zapowiada PRO ;)
zycze wam wszystkim udanego outa i wiecej juz nie zadaje pytan ;p
pozdro
 

lob19

Member
Veteran
Passion #1 miałem ostatnio bardzo szybkie. Gotowe było już pod koniec sierpnia (a może początek września nie pamiętam dokładnie). Może to tylko takie feno się trafiło bo w seedbanku pisali że zbiory w pierwszym tygodniu października. w każdym razie polecam tą odmianę - sama rośnie, ładne topy, zdarza się fioletowe feno, na 100% dochodzi i ma ładny smak i zapach (jak dla mnie to była trochę taka limonka czy coś)
 
A

ares420

rosnąć coś niby rośnie ale słabe te krzaczki i małe jakieś...
to jakaś polanka w lesie?
popatrz na roślinność dookoła, co widzisz - nic oprócz jakiejś mizernej trawy i kilku choinek.
na roślinach ewidentnie widać niedobory azotu co już świadczy, że ziemia jest do :moon:
ja proponuje wczesną wiosną przekopać i nawieść obornikiem. następnie w maju przekopać jeszcze raz + 20l ziemi substrala, dolomit na jeden dołek i na jesień gwarantuję Ci, że włożona praca się opłaci ;)

pozdro
 

clothez

Member
krzaki to niewypaly z duch passion TAIga wiec krzakami sie mozesz kierowac tylko troszeczke ;) czaje a np jak zrobie poazdane dokli takie ze wsypie po 20litrow ziemi ?dopomoz bo powiem CI ze waruny w pyte .a ta roslinossc tam po prawej stronie moze byc , bo tak wlasnie caly czas czytajac lukajac nie znajduje dokladnie akurat takich odpowiedzi wiec soorki jak tworze oofa.
 

klint

Active member
Veteran
Mam pytanko moze dla niektorych dosc blache aczkolwiek mnie trapi wiec prosze nie krzyczec jesli to juz padlo wczesniej. Mianowicie jesli mam zamiar jechac na azofosce to zaden obornik czy kurzak nie jest mi juz potrzebny ? :) bo wkurzyl bym sie jak bym sadzonki popalil :/ Pozdro
 
A

ares420

na 20l to nie są porządne dołki ;)
50l to co najmniej! im większy dołek tym więcej miejsca na system korzeniowy.
oczywiście nie ma co sypać aż 50l ziemi kupnej na jeden dołek ale myślę, że jak dasz 20l ziemi najlepiej
substral_ziemia_uniwersalna_50l.JPG

to będzie wypas i rośliny urosną naprawdę ogromne jak zaopiekujesz się nimi jak należy ;)
ja kopię na 2szpadle na szerokość i długośc a głębokość to ok 0,5m
zresztą przygotowanie ziemi to podstawa i było już wałkowane X razy

E:
klint- nie, ja dawałem ok 10 garści na jeden dół, i pamiętaj nie syp jej na wierzch. tylko od 3/4 wysokości dołka. do tego dołożysz biohumus i będzie spoko.
Jeżeli sadzisz regulary to na dołek spokojnie możesz dawać 2-3 sadzonki ;) bo wiadomo męskie odpadną
 

klint

Active member
Veteran
Hmm niech tylko przyjdzie odwilz to zaraz laduje szpadel w auto i jade na spoty kopac bo widze ze czeka mnie ogrom pracy. Mam zamiar wysadzic okolo 200 sionek. polowie z nich bede w stanie zapewnic wszystko co potrzebne do rozwoju i floweringu a druga polowa bedzie rosla 100% guerilla wiec zobaczymy. Wogole jak na taka ilosc dolkow mial bym sie porywac z saperką to chyba by mnie musialo popierdolic i to ostro :D bez urazy bo wiem ze jest tu wielu fanow Fiskarsa i wogole pozdro ! :D :joint:
 
V

vod

Ziemia/dołek to podstawa.
To co na tej fotce widać mister clothez, to zapewne jakaś uboga piaszczysta miejscówka. Tylko choinki, brzózki i trawa, więc wszystko musisz przynieść. Może gdzieś w okolicy znajdziesz lepszą ziemię i ją przeniesiesz tam gdzie słońce. Oszczędzisz sobie trochę kupnej. Tak czy siak bez konkretnego przygotowania miejscówki niewiele ci tam wyrośnie.
 
E

Ergonomic

@clothez- rośliny ze zdjęć widać, że potrzebują azotu. Odpowiedni nawóz to podstawa. Do odpowiedniego nawozu musi być odpowiednie pH żeby nic nie blokowało przyswajania składników (stary dobry dolomit w pełni potrafi załatwić sprawę- rosną tam choinki i to w dość dobrym stanie więc gleba może być trochę przykwaśna) dajesz z 3 porządne garści na dołek- przekopujesz z wierzchu (system korzeniowy konopi rozwija się głównie w strefie do 20cm wgłąb gruntu na glebach torfowych i do 40cm na mineralnych- tak przynajmniej twierdzi m.in. Prof. dr Z. Hryncewicz). Poza tym wraz z deszczem część wapnia przeniknie w głąb gleby i będzie git. Co jeszcze... A! Struktura gleby. Gleba powinna być przewiewna, ale nie piaszczysta... Myślę, że jak dasz glebę kupną i tą z miejscówki w proporcji 3:1 to będziesz zadowolony. W czasie sezonu nie bój się lać biohumusa czy karmić ekolistem- ja się na tym przejechałem i plon miałem marny

Edit
@Chmurek
Ktoś w tym roku miał i nie narzekał... gdzieś mi tam szumi, że 200g z krzaka było
 

Chmurek

Member
A mnie ciekawi czy ak47 z serious seeds lub FMS da radę pod polskim niebem.
Kiedyś już chyba gdzieś widziałem jakieś fotki i kilka zdań na ten temat, ale wolę się upewnić.
 

clothez

Member
Panowie to wsrod jakiej roslinnosci najlepiej . ? chodzi mi o drzewa jakie maja byc w okolicy i co ma np porastac ziemie :D tam gdzie bedziemy dzialac:) ?
 
G

Guest1012

clothez napewno dobre będą pokrzywy. Kiedyś chciałem ukryć rośliny w pokrzywach, problem w tym, konopie na takiej ziemi rosną 3 razy większe niż te pokrzywy ;)
 
E

Ergonomic

A mi właśnie wcale nie było tak fajnie w tym roku na pokrzywisku.... 3 rośliny padły przez złe pH zanim zauważyłem problem.... Nauczka na przyszłość: Jeżeli koło pokrzyw rośnie oset- dowalić dolomitu (oset rośnie na kwaśnej glebie)
 
M

Mr.TopTop

nie no, przecież wiadomo że kontrolujemy i patrzymy na nasze rośliny :biggrin::smokeit:
a najlepiej rosną na kompostowniku - serio !!! hehehe thc top :)))

(oset rośnie na kwaśnej glebie)
dobra informacja, ponieważ po rosnących roślinach oceniamy jaka jest gleba, pozdro :)))
 

Blancik

Member
Mam pytanko, a mianowicie czy Ak47 AF wysadzone na out w 20 litrowych wiaderkach ( oczywiście pojedynczo) nie będą miały ciasno? Duże zrobić dziury w dnie wiaderka? Nigdy tak nie wysadzałem, a teraz jestem zmuszony tak zrobić z pewnych powodów. Byle do wiosny! Peace.
 

Latest posts

Latest posts

Top