What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Hahaha... se fumeaza peste tot da fiecare separat. :joint:
Ma sunase pe mine un amic de pe la munca ca sa ne vedem la un cui. Ca are el ceva bun. "Stai sa treaca starea de urgenta!", l-am linistit rapid. La multi le place sa se plimbe cu orice motiv, eu nu ies nici la magazin. Mai bine stau linistit la un cui. :joint:
 

Mr.ghostx

New member
Am puse 4 auto critical . Au mai rămas ceva semințe de la growul trecut și mi a plăcut foarte tare cum au ieșit am zis ca merg tot pe astea. O sa ma apuc imediat sa fac și eu un jurnal poate ma mai ajutați cu ceva sfaturi
 

cadavruslos

Well-known member
Nu am avut automate niciodata , ,mi-a trimis astia de la dinafem akm cateva luni o samanta cadou de Original Amnezia Auto . Nu stiu nu prea ma atrag astea auto . Da am avut Critical + photoperiodica tot de la dinafem .. E ok mi-a placut ..
 

Mr.ghostx

New member
Nu am avut automate niciodata , ,mi-a trimis astia de la dinafem akm cateva luni o samanta cadou de Original Amnezia Auto . Nu stiu nu prea ma atrag astea auto . Da am avut Critical + photoperiodica tot de la dinafem .. E ok mi-a placut ..
Oare dinafemul are și livrare ro?
 

cadavruslos

Well-known member
Da are , da momentan e inkis sediu si toata afacerea din cauza COVID 19 , Dinafem au sediu in Spania si acolo e jale cu virusu ..
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Buna dimineata! Si bine-ai venit moroiule. :tiphat:
Pe la 4 dim am revenit de pe camp cu doi sosoi, i-am jupuit, transat si dezosat si am mai dat o fuga pana la padure de-am cules niste urzica tanara, hribi si manatarci.
Acum am o tocana de iepure cu garnitura de urzica cu malai si ciumperci, mmm...
Ca sa-i raspund lui cadavruslos la intrebarea de acum ceva vreme: am gasit doar hribi porcesti si manatarci tinere, dar am destul pt o masa bogata in vitamine si alte beneficii.
Nu cred ca se repede careva sa ma imite, dar hribii porcesti trebuie gatiti indelung la foc iute pt a neutraliza toxinele. Daca nu stiti nu va bagati, eu ma "otravesc" de-o viata intreaga asa ca stiu despre ce e vb.
Fetele mele s-au devoltat ceva, au ajuns la al treilea internod (inafara de cotiledoane) si au o crestere f compacta, stand la 40cm sub 6 becuri led de 8,5 W cu dom.
Le-am inceput sub 2 cfl-uri 6500K de 23W dar incepusera sa se lungeasca din ziua a 3-4, desi erau la 7-8 cm de ele, asa ca am montat rapid cele 6 SIL-uri si o sa le las asa pana cer altceva.
O singura Pure AK - ultima incoltita, a iesit din sol pe 6 apr si e cam repetenta, se incapataneaza sa ramana la stadiul de cotiledoane. Vedem noi...
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Dinafem si Humboldt sunt proprietate la Mota seeds. Au deschis vânzările sâmbăta.
 

Mr.ghostx

New member
Bine te am găsit!
Mulțumesc gantz . N am știut ca fac livrări și in ro. Foloseam doar ### dar din câte am auzit ar fi mai bune cele de la dinafem
 
Last edited by a moderator:

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Bai hai că face bine covid-ul ăsta!!
Aduna useri pe icmag !
Chiar incepe sa fie interesant!!
Incepe sa îmi placă!!
Poate reînvie secțiunea asta!
Iară mort!!!
:kos:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Iti merge bine piramidoane daca poti umbla noapta pe coclauri. Auzisem ca si acolo a iesit armata si nu prea mai e voie seara. Esti ninja?
Aa.. si sa ai pofta! :joint:
Apropo, becurile alea au inca domul pe ele? Ca suna departe 40 cm si daca l-ai dat jos, d-apai cu el montat.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Iti merge bine piramidoane daca poti umbla noapta pe coclauri. Auzisem ca si acolo a iesit armata si nu prea mai e voie seara. Esti ninja?
Aa.. si sa ai pofta!
Apropo, becurile alea au inca domul pe ele? Ca suna departe 40 cm si daca l-ai dat jos, d-apai cu el montat.
Nu e voie DELOC seara, ej' nebun? :biggrin: Patrulau astia cu glont pe teava, da' sa zicem ca-s obisnuit sa... ma strecor. Asa mai afli si cum ii cheama pe jucatori, pe superiori, cati bani ii mai datoreaza cadrul X lu' Y, in ce luna e nevasta lu' gheorghe, ce fumeaza comandantu', ce efective-s prezente in unitate si multe alte chestii, majoritatea plictisitoare. Cum ar fi indicativele si frecventele radio. Patrulele astea-s facute de amatori. :laughing:
Le miroseam nu doar tigarile ci si sendviciurile si deodorantul/transpiratia..
Atata doar ca din cauza "aglomeratiei" mi-a luat ceva mai mult timp incursiunea, ca plecasem inainte de miezul noptii si a trebuit sa astept sa-si termine astia pauza, noroc ca le-a dat os-u' un radio check, sa vezi ce zburdau. :dance013:
Pe lumina e si mai usor ca-i vezi de la cativa km si n-au masini sa te alerge, iar drone cucu'. Nu ma dau rotund, dar cunosc fiecare palma de teren prin partea locului, mai bine decat bastinasii.
Am mai vazut o patrula cand m-am intors cu urzicile si buretii dar am stat cuminte-n padure pana au trecut, totul e saobservi si sa nu te repezi ca muta la facaletz.

Sar'mana, am pofta desi preferam munchies, dar vin si astia in cateva sapt. Unii zic ca urzicile se halesc doar acum dar merge tot anul, ca nu cresc lastari doar primavara si chiar si-asa, alegi varfurile ca-s mai fragede. Iar cu buretii am mai discutat noi. ;)

Becurile inca au dom si nu-s departe deloc ca s-au oprit din stretch fetele asa cum am spus, luandu-ma dupa noua crestere - internoduri cu 2mm intre ele.
Le verific zilnic si daca apare iar strech le scot domurile, daca insista stretch-ul le adaug becuri mai puternice sau le mut pe raftul de jos care-i pregatit, iar maine (sper) va fi gata si primul panou. De lumina. Care este... :biggrin:

l.e.
Am masurat acum distanta, am exact 25cm de la dom la varful plantelor, eu socotisem cam 40 dar am uitat sa scad inaltimea "ghivecelor" si a plantelor..
 
Last edited:

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Baga-mi-as picioarele!
Am ramas fara suruburi de rigips de 25mm tocmai azi cand finalizam o sectiune a noului box...
Si p-orma m-am cocoshat in gradina sapand un nou lot pt tabac. O fi mai usor de sapat acum dupa ploaie dar nu e usor deloc cu un teren neglijat PLIN de puieti de tot felul; corcodus, prun, visin, BLEAH! E mai usor sa deminezi decat sa scoti puieti. :laughing:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Tot vad ca avem mai multi membrii si ca au mai revenit si din cei vechi. Si cum e si carantina asta.. se baga cineva la o competitie ceva? Eventual cu microgrows? Parca ar fi fun sa avem un punct comun de discutie..
 

cadavruslos

Well-known member
O idee buna , eu mai am ceva seminte pe aici care isi asteapta randu .. Sper sa nu se piarda pe drum cei noi .. cum fac majoritatea dupa ce acumuleaza ceva informatii de pe aici :comfort:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
la cata minte am sar si eu pe asta, dar n-am cu ce altceva decat cu astea care au aproape doua sapt.
Apropos, m-am infestat si nu stiu cu ce, niste saracii alb/galbui usor alungiti cu sase picioare umbla pe sol deocamdata... ma uitam la a mica si i-am vazut, nu cred ca-s spidermites dar nici a thrips sau fungus gnats nu arata. Si nici n-am cu ce sa le fac poze!
O sa le dau neshte zeama de tutun si astept sa-mi vina ulei de neem - asta se foloseste concentrat sau cum?
Am reusit si sa le ard un pic cu Fish-mix de la biobizz desi am pus minimum - 2ml/L...
da' ma bag la un concurs


Cred ca mi-am iesit din mana dupa pauza asta...
 
Top