What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Nu-i metalica, e de plastic argintiu. Si da, merita pt ca ai mai mult aer la radacini, e un air dome diy dar merge doar la ghivece mai mari 5 L sau peste.
Si n-ar fi rau sa-i pui un strat de perlit de macar 3cm sub el ca tampon pt supraudare sau lighioane.
Pui perlitul, un strat de textil (tricou, etc) si p-orma domul si deasupra umpli cu amestecul de sol.


l.e.
editez p-asta sa nu mai inghesui posturi...
Mersi vasy ca mi-ai amintit de vremurili bune :biggrin:
Uite, asta e idealul la care aspir ca microgrower. l-am mai obtinut dupa cum se vede, dar as vrea sa fac din asta un standard - shit on a stick:

O clona de Jack Herer
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Și parcă aveai și o instalație de CO2 din câte îmi aduc aminte!! Cu o sticlă mare unde era drojdia și zahărul și niște furtunase băgate în box parca ! Nu mai țin minte!!
 

Gradinaru

New member
Salutare dragi prieteni nu am mai scris de mult pe acest cite asa ca mam decis sa imi reiau activitatea dupa ceva ani de experienta acumulati vreau sa fac un thread cu plantatia de anul acesta defapt spus cu mega plantatia de anul acesta si nustiu unde as putea sa il postez doar threadul asta l-am gasit asa ca daca e cineva dispus sa ma indrume as fi foarte bucuros sa inpart cu voi o poveste de la inceput pana la sfarsit veti ramane masca va asigur multumesc frumos. PS: da exploziv ma bag la o competitie asa pe timp de pandemie asa ca poate imi dau un link sau ceva unde as putea sa creez postul si sa incep sa postez :) :) :).
 

Gradinaru

New member
poate sa imi trimita cineva un link va rog ca nu gasesc nimic e aiurea citeul asta rau de tot sau poate nu stiu eu cum sa il folosesc :)) pls
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu nu inteleg exact ce cauti. Thread pentru competitie nu e, ca azi mi-a venit ideea sa intreb pt prima data. Iar thread pt growul tau, trebuie sa il faci tu.
 

gumzgi

Well-known member
ca tot veni caldura
 

Attachments

  • IMG_20200416_121558.jpg
    IMG_20200416_121558.jpg
    101.5 KB · Views: 11
  • IMG_20200416_124447.jpg
    IMG_20200416_124447.jpg
    120.1 KB · Views: 9

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Și parcă aveai și o instalație de CO2 din câte îmi aduc aminte!! Cu o sticlă mare unde era drojdia și zahărul și niște furtunase băgate în box parca ! Nu mai țin minte!!
Yeap! Si acum tot la fel, aia nu lipseste ca doar codoiu' e steroidu' de baza al fetelor.
Le dai ceva de has??
Nu cred, nu vezi ce galbene si frumoase is? :biggrin:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Și dacă fac furtunasele din paie de băuturi răcoritoare, și lipite cu pistolul cu PVC și apoi găurite cu acul?? Da nu mai găsesc drojdie!

:muahaha:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Și dacă fac furtunasele din paie de băuturi răcoritoare, și lipite cu pistolul cu PVC și apoi găurite cu acul?? Da nu mai găsesc drojdie!

muahaha.gif


Drojdie prinzi si din aer... da un furtun tot iti tre. Cred ca il poti comanda online..
Exact cum spune explo, eventual fa un pic de maia - apa cu faina si un pic de zahar - si las-o afara undeva intre plante la semi umbra, poate fi un tufis sau sub un copac. Acopera borcanul/containerul cu o carpa umeda sa nu intre si alte bazaconii si lasa-l cateva ore, pot fi si 24h.
Cand vezi ca amestecul "fierbe", adica face o usoara spuma la suprafata, inseamna c-ai "prins" drojdia.

Maia: 1 masura de apa la una de faina bine omogenizate, zaharul il pui doar ca sa accelerezi reactia, e un booster.
Hai ca poate te recrutam ca distiler. :biggrin:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
...Apropos m-am infestat si nu stiu cu ce, niste saracii alb/galbui usor alungiti cu sase picioare umbla pe sol deocamdata...
Saraciile au 8 picioare, deci cel mai probabil spidermites, Coño!
que carrajo estoy haciendo, hombre?!
 

Pillang

Well-known member
...Apropos m-am infestat si nu stiu cu ce, niste saracii alb/galbui usor alungiti cu sase picioare umbla pe sol deocamdata...
Saraciile au 8 picioare, deci cel mai probabil spidermites, Coño!
que carrajo estoy haciendo, hombre?!

Poza?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu prea umbla spidermites prin pamant.. esti sigur ca au 8 picioare si nu 6 picioare si 2 antene?
Prin sol sunt altele, majoritatea cu 6 picioare, si o buna parte dintre ele nu sunt daunatoare sau chiar sunt benefice.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Nu prea umbla spidermites prin pamant.. esti sigur ca au 8 picioare si nu 6 picioare si 2 antene?
Prin sol sunt altele, majoritatea cu 6 picioare, si o buna parte dintre ele nu sunt daunatoare sau chiar sunt benefice.
Ai dreptate explo, au sase picioare si doua antene. Le-am tot confundat ca-s toate translucide...
Deci, ce am?
Pillang, inca n-am cu ce sa fac poze - tel busit...
 
Top