What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Pai dai bătaie piramidoane!!!
Dai drumul la un grow in daca tot nu ai ce fuma!!
Eu când nu aveam ce sa fumez eram bucuros când se îngălbenea cate o frunză din fan leaf!!
Nu spărgea dar o mică amețeală acolo era!
:joint:
Ii dau, ii dau, am cizberi, wc-uri si pureaca, uite mai sus. :laughing:
Tu asteptai sa se-ngalbeneasca frunzele? :biggrin:
Am facut odata misto de un membru care zicea ca fumeaza masculii (suna gay al dreaku' :biggrin:) da' omu' nu s-a suparat ci mi-a demonstrat ca asa se testeaza - printre altele - valoarea psihotropa a plantei.
De atunci pastrez cel putin sugar trim-ul ca rezerva de urgenta si neaparat fumez fan leaves din fiecare soi nou pe care-l iau.
Le toc marunt ca pe tutunul de pipa si le las la soare intr-un servetel, in max o ora is destul de uscate ca sa poata fi fumate si ma rupe ca bud-ul. Putine soiuri (cam 10%) am nimerit care sa nu ma sparga doar din frunze.
sapt asta o sa-mi trimit la reparat tel pt poze ca someaza p-aici...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
chiar ca budul nu cred sa te rupa. din ce am probat e mult ai putin thc si mult mai mult cbd. si am vazut si rezultate de teste facute pe bud vs frunze din acelasi strain, si la fel ratile erau in favoarea cbdului in frunze.

apropo.. ne mai drogam si noi? :joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Eu de multe ori fumăm numai trim că nu mai avem altceva și nu mă lua deloc!!!
Primele jointuri spărgeau după aia fumăm cate 3 sa mă ia cate puțin acolo!
Și mă mai duceam pe la femeie la cerșit că știam că mai avea ascunsă pe undeva!!
Îmi dădea cate un pic , și să o lungesc până îmi dădea iar o mai combinam cu niste trim , cu niste kief de prin grindere! Că aveam vreo 4 care le foloseam! Și mai pieptănăm cu pensonul borcanele că ramanea pe fund !!
Și uite așa ......!!! :joint:
Dar au fost perioade scurte fără să am !!!
:muahaha:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
explo necredinciosu'.. :biggrin: cand e planta buna, pe mine (nu pe altu') ma rupe EXACT ca bud-ul. Imi spunea odata un prieten ca-s binecuvantat cu receptori sanatosi.
Imi creste toleranta doar in doua cazuri; cand fumez frecvent auto, hash sau alta forma de concentrat ca bho-ul sau hash-ul de foarfeca de ex.

vasy, tocmai am trecut prin astea si nu mi-a mai ramas nici macar miros in borcane... :biggrin:
In Anglia mai imprumutam cate-un pop corn de la vecini dar aici si acum n-am de la cine.
Nu-i nimic, asa cum spuneam chiar aveam nevoie de-o pauza (pe care am tot amanat-o) ca sa apreciez corespunzator.

Bah s-o ia dreaku de folie de aluminiu, nu e doar enervant de dificil s-o lipesti dar se mai si rupe usor dup-aia... :fsu:
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
asa o fi, nu am de unde sa stiu. dar profilul cannabinoizilor este diferit, deci poate e si o chestie de placebo undeva la mijloc?
asa si eu ma sparg daca beau suc de frunze raw sau mananc suficiente frunze, da e alt fel de high, mai aproape de ceva narcotic si relaxant, si nu prea mult head high, chiar daca is hibrizi sativosi ori chiar sative. e ca si cum as fuma bud de canepa, sa zic asa. dar nu stiu daca asa patesc toti sa e ceva special la mine.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
N-are cum sa fie placebo la memoria mea cognitiva si experienta acumulata.
Am bine intiparite in minte senzatiile de la diferite tipuri de euforie si n-am cum sa le confund, doar am trecut de mult de varsta inocentei.
Acum de ex am o sarja de energie de la yerba mate pe care n-am cum s-o confund cu energia data de cafea sau alti stimulenti. :woohoo:

Oamenii de rand, ca tine :biggrin:, nu pot concepe un asemenea nivel de cognitie.

Dar poate ca ma cunosti mai bine decat mine insumi... :comfort:
 
Și eu îs foarte sensibil la iarba, o simt mult mai brutal decât alte persoane,, de aia îmi plac strainurile cu nivel scăzut de thc ca îmi place sa fumez sa simt aroma, dacă bag un strain potent, bag două 3 fumuri și aia e.
Pillang, piramidon și vasy parcă ziceau ca eu nu fumează fără tutun, nici eu nu pot fuma fără tutun când cumpăr de pe stradă, dar ce culeg eu nu pot fuma cu tutun că stric tot gustul și mă și îneacă de tușesc, eu vă propun să lăsați mugurii aia mari și frumoși să treceți pe ecologic bio sau cum îi zice, și lăsați muguri o lună la borcan. Se poate și cu bio muguri mari dar trebuie ceva experiență...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ma da bio nu inseamna neaparat muguri mici. faci toping, normal ca 9 mmo sa fie mugurii mai mici. nu faci, is mai mari. dar cel putin la indoor, cu leduri cu penetrare mica, e mai bine sa ai plante mici si extinse (ramificate de la multe toppinguri). vrei muguri mari? baga 600-800W per mp, leduri cu putere mare de penetrare.. si o sa ii ai. altfel, cu 300-400w per mp se pot face rezultate bune. pana la urma la ce iti trebuie buzi mari cand la un cui iti trebuie o bucatica de maxim un gram?
in rest is de acord, cu crescut fara nutrienti chimici, sau chiar si cu de-aia dar cu flush corespunzator la final, si apoi curing iese iarba de nu mai tuseste nimeni.. arde foarte fin.. :joint:
 

Pillang

Well-known member
Și eu îs foarte sensibil la iarba, o simt mult mai brutal decât alte persoane,, de aia îmi plac strainurile cu nivel scăzut de thc ca îmi place sa fumez sa simt aroma, dacă bag un strain potent, bag două 3 fumuri și aia e.

Lucky man!

Pillang, piramidon și vasy parcă ziceau ca eu nu fumează fără tutun, nici eu nu pot fuma fără tutun când cumpăr de pe stradă, dar ce culeg eu nu pot fuma cu tutun că stric tot gustul și mă și îneacă de tușesc, eu vă propun să lăsați mugurii aia mari și frumoși să treceți pe ecologic bio sau cum îi zice,

La nutrienti "bio" coloană vertebrală este tot sintetic. Daca nu, apar simptome.

și lăsați muguri o lună la borcan.

O ideie f buna!

Se poate și cu bio muguri mari dar trebuie ceva experiență...
Atit!
 
Am scris cam mult, eu am vrut sa zic că dacă îți hrănești plantele cu produse ecologice v-or avea o finețe și un gust incomparabil.
Da-o 'n morții ei cantitate, eu merg pe calitate.
 

Pillang

Well-known member
Cantitate si calitate amindoua sint important. Nu? Ba da! :D despre produse ecologice nu spun nimic, ca 1. Nu ma pricep, 2. Am folosit guano, green senzation (1000000000 de lei un litru) si nu am avut impresia la sfirsit ca nu am fost un fraier, cind am cumparat.

Asta nu pentru tine zic cristocel, numai asa in nori, pina cind nu ai lumina/ventilatie de calitate, nu prea are rost sa cumperi vita race, diamond shield, micro kill si alte elixiri. E ca palatele din huedin, cu emblema mercedes, dar fara geam si use
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da majoritatea cand zic organic se refera la chestii ieftine, nu ce pun astia in sticle la 50 euro bucata.
De 50 euro iti faci minim 150 de litri de sol de calitate la care dupa un grow mai adaugi niste praf de roca si compost si inca 2-3 adaosuri si il mai folosesti o tura. "Just add water."
Compost si produse organice ce le ai la indemana, nu zahar la sticla de 1 leu mililitrul. Eu asa vad organicul. Natural, ieftin si local.
 
Am fost în Amsterdam de două ori, a doua oară să mă conving și mă piș pe marfa lor.
Degeaba ai frate muguru mare și tare dacă nu ai finețe și explozie de gusturi în gură.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Am fost în Amsterdam de două ori, a doua oară să mă conving și mă piș pe marfa lor.
Degeaba ai frate muguru mare și tare dacă nu ai finețe și explozie de gusturi în gură.

da nici high nu e. eu mereu ajung de fumez non stop pe acolo, zeci de gr pe zi si tot nu is spart bine cum as fi din 2-3 gr de ce trebuie..
 
Top