What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

OakyJoe

OGJoe / Wiener und kein Allemann
Veteran
Mai fumez si eu nene si imi vin idei de astea.. da noroc ca imi trec pana rulez pe urmatorul. Altfel as fi mult mai ocupat .. si nu are rost.
Sincer sa fiu concursuri pt international sunt, la fel si premii se gasesc. Cred ca am mai zis da si daca nu se gasesc le platesc eu (desi.. seminte gasesc si fara sa cer) . Da sa fie oameni nene.. mie nu ca nu mi-ar placea munca asta de a organiza concursul. Da parca e aiurea ca eu sa fiu singurul care ma zbat. Si nu le bag din burta aceste "scuze", sau le exagerez.. cam asa s-a intamplat!
Fara nici o gluma, data trecuta m-a intrebat sponsoru dupa ce a murit "concursul" daca vreau sa imi trimita mie semintele rezervate pt premii, ca eu macar mi-am facut treaba si am organizat concursul.. Nu is eu f rusinos, da nici bine nu mi-a picat. Mai ales ca daca voiam seminte faceam rost si fara sa ma agit cu concursul.

92dbf73342a45c9fd8dd851e5446200a.jpg
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Puteti conta pe mine daca anuntati concursul cu 3-4 luni inainte. Nu suna rau unul pe scara mare ceea ce inseamna mult stres si bataie de cap pentru 1-2 persoane (1). :trampoline:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Update outdoor tarziu 2021 (fara poze):
Pe 1 noiembrie mini mango au primit cate o doza de pk 13-14, maine le-o administrez pe a doua. Is in sapt 5 de flower. Pan-acu' un total de 9 plante mov din 22. :dance013:
Pe 8-9 nov vor hali prima doza Cheese si Wappa, astea doua fiind cu o sapt in urma mm-urilor.
Pana la urma m-am decis sa finalizez Wappa out, chiar daca va da max 2gr de bud (ca-i in urma rau..) iar apoi o mut indoor si-i fac reveg.
Maine le pun cate un "capac" de izolatie la sative, cheese, wappa si mini mango aia mare pt protectie radacini (frig) ultimele trei fiind ingropate in "ghivece" din izolatie.
Inca mai trag nadejde sa scot ceva rasina din sative, am aflat de pe micro grow cum se face water hash si-i mai simplu si mult mai curat decat bho-ul. :wtf:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Té Referi la bubble hash ?
Făcut cu gheață ??:dance:

Dap, numa' ca in loc de site smekere folosesti filtru de cafea si strecuratoare.
Iar daca bud-u-i verde, il ingheti inainte de folosire.
In domeniu' asta-s virgin (hash). :biggrin:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Până îți curge apa prin filtrul ăla de cafea se găurește ,daca folosești de hârtie, daca sunt de PVC sunt mai bune !
Sau mai repede scurgi apă până la un strat foarte subțire aproape de hasul de pe fund apoi îl pui langa o sursă de căldură sa se evapore apa și îți rămâne praful tot pe fundul găleții!
Sau faci la uscat dar îți intră în hash multă masa vegetală adică frunze mărunte , și cernut printr-un ciorap de dama!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mi-e mila de tine, la ce va urma. Eu nu mai am asa rabdare. Daca sunt multe, incerc sa le tin mici. Oricum scrogul mi s-a parut dintotdeauna prea multa munca, o data sau de 2 ori am incercat acu vreo 15 ani.. si m-am lecuit.
Spor!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Până îți curge apa prin filtrul ăla de cafea se găurește ,daca folosești de hârtie, daca sunt de PVC sunt mai bune...

Mersi de sugestie vasy, am filtru permanent (pvc) pt cafeaua zilnica dublat cu filtru hartie, deci n-are cum sa se rupa. Water hash e ok, il prefer celui uscat.
@explo: Mersi si tie, asa cum spuneam, is primii mei pasi pe calea hash-ului. Rutina unuia e misteru' altuia.. :biggrin:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Mie imi place ca e foarte usor sa le controlezi inaltimea. Am folosit scrog doar din elastic pana acum si am fost multumit!
Vedem ce iese.
Multumesc!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
@explo: Mersi si tie, asa cum spuneam, is primii mei pasi pe calea hash-ului. Rutina unuia e misteru' altuia.. :biggrin:

Apai daca-i vorba de femei sau hash sau alte chestii p'acolo.. mai ma poti intreba pe mine una alta. Spor la treaba!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Apai daca-i vorba de femei sau hash sau alte chestii p'acolo.. mai ma poti intreba pe mine una alta...

Siiigur ca daa... Ai un carnetzel cu notitze p-acolo prin posheta? In sutien poate? :biggrin:
E ca atunci cand femeile primesc sfaturi despre barbati de la alte femei, ca-n revistele voastre alea feministe. :dance013:
Da' apreciez buna intentie, detaliata-n literatura de ala din semnatura ta. :laughing:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Mie imi place ca e foarte usor sa le controlezi inaltimea. Am folosit scrog doar din elastic pana acum si am fost multumit!
Vedem ce iese.
Multumesc!

Nu'sh-ce-a fumat explo aseara da' acu-nteleg de ce unele strain-uri au "critical" in denumire...:laughing:
Mie-mi plac scrog-urile, doar ca n-am curajul sa ma-ncumet la vreunu'. Ca pe masinile scumpe, le admir in vitrina sau pe strada da' nu le cumpar.
Bag s.o.g. ca-i asemanator (la controlul inaltimii) cu diferenta ca fiecare varf (bud) are radacina lui.
Pot repozitiona "varfurile" iar riscul de zbarca e redus prin multitudinea sistemelor radiculare. Practic, tre' sa cedeze toate radacinile ca sa esueze tot grow-ul.
Moaaa, ce deshtept ma face Cheesu' asta... :biggrin: Am taiat budul mic de la baza si doar nu era sa-l arunc.
 
Top