What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Mersi de oferta da' fotoliile mele-s unice.
Nu-sh ce faceti voi cand fumati, mie-mi place sa urmaresc tot felul de tutoriale pe youtube si apoi sa fac chestii..
Inca n-am pregatit toata casa pt iarna, nici noul dulap de grow nu l-am atins de cel putin o luna, da' mi-am facut saltelutze tatami pt fotolii. :biggrin:
Daca pun poze sau (doamne fereste!) vreun video, is identificat mai repede decat cu buletinu'.. :laughing:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
FB_IMG_1637786111567.jpg
 

DcSantos

Active member
haha ,man,ma gandesc cateodata daca ar fi sa fumam noi iarba ce o fumau stramosii nu ne-ar gadila nici la p'''. Probabil avea 5% thc herbalesul :))
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Prognoza e: 0 °C cer senin. E al doilea inghetz consecutiv (a mai fost unu' aseara).
De maine incep sa le culeg progresiv (adik pe rand), nu ca le omoara frigul ma tem ci inghetul le stagneaza sau incetineste f mult metabolismul. Adica nu mai pun pe ele mai nimic.
Pe langa faptul ca le vad cat de incet s-au miscat de cand cu frigul, imi mai amintesc concluzii de-ale mele privind out-ul tarziu.
Recolta slaba e un aspect, bud mic si aerisit, dar am facut-o pt gust si nu pt cantitate.
E clar ca sativele mor nevinovate. :biggrin:
O sa mai fac vreo doua poze inainte sa le tai si poate vreo doua cu rezultatele. :tiphat:
Am fumat deja din ele si-s tare multumit de gust (si efect), are o savoare anume bud-ul asta produs pe inghetz.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
M-ai convins. Urmatorul grow va fi in frigider! Sau mai bine sa trec direct la congelator?
 

DcSantos

Active member
Cand vaporizati ,la ce temperatura va place sa vaporizati? Nu prea ii dau eu pe vape ,dar is curios cum va place voua. Eu am observat ca intre 210 220 imi place cel mai mult.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Depinde de vape. Daca temp e precisa, 180-190 e suficient. Daca nu se incalzeste suficient de bine sau te grabesti.. trebuie sa urci temp ca sa obtii acelasi efect.
De la 215-220 ar trebui sa observi putina aroma de combustie, si ingalbenirea rapida a materialului folosit. Daca nu apar aceste probleme, inseamna ca nu atinge aceea temperatura vapeul tau, sau o atinge, dar se raceste imediat cand incepi sa tragi. Am si ei vreo 3 modele care fac asta, nu e chiar ceva rar.
 

DcSantos

Active member
Pai iarba e ingalbenita dupa ce o vapez 5 minute. Am observat ca la 210 220 are gust mai apropiat ca la cui. La 200 sau mai jos are o aroma mai pura si e mai usor pe canal..
 

DcSantos

Active member
O data am fumat iarba vapata si a spart dar slab . Durerea de cap nici nu o mai pun la socoteala.nu am mai incercat :)))) . Am auzit ca merge folosita la prajituri si unt dar n.am incercat inca. Poate e mai bun efectul la unt si prajituri..
 

Latest posts

Latest posts

Top