What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

DcSantos

Active member
Ce mai faceti cocosatilor?Ziceti,v-a fost dor de dulceata oualelor?":)). Haha,m-am lecuit si eu de scrog pt o perioada. E multa munca si timp de asteptare daca iti place una bucata planta scrog cum imi place mie.Bag un fel de sog cu topping tura asta cu semintele ce le am ramase.4 rainbow glue si 2 bruce banner uri.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
FB_IMG_1635936548579.jpg
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Misto.. :biggrin:
La prima vedere plasa aia te-mbie la un scrog, numa' ca ala din poza-i travestit. :laughing:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Misto.. :biggrin:
La prima vedere plasa aia te-mbie la un scrog, numa' ca ala din poza-i travestit. :laughing:

Acusi ca ma uit mai atent.. parca nu se vede lumina de la capatul tunelului pe unde ar trebui sa se vada..
Ai ochiul format! Esti patzit cumva? :muahaha:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Un pic de update la out:
Le-am pus "capace de frig" la fete, ca incepe vaju':
IMG_20211106_151859.jpg

Din 11 sative cate-s in poza au ramas doar 9 ca am mai descoperit 2 masculi... astea-s in urma rau cu floweru', cred ca acum e prima sapt la fete...
Cea mai stufoasa e Cheese, close up cand o avea ce arata.
Se vede-n stanga mini mango (mm) aia mare un fenotip sativos, delicios de mov budu' desi frunzele-s inca verzi. Principalul motiv pt care fac out tarziu. :good:
Aici un bud mai de jos din mm-u' mare:
IMG_20211108_121519.jpg

Wappa o duce bine mersi, face si ea un gram-doua daca se screme :biggrin: :
IMG_20211106_151541.jpg

Iar tarlaua de mm-uri e la curu' gol in lanu' de shtiuletzi:
IMG_20211106_151746.jpg

Au deja bud mov chiar daca unele inca is verzi (frunzele)
Tentative de prim plan pe mine (close up pt milenari :biggrin:) :
IMG_20211108_121338.jpg
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cu sativele alea poti sa te prefaci ca ai creste fibra pt sfoara... ca de rasina nu cred ca au prea mult timp. Pacat, ca arata frumos. O sera peste ele nu se poate tranti? Si la anu o sa poti creste sative daca acoperi sera seara ca sa scurtezi din timp orele de lumina..
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Cu sativele alea poti sa te prefaci ca ai creste fibra pt sfoara... ca de rasina nu cred ca au prea mult timp. Pacat, ca arata frumos. O sera peste ele nu se poate tranti? Si la anu o sa poti creste sative daca acoperi sera seara ca sa scurtezi din timp orele de lumina..

Nu mi-ar ajunge sfoara aia nici de spanzurat. Da' o garota tot iese.. :biggrin:
Am si eu ganduri de-o minisera; 1,5m in jos, 1m in sus, dar nu acum.
Am mai crescut sative pana la sf lui noiembrie intr-o iarna dura care incepuse din oct cu inghet si chiciura, atarnau cu varfu-n pamant sudat de gheata, aveau in medie 1cm de gheata stratul pe ele.
Au ajuns la bun sfarsit cu toate cele si ala a fost anul in care am realizat ca budul mov e mai bun. Mai tarziu am facut legatura intre frig si mov. :laughing:
Capacul ala de izolatie fereste un pic nodul radacinii si cred ca asta-i diferenta intre blocarea nutrientilor si continuitate. Ramane de vazut.
Stiind ca am mai facut-o (dar n-am documentat) si vazand cat poate duce planta, cred ca-i posibil si cu seria asta, doar daca n-oi avea ghinion de un soi mai sensibil.
Uita-te la mm-uri, au radacini superficiale, nici un fel de protectie si au trecut 7-8 nopti cu 3-5 °C pan-acum peste ele si inca n-au cedat.
Un pic de selectie naturala, un sut in cur de la capacele alea si poate iese ceva rasina, macar de-un fum acolo..
Ca iese bine sau rau, impartasesc toate experientele grow-ului.
Pe viitor, fara sera, pot folosi metoda lui VanVulpen daca mai am chef de sative. :tiphat:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Bulangii operati ! Scârbă..

Gasesti pe net prostii de acoperit noaptea. Se monteaza ca un box normal, plug and play, cu plasa sau fara. Trebuie sa ai timp sa-l scoti si sa-l pui seara la loc.
Intr-adevar, se coloreaza mult mai bine la temperaturi scazute si calitatea plus densitatea de rasina.

Succes !
 

Latest posts

Latest posts

Top