What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Neata buna! Cum se posteaza acum? Trebuie sa le incarc in album cum era inainte? (Nu am gasit albumele :D) trick-uri noi stiti?
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Unde scrii postul in colț în stânga sus e un icon care seamănă cu camera 📷 , daca apeși pe el ai 2 variante , upload sau fotoalbum! Sper sa fie cu folos!!!
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Spor la treaba, eu pufai din vape in timp ce ma documentez despre breeding line-ul blueberry, ai mai crescut cumva cel de la djshort sau sunt eu nebun?

Blueberry sativa e ceea ce ar trebui sa cauti, umbla vorba despre un mascul rar tare pe care Dj Short l-ar fi sharuit cu Chimera si acesta din urma l-ar fi folosit in mai multe crossuri din catalogul sau, cresc si io asa de test acuma o pereche de Highland Mexican (Guerrero) X Blueberry F2 de mi le-a daruit un user de pe aicea... Zice el ca plantele de exhiba trasaturile de blueberry sativa is precum cocaina nu ca as sti prea bine ce-i aia si cu ce se mananca, dar am zis sa incerc si io macar pe calea asta sa vedem despre ce e vorba... Plus ca sunt dator omului si altora cu F3'uri asa ca am nimerit bine din doua boabe de test o femela si un mascul de par aidoma Blueberry de la Dj cu oarecare inclinatie spre the sativa side of things, hehehe....
Cu mai multi ani in urma am crescut si F1 si bag mana in foc ca tare bun o fost focul ala ceea ce iti doresc si tie in cautarile tale!
 

vasile

Well-known member
Veteran
Blueberry sativa e ceea ce ar trebui sa cauti, umbla vorba despre un mascul rar tare pe care Dj Short l-ar fi sharuit cu Chimera si acesta din urma l-ar fi folosit in mai multe crossuri din catalogul sau, cresc si io asa de test acuma o pereche de Highland Mexican (Guerrero) X Blueberry F2 de mi le-a daruit un user de pe aicea... Zice el ca plantele de exhiba trasaturile de blueberry sativa is precum cocaina nu ca as sti prea bine ce-i aia si cu ce se mananca, dar am zis sa incerc si io macar pe calea asta sa vedem despre ce e vorba... Plus ca sunt dator omului si altora cu F3'uri asa ca am nimerit bine din doua boabe de test o femela si un mascul de par aidoma Blueberry de la Dj cu oarecare inclinatie spre the sativa side of things, hehehe....
Cu mai multi ani in urma am crescut si F1 si bag mana in foc ca tare bun o fost focul ala ceea ce iti doresc si tie in cautarile tale!

Te salut cu respect

Din pacat am pierdut trenul sativa, am nimerit un hybrid si o indica si nu cred ca o sa mai pun prea curand bobine d-astea. Sa ai genetica de de blueberry sativa in ziua de astazi e ca si cum ai detine cel putin bitcoin, semintele originale de la djshort sunt out of stock peste tot sau la preturi foarte mari, de sativa pheno nu mai zic.

Chiar aveau gust/miros de blueberry? ale mele put direct a skunk, poate pe final incepe ceva dulceag...

Comparatia facuta de prietenul tau este exagerata din punctul meu de vedere, sunt doua lucruri asemanatoare dar complet diferite

Mi-am adus aminte ca mai am o samanta ... poate asta o sa fie aleasa. :smoke out:
 
Last edited:

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Eu le-am primit de la un user de pe icmag de aici din secțiunea Cehoslovacia a zis că a cumpărat pheno sativos de la dj shot dar la încrucișat cu o clona tot de pe icmag , nustiu exact cu ce el o numește blue meani , și i-am promis că voi face un grow cu ele să vadă și el!!
când am incercat sa cresc am nimerit numai bărbăței deci tind sa cred că din blueberry e prea puțin a moștenit! Pentru că blueberry e greu sa obții femele care sa moștenească acele trăsături! Mi-au mai rămas încă 7 și am zis sa le incerc de curând , sa nu sa învechească semințele , că poate ceva bun din ele va ieși!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Usca-mi-as chilotii pe site-u' asta nou! Credeam ca numai eu am pb cu noile comenzi, da' vad ca toata natiunea isi baga si-si scoate. Plantele din dulap... :D
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
E bine ca voi gasiti masculi in bb. Eu nu am gasit. Parca au fost, dar sterili.

Eu nu am găsit, nu am crescut acest soi!!!
Omul face breeding deci mă gândesc că știe ce face ! Am văzut pe secția Cehoslovacia mai multe growuri cu mai multe specii , care arătau destul de bine plus că mai dădea de pomană și semințe și lumea era încântată ce soi ia dat sa crească, deci mă gândesc că omul nu e degeaba! Acum fiecare crede ce vrea! Nu spun că e profesionist dar ceva , ceva , știe!!! Acum voi vedea ce va ieși din cea făcut el și voi putea lua sau zice o părere!!! Acum vorbesc degeaba!!!
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
E bine ca voi gasiti masculi in bb. Eu nu am gasit. Parca au fost, dar sterili.

Probabil ca l-ai deocheat si pe al meu ca de vreo trei saptamani de cand infloreste n-o scuturat nici o picatura de polen, saculetii par a se innegri la culoare si se chircesc nevoie mare, fumeia in schimb infloreste fericita, abia astept sa testez rezultatul peste vreo doua luni...

Voi ce mai planuiti sa cresteti?

In capu' la lista mea e Noua Caledonie si C5Haze x Kali China de la ACE, in plus o sa incerc si un cross vechi de l-am facut acu' 10 ani: Blockhead/Flo x Blueberry daca reusesc fireste sa germinez boabele astea vechi, fingers crossed🤞
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da, sau o fi mama natura de vina. Si cumva tind sa cred ca is din alte genetici masculii care au fost gasiti. Poate alt release de la dj short, sau poate varianta de la nirvana.
 

Latest posts

Latest posts

Top