What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

vasile

Well-known member
Veteran
Pai ce altceva sa faci? Usor usor o sa ne intoarcem la vietile normale... in cateva luni ne intoarcem in jungla urbana. Eu cel putin nu o sa mai am timp de atata fumat. :D:D

D-abia astept sa ma plimb iar fara masca pulii mele pe unde vreau eu!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Aia sa fie problema?! Haha!
Dar de fumat sau crescut, nimeni? V-ati lasat toti? Si nici altii nu vor sa se mai apuce?
Eu cred ca e manvra, v-ati dat toti cu biserica si nu vreti sa ziceti.. Ati prins 5G-ul ala nasol?
:muahaha:
:joint:
 
Eu revin în vreo 2 luni când mă apuc de crescut, acum îs pe pauză și de fumat.Baftă conțăranii mei de apartament și celor adevărați. Eu îs de apartament ,să nu fie luat ca o insultă.
 

vasile

Well-known member
Veteran
As vrea si eu pauza de fumat da nu prea mai pot ... :biglaugh:

Sunt pe pauza la crescut dar ma gandesc la un out cand ma intorc acasa. Cam nasoala vremea, pare ca se schimba de la an la an si mai repede decat credeam.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Ploua mult si e frig momentan.
Ai pregatitit locul pentru out?
Ce vrei sa pui?

Am terminat prima parte din concediu. Am pregatit de la barneys: 4 purple punch, 1 blue gelato 41 daca nu ma insel, 1 lemon tree, bubba kush nu stiu daca germineaza.. 1 orange sherbert si inca 1 tropicanba banana care e la germinat.

Succes la o recolta bogata!
20210603_091016.jpg
image_2049274.jpg
 

Attachments

  • image_2049273.jpg
    image_2049273.jpg
    60.2 KB · Views: 16

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Aud numa pauza pauza pauza.. in stilu asta va lasati de iarba in cativa ani. Oricum ai zice ca toti is is pauza aci. Din perioadele cand ne strangeam 5-10 oameni pe chat de cateva ori pe saptamana am ajuns la a posta maxim 5 oameni pe luna pe forum.
Si daca aia batrani intra in pauze.. unde is aia tineri??? Ei sunt speranta unui viitor mai bun! :joint:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Astia tineri nu se descurca fara o tableta in fata :D
Tot "noi" pensionarii, iesiti la pensie. La noi se practica sa incasezi pensie plus un salar pe langa. Din cauza sistemului nu se baga tineretul pentru ca nu au loc de cei cu pensii speciale.

Daca ne bazam pe ei uitati unde se ajunge!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Asta zic si eu, da macar sa mai creasca si ei si sa fumeze o iarba buna.. :joint:
sau is toti influenceri pe tik tok, si pt aci n-a mai ramas nimeni? :muahaha:
hai cu curaj! :joint:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Am reusit sa amenajez (in sfarsit!) noul dulap de grow plus un back up, ma pregatesc si pt out adik o sa scot ca de obicei clone mai tarziu sa le termin afara sub soare.
Am ramas cu Wappa si y2y, inca ma screm cu ajustarile cresterii sub SIL (led)... Nu credeam sa spun asta, dar oarecum regret cfl-urile. Rasadurile si clonele tot sub cfl stau.
:tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Am reusit sa amenajez (in sfarsit!) noul dulap de grow plus un back up, ma pregatesc si pt out adik o sa scot ca de obicei clone mai tarziu sa le termin afara sub soare.
Am ramas cu Wappa si y2y, inca ma screm cu ajustarile cresterii sub SIL (led)... Nu credeam sa spun asta, dar oarecum regret cfl-urile. Rasadurile si clonele tot sub cfl stau.
:tiphat:

Dar ce te deranjeaza la sil-uri? Adica nu is cele mai bune, dar eu zic ca is comparabile sau chiar mai bune ca unele lumini specializare. Ma refer strict la led.
 

vasile

Well-known member
Veteran
SIL-urile momentan au cea mai buna ratie RON per WAT, 220w cu 220~ron... ce vrei mai mult, un growing led cu puterea asta e de 4 ori mai scump dar si un spectru de culori mai ok
 

Latest posts

Latest posts

Top