What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
La mine la fel în floare are tricomi pe toate frunzele inclusiv pe cele foarte bătrâne, chiar si in vegetatie am intalnit de multe ori, dar eu am in vedere că tricomi sunt mari că mărime pentru că se vad cu ochiul liber , dar la alte specii erau la fel dar nici nu se vedeau, decât sub lupa sau microscop!
Mai am 7 semințe încă!
Rupt! :smoke:
 

Pillang

Well-known member
Nu ai garantie, ca toti o sa fie, ca asta, poate ai prins un pheno bun. Dar inteleg, daca e mai interesant, sa incerci plante noi, decit sa mergi cu aceeasi in continu, acum incep indoorul si eu (pina acum numai out faceam) in prima perioada si eu asta o sa fac. Expo, nu sint roman si nu folosesc limba de 20+ de ani, scuze pt gramatica :) ultima data, cind am fost acasa, prieteni romani au ris de mine non stop, fiindca am cerut la restaurant, sa ne aduca miciurile! :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu ziceam ca in flower au toate, dar majoritatea apar in veg. Am intalnit chiar si seedlings care aveau tricomi de ii vedeai cu ochiul liber, cred ca e in functie de genetica si cat de bine ii merge plantei.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Și eu am un White widow in seedling are doua frunzulițe mici care au câțiva tricomi pe ele !
Dar de pipăit mai pipăim și noi?
Eu am luat-o de dimineața devreme!
:kos:
 

Pillang

Well-known member
Am sperante curajoase cu indoorul asta, o sa folosesc leduri cu culoare alba, un coleg a folosit asemanator si a cules o calitate si cantitate, de numi venea sa cred. Mai revin ;)
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Iarăși spart!
Care se mai sparge??
Va dau un ciocan, va ajută sã va spargeți mai bine!
:muahaha:
Ce rupt sunt !
:kos:
 
Last edited:
A

Alin

Mai fumam și noi ceva sau?sta mugurelul asta de vreo 2 luni în borcan.
 

Attachments

  • IMG_20190329_131034.jpg
    IMG_20190329_131034.jpg
    57.9 KB · Views: 18

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Sunt din ce in ce mai interesat de ce strainuri fumezi, Primabiserica. As vrea sa incerc si eu, sa vad daca ajung ca tine si ca jtm. Poate am talent si mi-am ratat meseria..


Dat fiind ca am fost absolut fascinat de posturile lui primabiserica, m-am uitat nitel prin discutii si am gasit postul asta care iti reflecta aspiratiile spirituale inalte.
Ma simt dator ca un frate al tau intru Adam, sa iti specific urmatoarele:
De la caz la caz, cu iarba se poate ajunge ca susnumitul primabiserica.
Totusi, nu se poate ajunge ca jtm. Pentru aia se folosesc altele, care nu pot fi specificate aici. Ramane sa cauti si sa primesti, vorba lui primabiserica ... :D


@primabiserica: ce viata fascinanta ai frate...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ma mira ca ai inceput sa-i studiezi si viata. Sa stii ca daca ai mai fuma si tu din cand in cand, cred ca te-ai mai linistii si ne-am intelege si mai bine. Ca doar ti-am zis, eu is dispus sa bag treaba cu watercuring cum zici tu. Nu exclusiv, pe perioade lungi, da na, incerc. Poate ma redescopar fi fac si eu o biserica ceva. :joint:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Ma mira ca ai inceput sa-i studiezi si viata. Sa stii ca daca ai mai fuma si tu din cand in cand, cred ca te-ai mai linistii si ne-am intelege si mai bine. Ca doar ti-am zis, eu is dispus sa bag treaba cu watercuring cum zici tu. Nu exclusiv, pe perioade lungi, da na, incerc. Poate ma redescopar fi fac si eu o biserica ceva. :joint:


Haha, da, il studiez la greu, va fi un nou clasic. Daca ma intrebi pe mine, e reincarnarea lui Sandel, dar in fine...
In rest, multumim pentru dorintele minunate privitoare la linistea noastra sufleteasca. Totusi, e bine sa stii ca papam buruieni la greu, unele bune ca inlocuitori de iarba. Sort of...:dance013:
 

Latest posts

Latest posts

Top