What's new

My first time. Growbox PC.

pai hemp zicea pe ceva post ca daca vf sunt in sus e prea cald in camera si planta si le ridica sa poata transpira, elimina caldura mai bine.
 

Itachi

Member
pai hemp zicea pe ceva post ca daca vf sunt in sus e prea cald in camera si planta si le ridica sa poata transpira, elimina caldura mai bine.

Imi aduc aminte acel post si m-am tot gandit la asta dar temperatura nu trece de 29* C acum (nu se comporta asa nici cand statea la 30+).
 

JaJa_Man

Member
Eu vad ca doar varfurile la frunzele de sus sunt ridicate, asta inseamna ca acolo este mai cald datorita becurilor.
Incearca sa pui un cooler sus, sa bata in varful la planta.
 

Itachi

Member
Inca doua frunze cazute de pe planta (tot primele doua de la baza)

picture.php
 

Itachi

Member
Update 51 zile (23 zile de flower).
In seara asta i-am dat doar apa, mai exact doi litri... varsand apa din tava de vreo 4 ori ... deci am spalat putin pamantul. Data viitoare ii voi da iar ingrasamant dar intro cantitate mai mica fata de cat i-am dat pana acum.
Am analizat de mai multe ori apa ce a trecut prin pamant si valoriile medii sunt: pH ~6.2 / TDS ~500 ml/L.
Eu zic ca mai are aproximativ doua saptamani. Voi ce spuneti ?

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Eu as zice ca va trebui sa astepti mai mult de doua saptamani. Daca tot ai asteptat atata timp nu are rost sa te grabesti tocmai acum.

La cum arata acum eu as zice ca e abia in prima faza de inflorire.

Cuvantul final il are oricum lupa/microscopul.
 

Itachi

Member
Eu as zice ca va trebui sa astepti mai mult de doua saptamani. Daca tot ai asteptat atata timp nu are rost sa te grabesti tocmai acum.

La cum arata acum eu as zice ca e abia in prima faza de inflorire.

Cuvantul final il are oricum lupa/microscopul.

De cat trebuie sa fie lupa (minim) ? si... un link catre ceva ieftin si bun :D
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Incet incet se formeaza si multdoritul bud, dar mai are serios de pus pe ea pana sa faca cunostinta cu foarfeca.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Mai baiete, vad ca tu te-ai pus pe crescut iarba ! :thinking: :biggrin:

Frunzele ingalbenite total le poti elimina acum (tragi usor de ele si daca pica le elimini, daca nu, le mai lasi o zi sau doua) ca sa ajunga cat mai multa lumina la mugurii de jos.

Ce zice lupa ?
 

Latest posts

Latest posts

Top