What's new

My first time. Growbox PC.

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Plantuta lui coolbud a crescut considerabil, devenind peste noapte un adevarat tufis, fiind de departe cel mai documentat grow de autofloranta de pe sectiunea romaneasca a forumului. Ar trebui sa te inspire destul de mult acel grow.
 

eska

Member
Borat_quad_beach-2.jpg
 

Itachi

Member
Ati gresit threadul. Asta nu e "Thread oficial de discutii interminabile.. (Romanian's Den)".
Mi-ar place ca aici sa se discute despre planta mea si ce are legatura cu asta... nu poze cu exploziv :))
 

Itachi

Member
Update 35 zile, 7 zile de flower.
Asta mica isi bate joc de mine. Cat timp a fost sub plasa nici gand sa creasca, cum am dat plasa jos... cum a crescut cu 4 cm.
Ce efecte va voi provoca asupra plantei daca tai primele 3-4 frunze (de jos in sus) ?

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

Itachi

Member
Observ ca planta incepe sa creasca rapid acum in flower asa ca m-am gandit sa o indoi spre dreapta pana cand se va mai inalta iar apoi topul il voi indoii spre stanga (unde acum spatiul este liber).

picture.php

picture.php

picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Cum ai ajuns la concluzia ca sunt inutile ? Nu cred ca in natura exista ceva 'inutil'. Ca nu mai au un rol asa de important, asta e alta treaba. Cand planta va considera ca nu ii mai folosesc se va descotorosi singura de ele.

P.S. Cat de util consideri tu ca este lobul urechii ? Sa-ti imprumut o foarfeca ? :chin:

L.E. Cand legi planta, ca sa eviti ranirea tulpinilor, pune sub sfoara, la locul de contact, o bucatica de carton sau plastic.
 

Itachi

Member
Cum ai ajuns la concluzia ca sunt inutile ? Nu cred ca in natura exista ceva 'inutil'. Ca nu mai au un rol asa de important, asta e alta treaba. Cand planta va considera ca nu ii mai folosesc se va descotorosi singura de ele.

P.S. Cat de util consideri tu ca este lobul urechii ? Sa-ti imprumut o foarfeca ? :chin:

L.E. Cand legi planta, ca sa eviti ranirea tulpinilor, pune sub sfoara, la locul de contact, o bucatica de carton sau plastic.

AM INTELES ! (ouch!) :D
Voi pune banda scotch (partea cu lipici peste partea cu lipici, sa nu se lipeasca de nimic) in loc de carton sau plastic pentru ca aluneca foarte bine. :)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Dar stiu ca iti place sa te complici ! :biggrin:

Uitandu-ma la poze nu m-am putut abtine sa ma intreb de mai multe ori de ce ai legat atat si ventilatorul cat si planta de puncte asa de indepartate.
Mi s-ar fi parut mult mai simplu ca ventilatorul sa il legi cu o sarmulita chiar de plasa pe care ai taiat-o. La fel si in ceea ce priveste planta - o inclinai, legai de plasa o sfoara dintr-o parte in alta cat sa o tina aplecata si gata.
 

Itachi

Member
Dar stiu ca iti place sa te complici ! :biggrin:

Uitandu-ma la poze nu m-am putut abtine sa ma intreb de mai multe ori de ce ai legat atat si ventilatorul cat si planta de puncte asa de indepartate.
Mi s-ar fi parut mult mai simplu ca ventilatorul sa il legi cu o sarmulita chiar de plasa pe care ai taiat-o. La fel si in ceea ce priveste planta - o inclinai, legai de plasa o sfoara dintr-o parte in alta cat sa o tina aplecata si gata.

Sa fiu sigur ca nu cedeaza sfoara. Plus ca in felul asta cu tot cu banda scotch intre sfoara si tulpina nu o va "zgaria" deloc.
"Paranoia e mare..." :joint:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
scotch-ul e toxic. hartie e mai ok. sfoara naturala de canepa e si mai ok. daca tot crestem o planta pentru noi, hai s-o facem frumos si natural.
 

Latest posts

Latest posts

Top