What's new

Legalizare RO

vasile

Well-known member
Veteran

jahert7

Member
speranta exista dar hai sa vedem realitatea. fiecare profita pentru ca poate sa spuna orice vor sa castige putere si atat. o sa mai treaca un timp sincer primu pas = EDUCAREA POPULATIEI. INFORMAREA apoi abordarea. fa pasu spre adevar arunca falsul.
 

vasile

Well-known member
Veteran
:p imi plac glumele tale....vorbind ca un politician acuma


Crede-ma ca din moment ce propui legalizarea cannabisului trebuie sa ai ceva pile in spate , mai ales cand esti prin parlament , nimeni nu risca sa propuna legalizare decat dupa ce face anumite studii in secret , din moment ce eu fac parte dintr-un partid si propun instant legalizarea cannabisului sunt privit ca un drogat , eventual ma dau si afara din partid pentru evitarea unor conflicte cu arte partide , cam asa sta treaba si printre politisti.
 

dalin

Member
Crede-ma ca din moment ce propui legalizarea cannabisului trebuie sa ai ceva pile in spate , mai ales cand esti prin parlament , nimeni nu risca sa propuna legalizare decat dupa ce face anumite studii in secret , din moment ce eu fac parte dintr-un partid si propun instant legalizarea cannabisului sunt privit ca un drogat , eventual ma dau si afara din partid pentru evitarea unor conflicte cu arte partide , cam asa sta treaba si printre politisti.

stai tu linistit ca s-a propus dar nimanui nu i s-a dat un procent din aceasta afacere si deasta nu a sarit nici un parlamentar cu gura....ca daca aveau procent din vanzare si industrie ptr aceasta planta se facea de mult.
 

tricky1

Member
stai tu linistit ca s-a propus dar nimanui nu i s-a dat un procent din aceasta afacere si deasta nu a sarit nici un parlamentar cu gura....ca daca aveau procent din vanzare si industrie ptr aceasta planta se facea de mult.
Cand nu o sa mai fie altceva de furat atunci isi vor intoarce atentia asupra ierbii si vor face in asa fel incat tot ei vor castiga...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu trebuie sa le promita nimeni dinainte procente. vin ei cand e momentul potrivit si si le revendica. ati uitat ca e vorba de Romania??
 

MJgrow

Active member
cand nu va mai fi nimic de furat la noi, probabil jumatate din populatie va fi moarta si cealata jumatate inarmata cu fel de fel de arme.... HAOS !
 

tricky1

Member
Haos-ul aduce bani doar la o mana de oameni. Deocamdata sunt multi cei nesatului si capabili sa-si vanda mama ...


:tiphat:
 
E

Emilios

Va rog sa ma scuzati daca ma bag asa peste discutiile voastre, as vrea sa imi spun parerea, sper sa intelegeti ce vreau sa va spun, sunt un pic fumat.

Eu practic sunt satul de droguri la modul cel mai serios, de shop, de prafuri sau de pastile de la farmacie. Cand eram mic credeam ca e cool, ca sunt mai special daca ma droghez, daca fumez... lasam balta multe sa nu mai zic ca bagam toti banii in asta si regret acest lucru, dar pe langa asta m-au format in ultimii ani foarte mult la pshihic atat cat si fizic. Teoretic eu nu ma simteam bine daca ascultam muzica fara sa bag ceva, deci daca stateam la o petrecere nu puteam sa ma simt bine, eram agitat, nu mai eram eu. Daca ar legaliza in romania substantele narcotice foarte multi tineri s-ar droga fie iarba sanatoasa fie tusina. Toti ar fi fumati mereu, la lucru in orice. De ce ai mai fi bun daca ai fuma zilnic, pe de alta parte ar fi un mare folos pentru tara banii din turism si comert dar nu prea se merita, mentalitatiile nu pot fi schimbate peste nopte doar cu o punga de iarba pe birou.
Acum pentru mine drogurile inseamna bani, nustiu ce inseamna pentru voi, dar stiu un lucru ca din droguri nu poti trai toata viata, cat poti sa faci : 100-300 de milioane asta doar in romania dar dupa ce faci? Eu am renuntat sa mai fumez, nu cred ca are niciun rost sa fumez iarba sau tigari... rostul il vad in cafea in energizante in alte substante care intradevar ajuta. Tot ceea ce vreau sa zic fara sa mai bat campii este ca nu ar fi un avantaj daca iarba ar fi legala chiar daca multi intra dupa gratii .
 
G

growcase

si cafeaua cu ce ajuta?
de la mj na murit nimeni, de la restu....au murit destui
 
E

Emilios

Am mai corectat greselile gramaticale.
Pai cafeaua ma ajuta sa ma trezesc, sa am chef de munca sa fac ceva calumea dimineata fara sa fiu ametit, la droguri e aceeasi chestie doar ca iti zapacesc neuronii, cafeaua la adulti ii pune in functiune.
 
G

growcase

Gaseste tu un strain de cannabis, care sa fie daily smoke, sa nu fie blaneala cu somn, sa fie blaneala cu energie si sa vezi ca nu mai ai nevoie de cafea !
:D
 
E

Emilios

so high , vreau un negru sa vina cu un meniu de la mc donald sau o pizza (scuze de offtopic) eu deobicei cand fumez imi vin idei pe care greu le pot explica si normal eu incerc, vreau sa deschid mintiile unor oameni ca pana la urma nu e asa de bine sa fumezi
 

Latest posts

Latest posts

Top