What's new

Legalizare RO

ProCan

Member
nu e sfarsitul lumii..este cum ii spunea Terrence meckenna:) si Ian Lungold. o evolutie a constiintei.:) deci lucrurile nu se sfarsesc ci in urma unuei eveniment major lumea va gandi altfel.sa speram ca 2012 :)) va legaliza iarba...kidding
 

UpRiser

Member
nu e chiar asa...de exemplu tata are 66 de ani si e sanatos tun se bucura de viata in fiecare zi in schimb maica-mea e chiar invers doar ca e cu 2 ani mai tanara.asadar depinde de organismul fiecaruia

nu e sfarsitul lumii..este cum ii spunea Terrence meckenna:) si Ian Lungold. o evolutie a constiintei.:) deci lucrurile nu se sfarsesc ci in urma unuei eveniment major lumea va gandi altfel.sa speram ca 2012 :)) va legaliza iarba...kidding

poate avem norocu ca evolutia respectiva sa fie cauzata de legalizare ierbii...dar sa fie o evolutie spre bine.
 
M

madman2001

nu e sfarsitul lumii..este cum ii spunea Terrence meckenna:) si Ian Lungold. o evolutie a constiintei.:) deci lucrurile nu se sfarsesc ci in urma unuei eveniment major lumea va gandi altfel.sa speram ca 2012 :)) va legaliza iarba...kidding

Nu ma asteptam sa citesc de Terrence meckenna pe forumul asta. Ma bucur ca mai sunt si altii.
 

ProCan

Member
sper ca multi forumisti sa ii asculte unele puncte de vedere a lui Terrence..
El este chiar ca o floare de constiinta:)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu ma asteptam sa citesc de Terrence meckenna pe forumul asta. Ma bucur ca mai sunt si altii.

Noi il citim mai mult pe Terente..

Pe de alta parte Mckenna are o viziune mai interesanta asupra evolutiei omului.. si nu ne vorbeste aiurea despre clone "asexuate".

:tiphat:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Prin Amsterdam din cate am inteles n-au voie cu reclame despre cannabis , vad ca prin America deja se fac video-uri cu oameni a caror viata a fost salvata de cannabis , noi n-am putea face asa ceva ? daca nu ... de ce nu ? nu exista fonduri ? ok , nu e nicio problema , se strang ... nu exista membri ? ok , nicio problema , se strang si membri ...


Toti vreti o schimbare dar din pat , de la birou , din fotoliu ... nu zic sa iesiti in strada , ca de iesit in strada tot sa iesit , zic sa incercam ceva nou !
 
Eu propun o schimbare radicala ! mergem cu totii la primaria orasului/comuna/satului din care facem parte si facem o cerere , comform careia sa ne schimbam numele de familie cu totii in "Vasile" si la rubrica unde ni se cere Motivatia , scriem cu totii ! 4 legalize Marijuana !
 

ProCan

Member
trebuie ceva la tv...ca sa se aprinda polemici in lumea tv-ului.e clar
Stim unde e puterea ,,,puterea este presa
 

MJgrow

Active member
nu poti grabi un proces, mai ales din randul oamenilor.

Totul vine de la sine, si sinea este deocamdata si ca in todeauna US.

Daca in US o sa interzica alcoolul fii sigur ca si in romania o sa fie asa ceva.

Daca o sa se tolereze sau legalizeze sa speram ca o sa fim pe drumul ce bun.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
lol, comment by BASESCU:

"My daughter - Elena Basescu, EBA for friends - is on the list because she was convinced that smoking weed it's legal in the US. Back in the days when she was there for shopping, curriculum vitae purposes and theoretically/maybe studying she heavily smoked everywhere. Being my beloved daughter she isn't afraid nor give a damn about the police."
 

vasile

Well-known member
Veteran
Credeti ca nu ia dat si lu Basescu ceva sa ii sară basca ?
Basescu a fost marinar , credeti ca nu transporta kile de cannabis , cox , alcool pe vapoare ?

Fiti seriosi .. toata lumea vrea sa se legalizeze dar nimeni nu vrea sa faca primu pas.
 

vasile

Well-known member
Veteran
aproximativ toata lumea , spunemi sau aratami si mie pe un grower care creste de ceva timp si nu vrea legalizare...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
aia care cresc ca sa vanda cu siguranta nu o vor. si in plus toata lumea... nu inseamna numai growerii. in tara asta mai sunt si oameni batrani, fara informatii si influentati de mass media, mai exista si parinti care isi fac griji pt. copiii lor, mai exista si oameni care nu depind de legi, sau nu tin cont de ele.. si de ce nu oameni care ar putea fi anti.. numai ca sa fie cumva. :)
 

LST

Member
Cred ca ati uitat cat de impamantenit e la noi ortodoxismul. Cel mai bun exemplu e Grecia... tara ortodoxa unde lumea creste de numa numa si fumeaza de numa numa dar si arestarile sunt de numa numa. Ca sa nu mai vorbim de Creta care e ca o mica Jamaica a Europei... ce credeti ca fac baietii acolo cu vremea si cu statutul Shenghen(sau cum se scrie).

Daca ne gandim un pic din Creta pleaca vapoare in Italia si nu numai... pline cu fructe, ulei de masline si masline. Oare ce se ascund prin cutiile cu alimente ... un alt produs al Cretei ...

Stiti ce patesc baietii in Creta daca sunt prinsi ... au dat de dracu ... EXACT CA LA NOI ... si acolo e deja raspandit fenomenul mai ca la noi ... adica acolo exista populatia de peste 30-35 de ani care fumeaza ... la noi mai putin FOR NOW :)

PS Ca sa se inteleaga cam cat de riscant e ... un albanez primeste pt 6 luni de protejat plantatia cu Kalashnikov-ul si stat in munti intr-o casa darapanata cu delivery pt mancare o data la o saptamana : impresionanta suma de 50.000 euro ...
 
L

legalizeit

Eu nu inteleg postu asta,eu ce ar trebui sa inteleg de aici ? L-am citit de 6 ori.
 

Latest posts

Latest posts

Top