What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

foazegyensuly

Well-known member
Bent sajnos nem tudom folytatni, fagyot nem ír még, szóval most naponta nézegetem ebben a ködös fos időjárásban, ha penészt találok akkor levágom.
így nem fog sokat fejlődni poénból bedobtam egy magot a kivágott cserepébe nemsokat fejlődik napok óta és látom h a bentiek meg igencsak indoorban szal túl hideg van már nekik meg a pára nem kedvez virágzáskor.
312985202_1820185984998078_7999923637638734256_n.jpg
312448052_794973738387578_3081484750292409801_n.jpg
 

szlsht

Member
Sikerült valahogy megoldanom , stabil 15+ fok, megy rá egy asztali venti, de brutál fűszag terjeng, az kicsit para. Mennyire kavar amúgy bele a fejlődésbe egy 2-3 perces világítás, amíg átcipelem A-ból B-be?
 

foazegyensuly

Well-known member
Sikerült valahogy megoldanom , stabil 15+ fok, megy rá egy asztali venti, de brutál fűszag terjeng, az kicsit para. Mennyire kavar amúgy bele a fejlődésbe egy 2-3 perces világítás, amíg átcipelem A-ból B-be?
elvileg nem kéne h gond legyen mert a holdfény is ottvan pl a természetben este, viszont nagyon erős fénynek ne tedd ki sokáig sötét időszak alatt az okozhat hermásodást is meg figyelj rá h sötét legyen teljesen ahova raktad mert ha van fényszivárgás akkor az is kiválthat magosodást.
 

szlsht

Member
Ti mit tennétek? Próbáljam meg ki-be cipelni és figyelni folyamatosan, hátha érdemben érik még valamennyit vagy inkább a gyengébb minőséget válasszam és csapjam le holnap?
 

mátyás

Active member
Fasza! Az ilyen 4 bar körüli asszem. Szar ez a víz. Szerintem az 1 ec már sok. Volt itthon ro vizem, kevertem egy olyat, hogy 4:1 arányban ro víz: csapvíz. Így olyan 0,27 lett az ec, az már kurva jó. Ebben oldottam ki 1g f4 és 0,7g can-t, ezzel kaptam 1,95 körüli ec-t. Ja és a ph is valahol 6,4 körül volt, tehát megkockáztatom, h így még szavazni sem kell. Ez kurva jó. A caapvizemmel ugyanez az arány 2,5 😆

Abban van tapasztalata valakinek, h ezek kb mennyire szűrik meg a vizet? A mostani 1.0 ec-ről meg tudja szűrni ilyen 0.2-re?
 

f2obsession

Active member
"Volt itthon ro vizem"
Én nagyon úgy veszem ki, hogy ez egy RO víztisztító, tehát normál üzemben RO víz jön ki belőle. Tapasztalatból beszélni nem tudok mert nekem desztillálóm van, de úgy tudom, a RO víz jellemzően 0.1 alatt van.
Mai villanyárak mellett kevésbbé költséghatékony, de egyszerűen használható, és 0,01mS alatti vizet csinál akármilyen retek csapvízből a desztilláló.
Most nézem, ennek jól elszállt az ára, én még 60-ért vettem....

Desztilláló
 

RasJah

Member
Fasza! Az ilyen 4 bar körüli asszem. Szar ez a víz. Szerintem az 1 ec már sok. Volt itthon ro vizem, kevertem egy olyat, hogy 4:1 arányban ro víz: csapvíz. Így olyan 0,27 lett az ec, az már kurva jó. Ebben oldottam ki 1g f4 és 0,7g can-t, ezzel kaptam 1,95 körüli ec-t. Ja és a ph is valahol 6,4 körül volt, tehát megkockáztatom, h így még szavazni sem kell. Ez kurva jó. A caapvizemmel ugyanez az arány 2,5 😆

Abban van tapasztalata valakinek, h ezek kb mennyire szűrik meg a vizet? A mostani 1.0 ec-ről meg tudja szűrni ilyen 0.2-re?
Az én RO készülékem 0.2 EC-t csinál, több mint 1 éves filterekkel.
 

mátyás

Active member
Í
"Volt itthon ro vizem"
Én nagyon úgy veszem ki, hogy ez egy RO víztisztító, tehát normál üzemben RO víz jön ki belőle. Tapasztalatból beszélni nem tudok mert nekem desztillálóm van, de úgy tudom, a RO víz jellemzően 0.1 alatt van.
Mai villanyárak mellett kevésbbé költséghatékony, de egyszerűen használható, és 0,01mS alatti vizet csinál akármilyen retek csapvízből a desztilláló.
Most nézem, ennek jól elszállt az ára, én még 60-ért vettem....

Desztilláló
Nem jól írtam. Hogy egészen pontosan fogalmazzak, ioncserélt vízem volt itthon, azzal próbáltam ki a keverést,mert az is ilyen 0,05 az ec-t mutatott. Ez a szerkezet amit linkeltem, az a leírás szerint egy alacsony vezetőképességű szűrt vizet csinál, de azt nem tudom, hogy mennyire szűri meg, de RasJah írta, h Neki 0.2 -es vizet csinál, tehát ez jól hangzik. Nekem nem kell tetemes mennyiség, max napi 7 liter, az meg lazán összejön ezzel és nem kell külön áram. Fürdőszobába alul pont elfér. Meglátjuk milyen lesz, megveszem. Megjött végre az új ec mérőm és most mindent is mérek, a csapvíz meg 1.0 mutat, ha pihentetem 0,95 😕 nagyon fos.

Solon megoldása drasztikusabb 🤣
 

f2obsession

Active member
Locsolóvíz előállításához házi vákuumkamrában hidrogént égetek oxigén hozzáadásával. Párszázezerből megvan a napi adag és tényleg nullás.
Most már úgysem lehet napelemmel a hálózatba visszatáplálni, úgyhogy nyáron a fölös energiával vizet kell bontani, és hidrogént gyüjteni. A 0-ás víz neked csak egy bónusz lesz az ingyen fűtés mellett :)
 

szlsht

Member
Kurvára sérvet kapok a cipekedéstől, rábasztam két ventit is éjszakára meg egy párátlanítót, reggelente meg cipelem kifelé. Nagyon lekopogom de több penészt nem találtam. Egyelőre így néz ki, holnap jön az ékszerésznagyító, az előzőt elhagytam. Addig itt egy mai kép meg egy makrós fotó.
IMG_20221108_144347.jpg
IMG_20221107_095420.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top