What's new

Kérdezz-felelek

Rúki

Member
hát ha már ekkorák mehet nekik több víz a tápokat átgondolnám vmi egyszerű tápcsaládra beruháznék a helyedben amit vegre utána meg bloomra adsz nekik ne ilyen mindenfelé felesleges cuccot akarj összerakni mert nem lesz jó meg olvasgatnék még a helyedben mit hogy kellene. az alap dolgokra koncentrálj víz , táp , környezet nem co2 zsák.
Köszi a tippet.
Látom már, hogy lelkes kezdőként beleestem abba a hibába, hogy minden szart összevásároltam.
 

Blekketekk

Active member
Ezzel mi a helyzet? Megjöttek végül vagy felejtős?
Ezzel az a helyzet hogy a ups még azóta is azt írja hogy amint tudják a kézbesítés dátumát, értesítenek (5.napja ezt írjak) Solon szerint lefoglalták, én meg e szerint jártam el… Jöhetnek a kópok, még kv-val is meg kinálom őket, csak ne hagyjanak maguk után kuplerájt. Így most egy darabig pillázok aztán újra gondolom hogy hogy lehet ezt a kertészkedést jól és biztonságosan csinálni. Én azt gondolom hogy ha jönni akartak volna, már jöttek volna… 😃 köszi az érdeklődést és Gratula a kertjeidhez, eléggé inspiráló! ✌️
 

szlsht

Member
Na heó heó sziasztok!

Hétvégén elutazok egy hétre, így nincs aki vigyázzon a kinti körre. Egy taktikai dipeles fújás javasolt lehet preventív jelleggel a kibaszott molylepkék ellen? Naponta látok repkedni, a bugák szerencsére érintetlenek.

Elkezdett faszán duzzadni, a dögszag keveredik egy enyhe citrusos illattal.
IMG_20221027_112428.jpg
00000IMG_00000_BURST20221027111515574_COVER.jpg
IMG_20221027_112137.jpg
 

ZöldlombLegolas

Active member
Szarul kinéző kertészeti áruházból mentett leértékelt virágoknál az átültetésen túl mivel lehetne még segíteni a felépülést? H2O2 flush?
 

f2obsession

Active member
Függ attól is, hogy miben szenvedtek hiányt, amitől lerobbantak.
Én ezeket úgy kezeltem, hogy közepesen nedves, jó laza közeggel körbepakoltam a földlabdát a nagyobb cserépben, és 1-2 hétig csak nagyon óvatosan (inkább csak permetezővel) locsoltam. Általában hetekig nem mutattak javulást, inkább csak stagnálást, aztán egyszercsak elkezdett észrevehetően fogyni a belocsolt víz, na én flössölni csak olyankor mertem, és a kifolyóból mért eredmények alapján dőlt el, hogyan tovább. Szomszédból, fényhiány, és tultápozás állapotából mentett szobanövény majd' fél évig a halál szélén volt (1-2 beteges levele maradt), aztán utána megindult, most már (kb másfél évvel később) szép :)
 

f2obsession

Active member
(megjegyzem, az átlag szobanövény kb fele, vagy még kevesebb EC-t kíván, mint a sokezer lumenben nevelt kender, szóval a tápozásnál ne a kenderes tapasztalat legyen irányadó, mert a többségüket halálra égeti az ilyen 1mS feletti EC)
 

Solon

Well-known member
milyen ph mérőt ajánlanátok?
Csepptesztert vegyél. Felesleges a digit.

Solon said:
Ez így faszság.
_______________________

-Mé'?
Mé, méé, MÉÉÉ?
Nézz rá pl. egy wuxal adagolásra. Amit kifejezetten csapvízhez találtak ki. Mennyire jön ki a tápoldat vezetőképessége? Miért működik?

Ráadásként egy olyan műtrágyáról van szó, aminél a nitrogéntartalom negyede karbamid.
 

f2obsession

Active member
Csepptesztert vegyél. Felesleges a digit.


Mé, méé, MÉÉÉ?
Nézz rá pl. egy wuxal adagolásra. Amit kifejezetten csapvízhez találtak ki. Mennyire jön ki a tápoldat vezetőképessége? Miért működik?

Ráadásként egy olyan műtrágyáról van szó, aminél a nitrogéntartalom negyede karbamid.
A Wuxal elsősorban mezőgazdasági célra van kitalálva. Halvány emlékeim szerint, ha ilyen tápokon említenek is szobanövényes adagolást, ott is töredéke koncentrációt ajánlanak, mint haszonnövényekhez.
Amúgy meg zöldikét, futókát, dracénát, könnyezőpálmát, meg még 2-3 féle szobanövényt (amiknek nem tudom a nevét) próbáltam már kendernek bekevert, maradék táppal hígítatlanul (vagy kevés csapvízzel PH igazításig hígítva) locsolni, mindegyik minimum tip burn-t produkált tőle, de pl a dracéna majdnem bele is pusztult. Nekem ezzel az a tapasztalatom, hogy 1:1 arányban vízzel hígítva már nagyjából oké szobanövénynek, de van amelyiknek még az is sok.
 
Last edited:

Solon

Well-known member
Mezőgazdasági célra? Neked mi bajod van, be vagy állva? 1 literes flakon belőle már 2500 ft. Nálatok a mezőgazdaságban ilyeneket használnak? Hol laksz, csodaországban?

Levettem a polcról egyet, az van a cimkéjén, hogy:
-kerti és szobanövényeknek
-adagolás 1-2ml/l fiatal és idősebb szobanövényeknek

2ml belőle csapvízzel 2 EC fölötti tápoldatot eredményez, vagy akorülit, adott térség vízkeménységének függvényében, de az 1ml is jóval 1 EC fölött van. Nálam gond nélkül kijuttatható, a gyártócég szerint is, a felhasználók szerint is, mert egy keresett termékről van szó. A hiba szerintem nálad van. A sótűrőképesség és a tápanyagszükséglet két teljesen különálló fogalom. Arról már ne is beszéljünk, hogy a kender kifejezetten alacsony sótűrőképességű növények közé sorolandó általánosságban. A többi hallucinációdra nem írok semmit, kevesebbet kéne brogoznod, vagy többet. Attól függően milyen állapotban írtad a kommentet.
 

tejföl

Active member
Hanna Hi 98103. 15k plusz egy 5ös hozzá a tartalék elektród, úgy is kelleni fog. Cserébe a hőmérséklet kompenzációt neked kell számolni, de nem vész. Egy másfél évnél még nem élt többet egy elektród sem, hiába a clean és a storage oldat és a havi kalibrálás. Ez fogyóeszköz.
 

foazegyensuly

Well-known member
Hanna Hi 98103. 15k plusz egy 5ös hozzá a tartalék elektród, úgy is kelleni fog. Cserébe a hőmérséklet kompenzációt neked kell számolni, de nem vész. Egy másfél évnél még nem élt többet egy elektród sem, hiába a clean és a storage oldat és a havi kalibrálás. Ez fogyóeszköz.
lehet akkor marad a cseppteszter ahogy Solon javasolta.
 

f2obsession

Active member
Mezőgazdasági célra? Neked mi bajod van, be vagy állva? 1 literes flakon belőle már 2500 ft. Nálatok a mezőgazdaságban ilyeneket használnak? Hol laksz, csodaországban?

Levettem a polcról egyet, az van a cimkéjén, hogy:
-kerti és szobanövényeknek
-adagolás 1-2ml/l fiatal és idősebb szobanövényeknek

2ml belőle csapvízzel 2 EC fölötti tápoldatot eredményez, vagy akorülit, adott térség vízkeménységének függvényében, de az 1ml is jóval 1 EC fölött van. Nálam gond nélkül kijuttatható, a gyártócég szerint is, a felhasználók szerint is, mert egy keresett termékről van szó. A hiba szerintem nálad van. A sótűrőképesség és a tápanyagszükséglet két teljesen különálló fogalom. Arról már ne is beszéljünk, hogy a kender kifejezetten alacsony sótűrőképességű növények közé sorolandó általánosságban. A többi hallucinációdra nem írok semmit, kevesebbet kéne brogoznod, vagy többet. Attól függően milyen állapotban írtad a kommentet.
Jó, a mezőgazdasággal faszságot mondtam, kertészeti célra gondoltam. Nem a virágboltban találod a Substral, meg a Vitaflora között, inkább a gazdaboltban. Szerintem rajtunk kívül kevesen használják lakásban (inkább kertben paradicsomra, stb). Az 1ms feletti EC alatt meg én azt értettem, hogy akkora töménységű tápoldatban 0-ás vízből kiindulva. Nálam 1ml Wuxal 1 liter desztvízben feloldva 400-500uS oldatot produkál. Nyilván ha a csapvíz eleve 600-800 EC-vel bír, de van ahol 1mS (nálunk nyáron előfordul), akkor nem fogja szarrá égetni a fikuszt az 1200uS oldat, ha abból a táp csak 0,2-t tesz ki.
Igazán nem sok értelmét látom csapvízben oldott tápoldat EC-jéről beszélni a töménység vonatkozásában, ami van ahol 0,2mS, máshol meg mondjuk 0,9.
De tény, hogy hétvégén pia volt a narkó helyett, és viszonylag sok, lehet, nem tett jót.
 

Latest posts

Latest posts

Top