What's new

INDOOR - PYTANIA

przemix

Member
nie raz nie dwa mialem podobne sytuacje nawet po kilka tygodni z tym ze w hydro. nie mierzylem nigdy ale przynajmniej ze 20-30cm korzeni lezalo mi na tacy pod lisciami i krzaki dalej rosly elegancko. jesli nie bedzie bezposredniego swiatla nic zlego sie nie stanie. jesli bedzie bezposrednie swiatlo pojawia sie glony (czy algi nie wiem jaka jest roznica;)) i wtedy juz tak dobrze nie jest ale dalej nie jest fatalnie. jedyny minus tego rozwiazania to to ze korzenie nie chca dalej rosnac;) przynajmniej ja nic poza algami nie zauwazylem. zmienia to troche odczyn odzywki ale Ty chyba hydro nie robisz wiec dla Ciebie to znaczenia nie ma. no i wiadomo wiecej korzeni wieksze kwiatki:)
a niby co mialoby sie stac przy kontakcie swiatla z kawaleczkiem 3cm korzenia? krzak padnie?:D juz widac ze maja za malo wilgoci i wysychaja. wyschna calkiem i nie bedzie Cie nic irytowac;)
zadaj sobie pytanie co bedzie wiekszym stresem dla rosliny przesadzanie duzego krzaka czy 3cm uschnietego korzenia. to tak jakby sie stresowac jednym zzolknietym lisciem pod koniec flo.
 

purpletop

Member
Pozdiekował Bardzo
ciezko przesadzac 11l wiec podlalem i dzis rano zobaczylem malutkie robale. Co to jest i co z tym zrobic? poruszaja sie po powierzchni wody w podstawce nie oblazly roslin i narazie sie mnoza. Co robic?
@edit
Zrobilem analizacjone i bylo to tak...Wczoraj podlewalem wieczorem i dzis rano zauwazylem te robale, prawdopodobnie po poprzednim podlewaniu na dnie zostala resztka biohumusa, zatankowalem jak zwykle po podlaniu butelke i odstawilem do boxa. Po 4 dniach podlalem ta woda. Czy to mozliwe zeby te robale rozwinely sie w tej butelce? stala w boxie pod doniczka i padalo na nia swiatlo, byl dostep powietrza...
Narazie wyplukalem pod prysznicem ciepla woda doniczke, korzenie, podstawke...
Co dalej?
picture.php
 

bamboleeo

New member
Siema. Kilka dni temu chciałem zacząć przygodę z indoorem. Boxa zmontowałem w materiałowej szafie o powierzchni 0,4 m2, którego wykleiłem od środka folią mylar, lampe HPS 250W chłodzoną wentylatorem do kominków zawiesiłem na wysokości 45-50cm, tak na wszelki wypadek, żeby nie popalić małych roślin. Wszystkie z 12 nasion, które miałem puściło kiełek i wylądowało w kubeczkach od jogurtu w ziemi POKON 5,5-6,5PH. Z ziemi wyszło 6 małych kiełków. No i tu zaczął się problem, ponieważ wszystkie kiełki po wyjściu z ziemi zaczęły usychać. Osiągnęły 3-4cm wysokości. Nie otworzyły się nawet te pierwsze "okrągłe" listki, tylko od razu przyschły. Podlewałem je wodą z kranu, która wcześniej odstała 24h. Niestety nie mam zdj, ponieważ wszystko zdechło zanim zdobyłem aparat. Nie stać mnie na ph metr, więc nie mogłem zmierzyć ph wody. Co mogło być przyczyną uschnięcia kiełków? Bardzo proszę o pomoc, nie chciałbym spieprzyć tego kolejny raz.
 

Przem

Active member
prawdopodobnie problem leży w wodzie z kranu jej ph często wynosi około 8 i to mogło spowodowsć usychanie także kiełkowanie w takiej wodzie częsko jest opóźnione.
Ja robie to tak że kiełkuje i przez pierwszy tydzień podlewam wodą mineralną kroplą bezkidu
tylko niegazowaną i zawsze wszystko idzie okej to jest mój sposób jeśli chcwsz to spóbój chyba że ktoś malepszy ja robie tak i zawsze wszystko gra pozdro i powedzenia
 

Wyrolowany

Active member
oops, sprawdzałem w jakiejś tabeli najpopularniejszych wód w Polsce i ta woda była okay, niby 6,5ph ;O z drugiej strony dziwi mnie powyższa opinia, bo gdy podlewałem tą wodą zawsze wszystko było ok. Jesli ktoś ma pHmetr to prosiłbym o zmierzenie, będe niezmiernie wdzięczny i przepraszam za wprowadzenie w błąd jeśli ta woda jest faktycznie c*%jowa!

EDIT:

przemix: moj miernik (kalibrowany tydzien temu) twierdzi ze ph tej wody to okolo 6,9

dziękuję!
 
LGIM0001~10.jpg

Zeby nie bylo ze wymyslam glupoty. To fotka uzytkownika innego forum. Ja mierzylem takim samym plynem jak on i bylo podobnie. Mysle ze ten miernik jest miarodajny ale moga byc jakies wachania ale nie sadze ze o 1.
 

bamboleeo

New member
Chyba postawię na 5l z biedry z dodatkiem gazowanej. Tylko czy to jest szklanka gazowanej na 5l niegazowanej? Czy szklanka gazowanej na szklankę niegazowanej?
Co do mierników do mój kumpel miał mierniki, bardzo podobne. Najpierw ten pierwszy, potem 1 wyrzucił i kupił ten drugi. Twierdził, że oba są marne. Długi czas oczekiwania na pomiar, potrzebna częsta kalibracja, a ten pierwszy wogóle wskazywał za każdym razem inne PH w tym samym roztworze. W końcu kupił taki za 300zł. Ale to nieobiektywna opinia mógł mieć pecha poprostu :)
 

przemix

Member
mialem juz kilka testerow ph i stwierdzam ze ponizej pewnej kwoty ktora trzeba zainwestowac to bardziej przypomina wrozenie z fusow niz pomiar. mierniki z jednopunktowa kalibracja delikatnie mowiac sa do odbytu nie wspominajac o takich ktorych nie mozna kalibrowac. teraz uzywam miernika subota i jestem w miare zadowolony ale to jeszcze nie jest to. nie krzyczy sam ze jest rozkalibrowany m. in. i w roztworach o niskim ec potrafi pokazac dziwne rzeczy.
 
P

piterr

czyli summa summarum jaki proponujecie? zeby pomiary byly w miare przywzoite i nie robilo czarnej dziury w portfelu? to ma byc outowy miernik, wiec i tak raczej orientacyjnie, nie musi byc bardzo dokladny
pozdro
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
purpletop, czy te robale rozwinęły się w zamkniętej butelce z wodą czy biegają/latają po liściach? Przypominają stadium larwalne robala którego przyniosłem na ubraniu do domu i prawie mi tatki wybił a uporałem się z nim organicznym pestycydem, jeśli to jest to, w ciągu kilku dni na liściach pojawią się dziwne plamy jakby pozostawione przez ślimaki..
Twoje zdjęcie jest niewyraźne, czy to podobne do tego : http://en.wikipedia.org/wiki/Thrips
Jak tak to napisz, znajdę jakiś dobry środek do nabycia w PL:D
Co do korzeni to ja bym radził zaprzestać dawania keramzytu na dno doniczki... sam niegdyś tak robiłem ale już dawno pojąłem, że z tego jest więcej szkody niż pożytku i odradzam a już na pewno walenie keramzytu na górę doniczki przy oprawie w ziemi/coco może skończyć się uduszeniem rośliny gdyż z braku tlenu zostaje zahamowany wzrost.

Bambo.. ph metr to podstawa wyposażenia growera i każdy powinien mieć swój ;) rośliny zwyczajnie zjebiesz bagatelizując odczyn podłoża i wody które powinieneś kontrolować jeśli chcesz dorodne panienki a nie patyk w kubku ;) postaraj się nawet jakiś najtańszy ph metr ogarnąć a w najgorszym wypadku testy akwarystyczne bo bez tego będziesz błądził.

ps. nie kupujcie wody, to jakaś paranoja by butelkować i sprzedawać wodę, kupcie sobie filtry osmotyczne jak chcecie zdrowej wody, woda butelkowana często zawiera fluor umyślnie dodany przez producenta pod pretekstem dbania o nasze ząbki jednak tenże fluor zbiera się również niestety w mózgu i osłabia zdrową ocenę sytuacji oraz tłumi emocje, do tego odkrycia doszło w obozach koncentracyjnych i od razu zarówno sfastyczni jak i czerwoni szprycowali ludzi fluorem gdzie się tylko dało, np. podczas fluoryzacji zębów by społeczeństwo nie było inteligentne a jedynie pracowite. Pigułki na różne fanaberie umysłowe też w wielu przypadkach opierają się na związkach flurou i powodują ogromną dewastację w mózgu więc jeszcze raz : jebać butelkowaną wodę i pastę do zębów z fluorem ;)

pokój i miłość !
 

Wyrolowany

Active member
powitać ekype!

z pewnych powodów musze sie wyrobić w 2mc z flo, i musze szybko zmienić weg na flo. Czy ciemnia 24h będzie bezpieczna i skuteczna? Czy po prostu przełączyć na 12/12 i czekać niewiadomo ile? dodam że rośki są ok. miesiac na wegu.

pzdr!
 
B

BajCus

Siema pytanie za 100 punktów :D

Czy żarówka 250W to nie za dużo na boxa o wymiarach 70x50cm?
 

Przem

Active member
siema wszystkim w 2012
powiedzcie mi bo niedługo startuje z kolejnym proojektem i mam do dyspozycji 4 x 600mh
i 4 x 600 hps moje pytanko czy mh używać tylko podczas wegetacji czy od samego początku zrobić mieszana źródło światła w którym przypadku będą leprze efekty ???

Nigdy nie stosowałem lamp mh a sporo dobrego o nich czytałem więc postanowiłem kupić.
 
Mozesz sprobowac czegos takiego, przez cala wegetacje i pierwsze 10 dni kwitnienia uzywaj lamp mh, nastepnie przelacz sie na hps, a pod koniec kwitnienia ostatnie 14 dni znowu mh. mh w ostatnich tygodniach kwitnienia pomoze w produkcji wiekszej ilosci zywicy poniewaz emituje wiecej promieni uv.
Podane wartosci sa orientacyjne, moga sie zminic w zaleznosci od odmiany.

Pozdro
 

Latest posts

Latest posts

Top