What's new

INDOOR - PYTANIA

mistic

Member
Joł bro & sis

Czy podwijanie się krawędzi liści do góry może oznaczać za dużą wilgotność ? Rośliny na wegu wilgotnośc +/- 65 %.

pozdro
 

mistic

Member
No jakoś nie wydaje mi się żeby miało być za gorąco bo temp. w granicach 25 stopni przy szczytach...

dzięks za odpowiedzi i pozdrawiam
 

lob19

Member
Veteran
Mi się wydaje, że jak się liście podwijają to za niska wilgotność jest. Może ci się higrometr zepsuł?
 
C

czaczo

zla transpiracja,ztym sie wiaze podwijanie krawedzi lisci(zbyd blisko lampa itd),choc np pod koniec flo moze tez pokazywac problemy z pozostalosciami w ziemi hehe

(przyp.wikipedia)
Transpiracja – czynne parowanie wody z nadziemnych części roślin. Rośliny transpirują przez aparaty szparkowe (transpiracja szparkowa), przez skórkę (transpiracja kutykularna) i przez przetchlinki (transpiracja przetchlinkowa).

Transpiracja szparkowa stanowi około 75-90% transpiracji ogólnej, natomiast kutikularna nie przekracza kilku procent, przy czym u drzew i roślin cieniolubnych udział transpiracji kutikularnej jest większy niż u roślin światłolubnych.

Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na wielkość transpiracji są światło oraz temperatura. Transpiracja ma podstawowe znaczenie w przewodzeniu wody przez tkanki roślinne, obniża też temperaturę rośliny chroniąc ją przed przegrzaniem. Potrzeby wodne rośliny charakteryzuje współczynnik transpiracji.

Transpiracja jest procesem fizjologicznym. Ubytek wody z powierzchni roślin jest uzupełniany przez nią za pomocą systemu korzeniowego, kontaktującego się z wodą zawartą w glebie.

Rośliny występujące w klimacie pustynnym wykształciły skuteczny system ochrony przed utratą wody. Przeprowadzają fotosyntezę CAM.
 

clothez

Member
mam bardzo wazne pytanie otoz napewno kazdy zna przepis kov-a
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=28552

chodzi mi o maslo z MJ ..otoz kova dodal do niego 18 g topek z outa a ja mam 20g przytopowych lisci z in z trymowania naprawde tlusto pokrytych krysztalami i zastanawiam sie czy ma to jakies odniesienie wogole do topek i dac tyle masla co dal kov czyli na 250 18g topek z outa czy tez te wszystkie moje 20g lisci na 125 masla nie bedzie mialo za duzego stezenia ??

powiem wam przekrecilem to przez mlynek recznie ;) i mam kupe piasku :D ..

dla tych co nie zrozumieli chodzi mi o to ze jak wzuce do 125g masla te 20g lisci z trymowania i zrobie na tym ciacho czy nie bedzie w tym ciescie za duzego stezenia :) bo jak to pozniej jesc:D ? dodam ze sa to liscie z trymowania Widowrelli od FS a trafily sie dwa pheno C99 i WW .. i jeszcze z ICDE grap ... fotki sa wrazie co w nasze radosci :) a wracajac do ciasta poprostu CHOLERNIE sie zastanawiam dlatego ze zrobilbym tak jak kov ale rozumiecie jezeli nie wyjdzie ( malo thc w masle slabe ciasto gdzie moglbym to wykozystac na nasz ulubiony olej :) albo za duzo = zgonem :) POMOCY POMOCY POMOCY S-O-S S-O-S
bo jestem w trakcie hehe ;)
 

Sodowiec

Member
To tak jak latarnie zapala się i gaśnie albo żarówka stara albo statecznik niedomaga sprawdź napięcie jakie daje
 

WeedGrown

Member
Siema, mam lampę hps 400W i wsadziłem ją do boxa o wymiarach:
wysokość: 100cm
długość: 70cm
szerokość: 50cm
temperatura bez szyby i wentylacji jest strasznie wysoka (45C).
Jeżeli dam pod lampe szybę + dwa wentylatory wpuszczające powietrze i 2 wypuszczające to się zmniejszy do 30C ?
 

~Clauf~

Member
WeedGrown, myśle że lepiej będzie zamontować wyciągające wentylatory albo cool tube. wtedy temperatura na pewno znacznie spadnie
 

Bubbles84

Member
z kad mozemy to wiedziec czy sie zmniejszy do 30 ?!? Pomysl logicznie na to sie sklada wiele czynnikow chocby temperatura w pokoju / strychu / piwnicy... Stary, wstawiaj szybe i odpalaj boxa na kilka dni niech sie przetestuje, i czytaj z termometra temperatury to sie dowiesz. jak zalezy Ci konkretnie zeby w tym malym boxie sie 400 nie grzala - kup cooltube i przewody wentylacyjne. powodzenia, pozdro
 
S

Szot

Witam szerokie grono :)

Mam pytanie co do filtra i wentylatora

A więc tak mam zamiar za jakis czas zainwestowac w filtr weglowy i chodzi mi o taki http://www.hydroonline.pl/inni/carboriginal-125-500-250m3-h-500m3-h-222.html

A wentylator chcialbym taki http://www.hydroonline.pl/system-air/rvk-150-e2l1-150-650m3-239.html

I teraz takie pytanie mam czy ten wentylator niebedzie sie gryzl z powyszym filtrerm niejest za mocny na ten filtr ??
Jak by byl za mocny pomoze cos w tej kwestii regulator obrotow??


wiem ze mogl bym kupic wentylator 125 ale chodzi o to ze chce mocniejszy kupic jakbym kiedys wiecej lamp montowal to zeby juz niekupywac po raz drugi

prosze o odpowiedz

dziekuje:):thank you::tiphat:
 
M

minchi-bongo

wentylator na pewno jest za mocny do tego filtra .uzyj regulatora obrotow i bedzie ok
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
Szot, tak jak mówi przedmówca, wentylator za silny i niepotrzebny wydatek. Ja mam dokładnie ten model filtra i znakomicie mi się sprawdza wentylator osiowy ten: http://www.hydroonline.pl/inni/euro-531.html, bez potrzeby używania regulacji obrotów. Na dodatek różnica w cenie porażająca 455zł do 49 zł.

pozdr, kov
 

~Clauf~

Member
Szot jeżeli chodzi o takie 100m^3/h to ja mam 95m^3/h za 29zł. kupiłem go w castoramie.

A teraz pytanie.
Ile maksymalnie trzeba czekać aż nasionka wykiełkują? ja czekam już tydzień i wykiełkowało dopiero 10/23.
 

rondel

Member
no podobno nawet do 2 tygodni, pozniej gnija, ale ja zawsze nie mam cierpliowsci i od razu spisuje na straty,
moze prolbem lezy w pestkach; za grube skorupy, bardzo czesto przy af, trzeba im troszke pomoc, albo masz za wilgotne srodowisko, albo poprostu słabe geny trafiłeś, co to za pechy masz?
 

~Clauf~

Member
Powiem Ci szczerze że szukałem jak najtaniej (pierwsze zamówienie) wiec może przyczyna z tej strony. Zamawiałem z ganjafarmer tam mają pechy od ggs , dp, fs itp. ale te chyba są ich. Zaraz spróbuje je troche poprzedrapywać

EDIT: Problem minął. zaczynają kiełkować
 
Top