What's new

INDOOR - PYTANIA

B

BajCus

Siema
Jak myślicie czy nadaje się taka klimatyzacja do boxa ??
http://allegro.pl/item973047681_przenosny_klimatyzator_challenge_8litrow.html
pozdro:smoweed:

Rozumiesz że chodziłoby Ci o zbicie temp w czasie dnia no i odpowiednią wilgotność. Pomiarów raczej to nie robi i dostosuje się do otoczenia przez co raczej trudno będzie kontrolować taką maszynę. Ciekawe jaką ma wydajność i na ile starczy zbiornik 8l bo to też trzeba pod uwagę brać.

A czy stosuje ktoś z was jakieś zabiegi do obniżenia temp w boxie? Jeśli tak to byłbym ciekaw ów "patentów"
 

flpflp

Member
Veteran
czaczo pomoz!gdzie na tej szatanskiej wyspie dostane dolomit? bo w promieniu 10km od mojej bazy nikt o tym wogole nie slyszal...
pozdrawiam
flpflp
 

thc007

Active member
Rozumiesz że chodziłoby Ci o zbicie temp w czasie dnia no i odpowiednią wilgotność.
No właśnie tylko o to mi chodzi muszę zbić temperaturę o jakieś 3 stopnie mam wentylator 1100 m3\h i do tego filtr węglowy 1000 m3\h
ale ze wzgledu na zbyt glosna prace wentylatora ustawiam go na jakies 60%
 
C

czaczo

czaczo pomoz!gdzie na tej szatanskiej wyspie dostane dolomit? bo w promieniu 10km od mojej bazy nikt o tym wogole nie slyszal...
pozdrawiam
flpflp
na poligonie maratxi,dosc dobrze wyposorzony,ale zawsze lepiej zadzwon i sie zapytaj
bambugrowshop
ten tez jest okej
mallorcaindoors
nastepny
tricoma
no i slynna biopalma ,dolomity raczej tam niebedzie ,ale zato mozna trafic bardzo dobre klony,polecam ak47,no criticala(jak by nagle sie pojawil) hehe
biopalma
dla chlopakaow z ic sa specjalne znizki :groupwave:
 
B

BajCus

No właśnie tylko o to mi chodzi muszę zbić temperaturę o jakieś 3 stopnie mam wentylator 1100 m3\h i do tego filtr węglowy 1000 m3\h
ale ze wzgledu na zbyt glosna prace wentylatora ustawiam go na jakies 60%

Wracając do tego ustrojstwa co pokazałeś. "Wystarczy włożyć zamrożone wkłady, a wylatujące powietrze stanie się zimne" Myślę że w otoczeniu w jakim przyjdzie pracować takiej maszynce sprawi iż te wkłady trzeba będzie często wymieniać. Możesz się zawieść, nie ma to jak automat.
 
M

minchi-bongo

Siema
Jak myślicie czy nadaje się taka klimatyzacja do boxa ??
http://allegro.pl/item973047681_przenosny_klimatyzator_challenge_8litrow.html
pozdro:smoweed:

nie kupuj tego lipnego "klimatyzatora", z prawdziwym klimatyzowaniem niema on nic wspolnego, to zwykly tani cooler ktory chlodzi przez rozdmuchiwanie zimnej "pary" i podniesienie wilgotnoslci. mialem kiedys cos tego typu i oddalem po 2 dniach . ciagle trzeba bylo dolewac wody i dorzucac lodu . wklady chlodzace ktore dali w komplecie do niczego sie nie nadawaly, tracily temperature po ok godzinie od wyjecia z zamrazarki.
do tego wilgotnosc szla w gore na maxa .
jak chcesz kupic klimatyzator zainwestuj w co najmniej cos takiego

wydajnosc chlodzenia 9000BTU pozwoli ci schlodzic w gorace lato 3000w oswietlenia bez problemu, do tego bedzie ci zbijal wilgotnosc a nie ponosil jak tamto gowno

edit odnosnie posta ponizej
dlaczego klima ma chodzic 24/24 ? jak ja uzywalem klimy chodzila tylko wtedy kiedy lampy byly wlaczone , w nocy musialem jeszcze dogrzewac a do obnizenia wilgotnosci musialem dokupic osuszacz . wszystko zalezy od klimatu w jakim sie uprawia .w uk gdzie wilgotnos jest w miare duza a temperatury letnie zazwyczaj nie przekraczaja 20-25oC jest inaczej niz w hiszpani gdzie jest sucho i goraco

jak masz troche czasu i pieniedzy obczaj to urzadzonko http://www.hydroinnovations.com/product6.php . sam zastanawiam sie nad zakupem czegos takiego w przyszlosci
 
C

czaczo

witam
uprawa z klima jest zajebiscie droga uprawa,mialem takie cos to wiem ile to wynosi,bo klima chodzi 24/24.jezeli bedziesz mial zamiar uzywac klime to musisz sie zabezpieczyc w nawilzacz powietrza ,bo klima znowu wysusza powietrze hehe.jezeli sie zdecydujesz na zakup tych monoblokow na kolkach,to wybierz taki ktory ma sterownik do klimy,bo przy tych tanszych modelach tego niema,i zakarzdym razem gdy sie wylaczy musisz biegac i manualnie ja uruchamiac.
ja dopuki temperatura zewnetrzna mi pozwala na uprawe ,jade ,ale gdy juz zaczna sie upaly i temperatura w nocy sie podniesie do 20 to juz lipa.czas na out hehe.
na wyjsciu masz 1100m3 ,a ile masz na wejsciu?
tak goraco juz jest uciebie na dworze, czy gazowym piecykiem grzejesz do podniesienia poziomu co2?.pozdro
 

thc007

Active member
na wyjsciu masz 1100m3 ,a ile masz na wejsciu?
tak goraco juz jest uciebie na dworze, czy gazowym piecykiem grzejesz do podniesienia poziomu co2?.pozdro
siema
Tak na wyjściu mam 1100m3 a na wejściu dałem 3 wentylatory łazienkowe ... może to za mało jak myślisz ??
boxa mam 240 x 120 x 200 i do tego będą 3 hpsy 600W na razie chodzą 2
nie no na dworze nie mam aż tak gorąco i piecykiem tez nie dogrzewam... co2 mam w tabsach i rozpuszczam w wodzie.
I jeszcze mam problem z wilgotnością i szukam urządzenia uniwersalnego do obniżenia temperatury i podniesienia wilgotności..
jak masz troche czasu i pieniedzy obczaj to urzadzonko http://www.hydroinnovations.com/product6.php . sam zastanawiam sie nad zakupem czegos takiego w przyszlosci
na to jeszcze za wcześnie może w przyszłości ...
picture.php

pozdro :smoweed:
 
B

BajCus

M

minchi-bongo

Zaciekawiłeś mnie powiem Ci. Kurde jak znajde na szrocie zestaw do WC komputerowego (a były takie małe gówienka all-in po 50zł) to zmontuje coś takiego. Napewno nie będzie to chłodzić tak jak ich bo widze że oni wodę agregatem chłodzą.


zapewne chodzilo ci o to http://www.hydroinnovations.com/product6.php
jest tez mozliwosc zakupienia wiekszej wersji http://heatexchanger.ca/LPB.html
ten cooler moze byc chlodzony pasywnie poprzez przepuszczanie przez niego nowej wody caly czas albo jak icebox chillerem . oba systemy sa duzo bardziej wydajne niz klasyczne klimatyzatory
 
B

BajCus

Wiem jak to działa. Ja postaram się zmajstrować coś podobnego a doładnie to coś takiego jak masz w komputerach WC. Jest też opcja z lepszą pompą zanurzoną w zbiorniku wody z lodem.
 

flpflp

Member
Veteran
czaczo: mallorcaindoors i biopalme znam i korzystam jednak ani w jednym ani w drugim dolomitu brak.sprawdze ten na poligono.mialem nadzieje ze bedzie mozna kupic w czyms pokroju al campo etc...

a jak to jest z tymi znizkami w biopalmie?????
pozdro i dzieki za info
 
C

czaczo

w bambu raczej na 100% dostaniesz,on ma otwarte do 8 bez przerwy.mozesz tez zobaczyc w magatzem verd baleares,jest stylu mapfree,albo lepiej dojechac to ulica kolo pc city.tez dosc powazny sklep - ogrodnictwo itp magatzem
w biopalmie jeszcze jak pracowal wlasciciel to bylo zajebiscie,ale teraz ....wsumie tez cos dostaniesz jakies 10-20%,wiesz tza troszke pogadac,hehe popalic
do tricomy zadzwon ,chlopak ma czasmi takie rzeczy,ale dzisiaj to jedynie zostal viveros magatzem i maratxi bambu
 
Panowie szybkie pytanko:
Odrywacie pod koniec zycia Waszych pociech(tydz-dwa) liscie? Moze bardziej oplaca sie robic to przed samym koncem dzien dwa? Osobiscie maly manicure zrobilem dzisiaj i zastanawiam sie czy dobrze postapilem, chodzilo mi o to zeby swiatlo przedostalo sie do nizszych partii bo straszny gaszcz sie zrobil mam nadzieje ze za bardzo ich to nie zestresuje i trochu sobie spuchno jeszcze. Dodam ze latwo odchodza doslownie jednym palcem dotknac i odpadaja. Nie chodzi mi oczywiscie o wszystkie male listki tylko tak z grubsza. Peace mam nadzieje ze wiecie ocb.
 
B

BajCus

Kupiłem dzisiaj takie oto ustrojstwo:
picture.php


Niby oczyszczacz powietrza (jonizator, lampa UV, trochę węgla aktywnego i jakieś wiatraczki).

Jest sens wstawiać to to boxa?
 

clothez

Member
mam pytanie co ile podlewacie swoje pieknosci ?(mniej wiecej ;)) i czy to prawda ze im cesciej tym lepiej ..? (oczywiscie wiemy o co chodzi ) bo slyszalem takie stwierdzenie od jednego z ogrodnikow ze np dajesz 3 czesci agroperlitu na 3 czesci ziemi .. np w 11l doniczce itd. wtedy podlewanie wychodzi srednio mniej wiecej co dwa dni ..czyli spokojnie mozna stosowac taktyka woda nawoz woda nawoz ja np przy podlewaniu co 4 dzien raz woda raz nawozem zauwazylem ze to jest za duzy odstep miedzy dawka nawozow jak to u WAs jest ? pokoj
 

Mundek

Member
U mnie z podlewaniem to jest tak: początkowo do małych roślinek używam spryskiwacza i zraszam ziemię aby była lekko wilgotna (co 2-3 dni takie małe psiku psiku),po przesadzeniu do 15 l donic (po 10-12 dniach) nadal psiku psiku spryskiwaczem w razie wysychania ,kiedy roślinki są dość duże (3 tydz życia) zaczynam podlewanie do wycieku na spodek (3l wody) i z podstawki wysysam pozostałość strzykawką(0.5 l około)i czekam ,aż przeschnie porządnie(około tydzień,może nieco dłużej), tak podlewam do 2 tyg przed ścięciem (póżniej jest to co 5 dni -więcej piją), a przez ostatnie 2 tyg podlewam 1.5 litra i przesuszam porządnie , bardzo porządnie (co 3 do 5 dni gdzieś tak, ale to zależy od kwiatka).
Ale zdanie mi wyszło:).
Co do chemii to początkowo ino rizotonik , w 3 lub 4 tyg 0.5 dawki wegowej , potem w 2 lub 3tyg kwitnienia zaczynam z kwitnącą chemią (raz chemia, 2 x czysta woda itd.),
w 5 i ewentualnie w 6tyg lecę z pk i boostem ,raz lub 2x po sobie(zależy co mi się ubzdura - hehe) , a następnie woda na ostatnie 2 tyg (czysta i rzadko ,jak już pisałem wyżej).
W 1 lub 2 tyg kwitnienia robię flusha, czasem też na 2 tyg przed obcinką(jak mi się coś nie podoba).
pozdrawiam.
 

Latest posts

Latest posts

Top