What's new

INDOOR - PYTANIA

rondel

Member
źle mnie zrozumiałeś, chodzi o to że jak patrzysz na strukture drzewa to podobna jest pod ziemią tylko że odwrócona do góry nogami

glowna bryla korzenia zawsze idzie pionowo w dol pod roslina, dochodzac do dna dopiero zaczyna szukac innych miejsc. pozdrawiam

to nie prawda, korzeń główny idzie na dno ale z niego wychodzą rozgałezienia na boki aby utrzymać rośline, jeszcze są różne tropizmy np. gdy wiatr rośline przechyla w jedną strone to ta wytwarza korzenie liczniej w drugą, dla zachowania równowagi
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Witam, mam zamiar wystartowac z paroma odmiankami metoda 12/12 from seed. Prosze o wypowiedz tych ktorzy uprawiali ta metoda ( co do teorii to juz sie naczytalem na ogolnym ).
Mam zamiar dac tydzien vega a nastepnie 12/12 ( do metody zachecil mnie Atmospheric, ktory jeszcze za czasow OG jako pierwszy ta metoda udokumentowal 1g/W - przeczac krytykom mowiacym o slabym plonie ).

Prosze o wypowiedzi jak duze doniczki najlepiej przy 400w, oraz jakis opis doswiadczen z ta metoda .

Pozdr
 
C

czaczo

witaj Azzzzzz,
probowalem ostatnio ta metode,to z tym 1g/w,ale z ilu roslin.co moge powiedziec,jak najwiecej na 1m2,ja nawet bym sie zkusil na 40 sztuk,czas,taki sam jak i przy "standardzie"oszcedzasz na pradzie,ale wiecej pracy masz,wysiac odpowiednia ilosc nasion(chyba ze femi)ja trzymalem w doniczkach 3,5 l 5-15 gram z rosliny ,moze i cos wiecej,ale w moim przypadku taki wynik byl.co moge powiedziec,rosliny sie strasznie stresuja,mysle ze dobranie odpowdniej odmiany to podstawa.powodzenia
 
V

vod

siema Azzz,
ja swoje 12/12 miałem w 4,5l i 2,5l w ziemi pod 170W CFL, 50x50cm powierzchni. Z tego co pamiętam, to zbierałem między 5 a 20 grama z krzaka. Przy odrobinie wprawy (której masz ewidentnie więcej niż ja) i pasującej odmianie, myślę że można liczyć 25g z doniczki w okolicach 4,5l. 400W to konkretna moc, nie to co moje CFL.
Ile byś takich doniczek zmieścił do tego namiotu?

Ja najlepsze rezultaty miałem z Satori, GfxV i SatoThai. SchroomxC99 za wcześnie zakwitł. Jakaś purpura to wogóle była porażka. The Pure miał potencjał, ale go spaliłem (i nie tylko jego :/ Poza tym nie pamiętam ile stał na vegu. Konkretnie się tym 12/12 nie zajmowałem, tylko przy okazji tak wychodziło, że było od czasu do czasu).

Próbuj, a szybko się sam przekonasz co i jak. Tylko wystartuj z czymś co pasuje do tego stylu.

Pozdro i powodzenia.
 

rondel

Member
właśnie w tej kwesti kluczową role odgrywa odmiana, z odpowiednim zestawem genów, ja czytałem pobieżnie dlatego nie chce wprowadzać w błąd, najlepiej bedzie jak na ogólny podbijesz, tam cie szybciej wspomogą informacją

edit: pewnie widziałeś ten temat, ale wkleje dla innych dla lektury
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=51760
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Czaczo: Juz dwa razy mialem ci odpowiedziec ale ciagle cos hehe..., 40 roslin jak mowisz to bardziej klony na sog, bo sadzenie regularow zeby docelowo bylo 40 to bym musial miec do tego ladny pokoik, ja tymczasem mam do dyspozycji 0,8x0,8...
A co masz na mysli mowiac ze sie stresowaly bardzo, domyslam sie ze chodzi o pierwsze tygodnie ? bo w sumie w naturalnych warunkach chyba nasze roslinki nie zaczynaja nigdy zycia jak jest 12/12, a moze zaczynaja ?

Vod: no i konkretnie Vodzu, wlasnie mysle zeby zastosowac 20cmx20cmx25cm doniczki i dac ich 16 bo tyle teoretycznie tam sie zmiesci.., licze na cos kolo wlasnie 25 z planta, ale kij wie bo calosc bedzie z nasion ktore musze zuzyc bo sie zastoja hehe... czyli tych co zostaly na dnie nasiennego wora. Wsrod nich napewno sie ucieszysz bedzie WWxV, pamietasz moze skad byla WW uzyte do tego krosa ( cos mi chodzi ze to byla sprawka klona pana B..? )

rondel: tak przegladalem ten thread jako pierwsze co, w sumie juz mam duze info na ten temat ale chce sie dowiedziec co moje ziomki - polacy moga powiedziec .... jol jol jol :laughing:
Z tymi odpowiednimi genami to jak misalem wyzej bedzie ciezko, gdyz nie mam warunkow zeby sprawdzac geny, robic z nich matki itd, bo to ze odmianan w seedbanku nazywa sie xxx nie jest potwierdzeniem odpowiednich genow do jakiegos typu uprawy, to trzeba samemu przetestowac, a jak mowilem niestety nie mam jak.


Ogolnie calosc zamierzam trzymac tydzien lub poltora na 18/6 a pozniej juz do konca kwitnienie, mysle ze ich wysokosc bedzie okolo 50-60 cm ( bez doniczki... :> ) donic 16 takze mam nadzieje, ze raz sie zmieszcza a dwa ze beda w miare stabilne ( nie chcial bym kilku mikrusow a kilku zarastajacych lampe... .

Niedlugo dam do co w ... foty odmianek, mam nadzieje z ekilkowalnosc 100 % ( w koncu duzo odmianek od membersow :> )

Nie odlatujcie za daleko w te sloneczne dni, wesloego tyg :wave:
 
Z

zieloxx

elo.
Uprawialem ta metoda sporo czasu. Pare fot:

picture.php


Wstawialem wybiorczo z galerii bo wszystko co mialem w 5.7l donicach bylo albo 12/12 od nasiona, 12/12 po tyg. wegu lub 12/12 zaraz po ukorzenieniu klona. Napewno nadaja sie do tego geny indica i z przewaga indica i taka odmiane Ci proponuje. Lepszy plon uzyskasz jak zapodasz im tydz. swiatelko 20/4. Roslina idzie w jednego topa i rewelacyjny do tego byl Mazar. Plony dobre, co prawda zdazaly sie male chujki po 12-13g ale przecietnie z 5.7l donicy mialem 20-22g.Srednia wysokosc odmian z genami indica to 40-60cm przy hps600W. Posadzone mialem 25 roslin na 1m2. Skonczylo sie przypalem :woohoo:
Roslinki od 12/12 sionka dlugo zabieraja sie za kwitnienie. Duzo lepiej im to idzie po tyg. wegu. Klony najszybciej pokazywaly kwiatki.
:laughing: co bylo, minelo. Aktualnie inna miejscowa inny box, a w boxie 0.8 x 0.8 x 1.6h (Dr80) Euforia,WWxBB,WWxC99. Lacznie 9 roslin w 11l doniczkach. Weszly na styk :jump: . Musialem ciachac ostro. Koncze za max tydz. i wracam do SOG, bo widocznie lepsze plony sa.
Co moge ci polecic do soga to doniczko-worki.
rozmiar 17x17cm ma az ok 7 litrow :) - http://edoniczki.pl/product_info.php?products_id=100
lub 16x16cm ok 5 litrow - http://edoniczki.pl/product_info.php?products_id=101
Te drugie lepsze poniewaz na 0.8 x 0.8 wejdzie ci 5x5 doniczek :). Doniczki plastikowe maja 20x20cm i tylko 5.7l

Moj taki sam plan jak twoj :), ta sama metoda i w tym samym czasie zamierzamy wystartowac. Ja bede sadzil w 5l workach (16x16) i 25 roslin na 0.64m2 i hps400W. Przy skromnym zbiorze 20g z rosliny uzyskamy 0.5kg. Oczywiscie nie mierze tak wysoko i 15g bedzie satysfakcjonujace.
Jezeli chodzi o odmiany to z powodu $ pozwole sobie co najwyzej na BubleGummer, Grapefruit, lub nieco tanszy iced Grapefruit of FS. Maja femki w przystepnej cenie. Mialy byc automaty od masakra... ale wochom sie jeszcze. Mazar jest drogi, chyba ze mama i klony, ale o czas rowniez chodzi wiec z niego rezygnuje.
To tyle z mojej strony, mam nadzieje ze chociaz troszke naswietlilem Ci temat. pozdro :groupwave:
 
V

vod

Pamiętam pamiętam. Z cannabis fr pl dostałem jako freebie, czyli wygląda na to, że od niejakiego B. Dobrą masz pamięć.

Jak masz zamiar miks z dna worka nasiennego dawać, to właśnie będziesz sprawdzał co się nadaje, a co nie. Jakieś klony pobrać, ukorzenić, dać rozrosnąć, pobrać nowe albo reveg i klony na następną rundę etc. wszystko teoretycznie można na parapecie zrobić, więc nie taki duży problem (jak się ma okno i parapet do tego się nadające).
Nie wiem co tam w twoim worku, ale przy miksie musisz się liczyć z opcją kilka mikrusów, a kilka zarastających lampę.

Grejfrut się do takiego stylu nadaje. Poza tym Grejfrut fajny jest. Bierz zieloxx.
 
C

czaczo

40 doniczek 3,5-5l to jakies twoje 0.8x0.8.widzisz rosnie jedna kolumna,zero galezi letralnych,male liscie niski wzrost itp.teoria,a tego nie chcesz hehe.odpowiednia odmiana,krotki flo,wmiare stabilna,z kwiatostanem bardziej centralnym.indika czysta tez nie dokonca,indiki bardziej sie stresuja jak sativy,poprostu odpowiednia odmiana.stresuja sie:bardzo wolny wzrost,liscie bardzo male maxymalnie 5 palczaste,uniektorych nawet nieroziwjaja sie 5 palczaste,tak bylo wmoim ogrudku.pozdrawiam
 

Ilovedrive

Member
Panowie mogę przełączać między 18/6 na 24/0 i z powrotem bez obawy o hermienie ?
mam teraz 18/6 ale zimno tego maja i chce przerzucić na 24/0 aby tam cieplej było .

Czy może hermy zdarzają się przy kombinacjach między 18lub 24 na 12/12 i wstecz ?

pozdrawiam
 
C

czaczo

ilovedrive ja mysle ze niepowino sie nic zhermic,za" hermienie" sie ogolnie jest odpowiedzialny zazwyczaj jakis duzy dla rosliny stres,gdybys na flo kombinowal to moze cos by sie moglo stac ,ale na wegu?jaki kolwiek stres sie dobija jedynie w postaci naglego zatrzymania wzrostu,nawet niedoborami sie czasami konczy,roslina w tym momecie potrzebuje duze ilosci magnezu i mikroskladnikow.pwodzenia
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Zgadzam sie z Czaczem, takie regulacje napewno ci nie spowoduja hermienia, swojego czasu pamietam ze na flo mialem 3 razy po 3 dni w zupelnych ciemnosciach i tez zadnego herma nie bylo, takze bez strachu.
 
M

minchi-bongo

hermienie raczej nie wystapi ale przy niektorych odmianach po przejsciu z 24/0 na 18/6 moze zaczac sie kwitnienie . tak sie stalo z moimi klonami top44
 

WeedGrown

Member
Siema ponownie ;)
Chciałem zapytać czy roślina zdrowo wygląda ? (outowy mix - narazie pod lampą, światła mają 24/7)
picture.php

picture.php


Ten lekko odgryziony listek z lewej to moja robota - wcześniej był żółty i go usunąłem. ( roslinki były przez tydzień bez słońca i wody w szafie=nie z mojej winy ;) i przetrwały ). Lecz martwi mnie ten żółkniejący liść po prawo - czym to może być spowodowane ? (za blisko lampy jest krzaczek ?)
A tu drugi:
picture.php
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Witam, mam pytanko, mial ktos doczynienia z nawadnianiem kropelkowym w coco/glebie ( choedzi o zestaw z pompka ktora sie zanuza w odzywce i wezykami wetknietymi w medium leci do doniczek. Pompe podlacza sie pod programator czasowy, interesuje mnie jak ustawialiscie ten programator aby medium bylo dostatecznie nawilzone, dodam ze mam pompe 300l/h. Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam
 

g1enek

Member
Witam, ruszyłem swojego boksa i jest pewien problem.

Mam troche za duza temperature 31 stopni, sa dwa wentylatory w scianach i trzy komputerowie wiatraczki na lampie i jest no 32 stopnie nawet, ponadto jest straszna wilgotnosc bo wynosi ona 40 :/ Jakie sa metody na ustabilizowanie wilgotnosci ?
 

Azzzzzz

Member
Veteran
g1enek: Napisz moze jaki typ boxa, powierzchnie, gdzie on stoi, typy wentylatorow " w scianach" itd, wielu bedzie latwiej i chetniej udzielac odp
 

Latest posts

Latest posts

Top