What's new

INDOOR - PYTANIA

E

Ergonomic

Pytanie czysto teoretyczne... Co myślicie o zasilaniu swoich lamp prądnicami takimi jak z wiatraków z tym, że napędzanych magnetycznie? Oczywiście prąd jaki moglibyśmy otrzymać trzeba by poddać pewnym modyfikacjom, ale jakby się dobrze zaopatrzyć w magnesy neodymowe to można całkiem niezłe wyniki osiągnąć... A jakby się ktoś jeszcze znał na elektryce i elektronice to mógłby taki sprzęt skombinować samemu i zaoszczędziłby sporo kasy... powtarzam pytanie czysto teoretyczne....
 

Control_

Member
@Ergonomic: ... :) Nie za bardzo rozumiem czym chcesz napędzać te prądnice ? Ale Twój post brzmi tak jak byś wymyślił perpetum mobile :D Owszem prądnica wytwarza prąd dzięki polu magnetycznemu, ale to pole musi być zmienne. Magnes neodymowy jak najbardziej, ale ktoś lub coś musi nim poruszać. Właśnie po to są wiatraki. Wiatr porusza śmigło, śmigło porusza magnesy - mamy prąd :D.
 

Mundek

Member
Tak ,więc za wentylatorem kanałowym ,na wydechu boxa , umieszczamy 5 wiatraków prądotwórczych zasilających ten kanałowy i lampkę i mamy perpetuma. hehe ;)
 
E

Ergonomic

http://www.youtube.com/watch?v=jYcjjSfiNNE&feature=related
to mnie zainteresowało... gdyby odpowiednio wyskalować cały projekt i podłączyć do tego na przykład samochodowy alternator, można by dość sporo zdziałać

@czaczo- dzięki za linka włąśnie szukałem generatoru efektu searla.... też by się nadał xD. Trochę kombinowania, inwestycja w magnesy neodymowe i elektronikę i lecim! xD
 

Control_

Member
@Mundek perpetum to nie taka prosta sprawa. Wiatraki pradotworcze zawsze wytworza mniej energi niz potrzeba do zasilenia samego wentylatora. To sa wlasnie straty energi. Dlatego jeszcze nie wymyslono perpetum.

@Ergonomic ciekawa sprawa. Wiec perpetum jednak istnieje ? :D nawet jesli nie ma tutaj zadnego haczyka to nie wierze aby mialo to taka sprawnosc zeby napedzic pradnice. I to w warunkach domowych ? Nawet maly hps. 250W przy 220V ? Wystarczy spojzec na takie pradnice na allegro. Tu juz potrzeba przynajmniej silnika od wykaszarki Stihl'a. Puki co pomysl wydaje mi sie nie realny.
 
B

BajCus

Mnie to ciekawi czy odlane neodymowe łopatki wiatraka (koncówki, reszta żywica epo) i te magnesy działałyby jako wentylator. Może nie HPS ale ekstraktor już by był.
 

wdr

Active member
Veteran
na moje oko (po włoskach) to jeszcze pare dni bym je zostawił, ale wszystko zależy od spojrzenia przez lupe, jak są trichomy mleczne to można ciąć (zależy jaka banie kto lubi oczywiscie)

tak czy siak pięke pały ci porosły, gratulacje. :wave:
 
na moje oko (po włoskach) to jeszcze pare dni bym je zostawił, ale wszystko zależy od spojrzenia przez lupe, jak są trichomy mleczne to można ciąć (zależy jaka banie kto lubi oczywiscie)

tak czy siak pięke pały ci porosły, gratulacje. :wave:

Dzieki to moja pierwsza przygoda in wczesniej walilem outa i tez bylo kolorowo. Jutro dostaja wode za dni 3 znowu flush i do ciemni. Ocb z bania co sie stanie jak beda dluzej trzymane np 2tyg.?
 
C

czaczo

ja tobym je zostawil zeby poprostu umarly,ostatnio tak zrobilem,po zgaszeniu lampy ,jeszce "kilka "dni rosliny byly w donniczkach,gdy przyslismy,to zniektorych drzewek mozna bylo rwac i odrazu krecic (jesien sredniowiecza hehe)
i mam porownanie bo klony ktore byly ostatnio w wodnym swiecie byly sciente z tych roslin,i cos jeszcze waznego,te rosliny byly podlewane sama woda osmotyczna przez ostatnie 4 tygodnie zycia(pozulkly i mialy kwiatostan maly,popcorn)ale moc,one inaczej dzialaja jak te z hydro,jakby calkiem inna odmiana.jak ktos ma chec,to prosze bardzo sprubowac,wystarczy rosline zostawic w ciemni bez wody,az uschnie,najlepiej gdyby robil z klonow,tak zeby mial porownanie.pozdro
kilka takich fotek tych roslin hehe
picture.php


nl x c+
picture.php

c+
picture.php

no jak dziala,tego niemoge pstryknac,hehe:wave:
 
M

minchi-bongo

ja mialem okazje tak zrobic z lowryderem#2 . zostawilem go w ciemnosci w ziemi na jakies 2-3 tygodnie . jak scinalem byl zupelnie suchy a nawet jakby lekko zacurowany . co do mocy to nie jestem w stanie powiedziec czy wrosla czy nie, ale wiem ze na pewno znacznie pomoglo przy trimowaniu
 
Dziekoweczka za rady ale wole tradycyjnym sposobem scinac i suszyc. Hmm trichomy niby sa juz mleczaste ale musze nawoz wyplukac podlewam co 3dni wiec max 3 podlania woda i koniec. Szkoda mi ich a z drugiej strony nie moge sie doczekac tak sie czlowiek nameczyl i kombinowal a tu trzeba sie zegnac. Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo hehe pozdro jah z Wami.
 

Mundek

Member
Słusznie godsensy4all ,konopie trza zabić , a nie czekać żeby zdechły.
czaczo tymi zdjęciami to mnie nie przekonałeś-istna kicha:)i jaka brzydka-bez obrazy proszę.
Dlaczego nie robić tak jak ludziska uprawiający-badający konopie od kilkudziesięciu lat.
Poczytajcie co się dzieje z thc podczas przejrzewania konopi .
Dawnymi czasy uprawiałem grass(podwórkowo) do zbrązowienia wszystkich włochów i to był błąd, a kapnąłem się gdy okazało się ,że topy które kradłem własnym krzakom przed ścinką były lepsze niż ostateczny zbiór. Teraz czytam i wolę uczyć się na czyichś błedach lub experymentach, niż na swoich.
I to też polecam Wam.
 
C

czaczo

oj mundek, masz racje wyglada paskudnie,ale jak kopie(tricomy sa ok,niesa brazowemozna by powiedziec ze ZDECHLA w odpowiednim momecie,jak znajde chwile to zrobie zdjecie makro do tematu),hehe.
czemu,jak na hasz to tylko przedojrzala,ponoc takie sie trzepia lepiej,hehe. do okreslenia najlepszy jest mikroskop,mowia ze tajemnica tkwi w trzech kolorach.kilka stron wczesniej w temacie juz pisalismy dosc sporo na temat morfologi tricomow ,jest tez fajne zdjecie ,polecam.

widac na zdjeciach ze wiekszosc trichom jest przezroczysta ,sa tez i gdzie niegdzie mleczne i widac tez bursztynowe

picture.php


picture.php


picture.php
 

~Clauf~

Member
Witam. Gdzieś ostatnio usłyszałem że fioletowe liście itd można uzyskać dzięki podlewaniu czy spryskiwaniu wodą utlenioną. Jest w tym chociaż troche prawdy?
 
Top