What's new

INDOOR - PYTANIA

Z

zieloxx

Wie ktoś może gdzie mogę kupić trójniki do złączenia 3 rurek prostokątnych 1cm w środku (coś na wzór namiotów typu DR). W marketach budowlanych znalazłem tylko dla rurek +2cm

Amnnesia te pytania to w temacie "OG Polish Team forumowi breederzy" zamieszczaj. Bo Cię zjadą strasznie i po co Ci to?

Co prawda okragle ale ja kupilem w tym sklepie, ale od razu zaopatrz sie w jakas tasme montazowa zeby lekko owinac rurke przed wcisnieciem w ksztaltke bo troche luz za duzy. pozdr. - http://www.tunelefoliowe.pl/ksztaltki-c-2.html?osCsid=f2daadf3a82af23a0b021f277a507986
ps. kupilem tam stelaz na boxa 1m2x170h i srednio to sie kupy trzymalo. Standardowy szkielet narozny nie wystarczy, trzeba kilka dodatkowych polaczen zeby bylo stabilne. Rurki sa troche za gietkie, ale tak jak pisalem dodatkowe wzmocnienie zalatwi sprawe. Jesli chodzi o same ksztaltki to sa gitara. Ewentualnie zaopatrz sie w sztywniejsze rurki np alu.
 
B

BajCus

Co prawda okragle ale ja kupilem w tym sklepie, ale od razu zaopatrz sie w jakas tasme montazowa zeby lekko owinac rurke przed wcisnieciem w ksztaltke bo troche luz za duzy. pozdr. - http://www.tunelefoliowe.pl/ksztaltki-c-2.html?osCsid=f2daadf3a82af23a0b021f277a507986
ps. kupilem tam stelaz na boxa 1m2x170h i srednio to sie kupy trzymalo. Standardowy szkielet narozny nie wystarczy, trzeba kilka dodatkowych polaczen zeby bylo stabilne. Rurki sa troche za gietkie, ale tak jak pisalem dodatkowe wzmocnienie zalatwi sprawe. Jesli chodzi o same ksztaltki to sa gitara. Ewentualnie zaopatrz sie w sztywniejsze rurki np alu.

K+ dla Ciebie. Może nie dokładnie o takie mi chodzi bo szukam prostokątnych ale lepszych chyba nie znajdę. Rurki aluminiowe mam. W najgorszym wypadku sprzedam te rurki co mam i kupię okrągłe. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wie ktoś gdzie mogę dostać takie trójniki narożne ale o promieniu 10mm? Bo różnica cenowa między rurkami 10 a 20mm dosyć spora jest.
Pozdro
 

kiro

New member
Witam Forumowiczów,

Witam Forumowiczów,

mam 4 roślinki z FS indoor mix w drugim tygodniu kwitnienia.
Wegowałem je pod 125 cfl dwa tygodnie, później przełączyłem na 250 w HPS i wegowałem jeszcze 10 dni dając bardzo małe dawki nawozów. Rozdwoiłem główne łodygi. Jestem niezadowolony z wielkości (roślin mają 30-35 cm wysokości) i noszę się z zamiarem ich rewegowania.
Wiem, że ryzykuję zherminiem. Odradźcie mi ten pomysł jeżeli ryzyko jest wysokie, a jeżeli ktoś przeprowadzał taki reweg, to proszę napiszcie ile najlepiej dać im światła na dobę bo nie wiem czy jest to istotne 18h, 24h?
 
C

czaczo

witam
znaczy sie ja zakazdym razem tak robie,gdy ide z nasiona,mniejwiecej 2 tyg.po przejsciu 12/12 scinam klony,ktore puzniej ukorzeniam,hehe,wiem troszke dziwny przyklad ,ale dopuki nie zaczely produkowac kwiatow nie pwino sie nic stac,napewno istnieje jakies ryzyko ze popadna w stres ktory spwoduje ze roslina sie "zhermi"lub sie w jakis stopniu mutuje,ale po czasie wruci do swojego normalnego wzrostu weg(ale to bardzo duzo zalezy od samej genetyki rosliny,danej odmianki,poszukaj wupowiedzi na temat twojej ,i mniejwiecej sie zoritujesz jak raguja na stresu,czy maja duza tedencje do hermienia sie).zapodaj troszke wieksza dawke magnezu i makro(fe,zn cu,itp)zeby pomoc roslinie zredukowac stres,w takich momentach .pozdro i powodzenia
 

kiro

New member
Nikt nie pisze o składzie mixa. Prowadziłem dwie dziewczyny ostatnio (za pierwszym razem) mam tyko porównanie z dp i gh. Wydaje mi się, że fs robi megapytongi o stabinności większej niż moja osobowość. Teraz wrzuciłem dwie pestki, które miałem wcześniej, i dwie których nie miałem. Wszystkie mają tą samą wysokość, różnice występują tylko w grubości łodyg. Lecę na plagronie coco w canna coco. Z tych, które miałem wcześniej jedna po grubym odżywianiu i podobnym okresie wegu, ale na 250 w mh (10 dni) i potem hps miała ok. 60 cm wysokości, a druga jakby ją wyprostować z 1.5 metra w momencie ścinki , no i zupełnie inaczej wygłądają porównując obecny etap do poprzedniego.
Zwiększę ilość nawozu, przełącze lampy na 18h i opiszę niebawem reakcję córeczek.
pozdro.
Ps. pokazały już płeć delikatnie
 
teoretycznie

teoretycznie

Uda sie pod hps 250W na 0,6m2 z czterech automatow 2xWhiteRussian 2xWhiteMaster z nawozami pk 13 14 canna terra flores + ripen wyciagnac 100g suszu?
 
A

ares420

pewnie, ża tak :) nawet dużo więcej :) ale ja osobiście bym nie pchał automatów do boxa. Weź lepiej 4 regularne odmiany do tego donice 8 albo 11l. Potrzymaj je na wegu 2-3tygodnie, NAGINAJ i w niedużo dłuższym czasie będziesz miał lepszą trawę i raczej więcej ilościowo jak nic nie zepsujesz ;] popatrz na cannabis.fr.pl mają tam teraz dużo odmian feminizowanych w niedużych cenach np Nothern Light 4fem -80zł

pozdro
 

Amnnesia

Member
Szansa jest napewno wszystko zalezy jak ci sie ten grow potoczy wynik jest wprost proporcjonalny do wiedzy i umiejetnosci jej wykozystania 25 g z krzaka auto jest jaj najbardziej do osiagniecia pozdro
 
dzieki za szybka odpowiedz

dzieki za szybka odpowiedz

No tak duzo osob polecalo mi normalne nie automatyczne odmiany ale chcialem zobaczyc jak to z tymi automatami jest naprawde na nastepny in napewno zaopatrze sie w klasyczne odmiany. Wezme napewno cos z dutch passion niesamowicie zaskoczyly mnie passiony z zeszlego outa wogole dawno nie zagladalem na cannabisa pojawilo sie duzo zacnych odmian.
Mam jeszcze jeden dylemat: przedwczoraj pomalowalem boxa ktory stoi na strychu i nie wiem czy kielkowac juz nasiona, jak je wsadze do boxa moze im ta farba zaszkodzic bardzo?? Wiadomo chce sie jak najszybciej zaczac ale zeby calkiem tam przewietrzalo musialbym czekac z tydz conajmniej.
 
A

ares420

otwórz boxa, włącz wentylatory i jutro spokojnie możesz kiełkować, nawet i dzisiaj :)
weź pod uwagę, że nasiona też potrzebują trochę czasu, żeby puścić kiełki.
a jak z temp w boxie na tym strychu przy wyłączonej lampie? sprawdzałeś?

pozdro ;)
 

Amnnesia

Member
Pechy mozesz juz kielkowac nie koniecznie w boxie zanim wyjda nad ziemie box bedzie ok gdzies czytalam ze zozpuszczalniki i pochodne a raczej ich opary maja zly wplyw na konopie ale gdzie nie mam pojecia :booked:
 
Od wczoraj zaczalem proces kielkowania, jak wyjda na powierzchnie moze beda musialy sie obiejsc dzien dwa bez sloneczka hehe. Przy wyl lampie jest 15,5 Stopnia gdzie na strychu caly czas jest lekko ponad 13, tragedi nie ma ale mogloby byc lepiej bede kombinowal z docieplaniem. Od kiedy lac im terra flores i pk13 14? Mysle ze w mniejszych dawkach od 3tyg zaczne. Sa gdzies tansze nawozy niz na cannabisie?

Po podlaczeniu lampy i wentylatora (maly wentylator stojacy 45w) jest straszna parowa w srodku ponad 35stopni. Wycialem dziure na wieksza kratke wentylacyjna ale nic nie daje. Szyba pod lampa cos pomoze? Nie rozumiem dokladnie jakbym mial ja zamontowac, na calej szerokosci i dlugosci boxa?
 

BlinD

Active member
Mam pytanie : czy w żarówce jest jakiś termostat wbudowany albo co?
Ponieważ pożyczyłem znajomemu mojemu box i hps 150w ktory zawsze działał ale teraz on podłączył i mówi, że co 40 min żarówka wyłącza sie jakby (tzn tli się tylko jak węgielek) i jak otworzy boxa i chwile podmucha na żarówke to zaczyna nromalnie świecić.... ;/ nie rozumiem tego bo miałem ten sam box i ta sama żarówke itd. i nie robiło się tak. (jedynie mialem dodatkowy wentylator na żarówke dmuchajacy ale bez niego też wcześniej dawałem rade)
 
M

Mr.TopTop

Może padać zapłonnik, może padać żarówka, może być coś na łączach, czy kabel łączący żarówkę był wymieniany na dłuższy?
 

BlinD

Active member
cały zestaw ten sam balast itd. nie wiem co może być nie tak (możliwe, złe połączenie?) ale od ostatniego uzywania mineło z 1,5-2 lata chyba ;]. znacie wrazie czego jakas gielde internetowa sprzetu elektrycznego. kiedyś pamietam ze kupowalem na takiej ale nie pamietam strony bo na allegro 150zł-150W to średnio ja moja kupowalem za 70z-90zł i tak wszystkie stały tam;/
 

przemix

Member
BlinD mialem kiedys podobna sytuacje z hps 150 ale tylko sie zarzyl i wyszlo na to ze kabelki pomylilem. moze byc tez ze balast sie za bardzo grzeje a lepsze modele maja zabezpieczenie przed przegrzaniem.

goodsensy4all dodaj porzadny wentylator wyciagajacy powietrze z boxa i powinno zalatwic sprawe bez szyby. bo oscylacyjny tylko miesza ci powietrze ale nie wydmuchuje go na zewnatrz.
 

BlinD

Active member
sam nie wiem w ostatecznosci bedzie potrzebny nowy balast ;] a sprawa nagli bo dzisiaj rosliny juz sa w boxie i co kilkanascie min gasnie/przygasa lampa na chwile ;/
zabezpieczenia przed przegrzaniem to to raczej nie ma bo balast takim lekkim PRL zawiewa konstukcja ;p
 
BlinD mialem kiedys podobna sytuacje z hps 150 ale tylko sie zarzyl i wyszlo na to ze kabelki pomylilem. moze byc tez ze balast sie za bardzo grzeje a lepsze modele maja zabezpieczenie przed przegrzaniem.

goodsensy4all dodaj porzadny wentylator wyciagajacy powietrze z boxa i powinno zalatwic sprawe bez szyby. bo oscylacyjny tylko miesza ci powietrze ale nie wydmuchuje go na zewnatrz.

Wystarczy taki lazienkowy widzialem w castoramie do 30zl? Szkoda by mi bylo wydawac w bloto.
Jak wyglada sprawa z ta szyba, wystarczyloby do odblysnika zamontowac?
 

przemix

Member
sensi to zalezy od wielkosci twojego boxa ale powinien dac rade. jesli dobrze wszystko podlaczysz i okaze sie za slaby mozesz go spowrotem spakowac oddac w casto i wziac sobie inny wiekszy.
co do szyby to nie wiem nigdy nie stosowalem u mnie cooltuby sie sprawdzaja bardzo dobrze. 400w 5cm od lampy temperatura jest calkiem znosna moge spokojnie polozyc reke na tubie i nie parzy.
jednak wydaje mi sie ze po dodaniu tego wentyla nie bedziesz juz musial sie martwic szyba.
aha pamietaj zeby wentyl wyciagajacy powietrze byl w gornej czesci boxa bo cieple powietrze jest lzejsze niz zimne.
pozdro;)
 
Top