What's new

INDOOR - PYTANIA

mistic

Member
A czy na przykład to moze być efektem "przenaświetlenia":

picture.php


Jeżeli dobrze nie widać to sprecyzuje:
Charakterystyczne pożółkłe liście; nowe które wychodzą - także żółte.

...bo żeby niedobory były - raczej nie sądzę.

pzdr
 

wdr

Active member
Veteran
Jak dla mnie to nic jej nie jest- czasami tak po prostu jest a później rosną normalnie. Przenaświetlenie to by było jakbyś dał 1000W na 0,1m2.
 

Amnnesia

Member
Naprawde niema takiej potrzeby nic jej nie jest daj lampe tak zeby przy szczycie planta bylo 24-27C podlewaj niewielkimi dawkami wody i bedzie ok napewno niema tez niedoborow zadnych pozdro
 
Ja z kolei walcze ze zbyt wysoka temp i juz nie mam sily tragedia. Jeden wiatrak pokojowy, drugi lazienkowy wyciagajacy na gorze a i tak temp przekracza 30stopni przy otwartych drzwiach od boxa. Moze cos nie tak z lampa (250W) zbyt szybko sie grzeje? Jest 40cm od roslinek. Powinno byc o wiele zimniej box jest na strychu gdzie temp przy mrozach -10st osiaga max 10st.
 

GrowBoy

Active member
goodsensy4all cos pierdolisz albo to jest w Kelvinach :D jak mozliwe ze na strychu masz +10C a w boxie z otwartymi drzwiczkami masz powyzej +30C przy lampie 250W??!! albo to jakies anomalia albo na prawde pierdolisz :)
Doloz jeszcze jeden wdmuchujacy od dolu taki jak masz ten lazienkowy i zamknij drzwiczki :) Zreszta duzo informarcji znajdziesz przegladajac te poprzednie 181 stron.
pozdrawiam
 
Dokupienie jeszcze jednego wenta to ostatecznosc. To dziwne bo rteciowy pokazuje 28st max a elektroniczny ponad 30. Sa na takiej samej wys. ta lampa(allegro) mi sie nie podoba nie powinna swiecic bardziej pomaranczowym swiatlem zarowka lucalox, caly te pudlo metalowe z ukladem gorace strasznie boje sie zeby mi chatki nie zjaralo.:hide:

edit. Sytuacja opanowana albo dwa mokre reczniki powieszone w boxie dla popraiwenia wilgotnosci albo lampa podniesiona z 40cm na 60cm zalatwila sprawe. Troche za wysoko jest, duzo zmieni te 20cm roznicy bo max odleglosc dla 250w to 40cm. Poprawcie mnie jesli sie myle. Bless'ya all.
 
Last edited:
Z

zieloxx

goodsensy4all... kolego, mam 4 elektroniczne termometry i kazdy pokazuje inna temp, a roznica wynosi 4oC :biggrin:
Nie rozumiem twojego problemu bo ja w boxie 90x75 i 400W na strychu na ktorym jest z 5oC w boxie mam... - 13oC :dunno: i musze dogrzewac !
Dodaj cos wtlaczajacego albo zrob wloty pasywne i obniz ta lampe
 
B

BajCus

Mam pytanie. Czy przycinał ktoś z was w automatach liście w celu doświetlenia bocznych odrostów? Ma to jakiś sens? Czy będzie do za duży stes dla rośliny? W boxie narazie 2 roślinki więc nie mam na czym testów przeprowadzić dlatego proszę o jakieś porady.

Pozdrawiam
 

Amnnesia

Member
Mozna przyciac choc uwazam ze to niepotrzebny stres dla planta prosciej zrobic delikatne lst ktore poodslania dolne odrosty
 

Bubbles84

Member
Mi sie wydaje ze wogle nie powinno sie ciac lisci! Jednak wysuwam te wnioski jako zapytanie do tych lepszych growerow...

Ja zawsze biore z apteki gumki recepturki i te liscie po 4-6 lisci spinam w bukiet hehe zajmuja miejsca jak 1 lisc! Jak pousuwalem liscie raz to zauwazylem (badz niezauwazylem nic xD ale wydaje misie( misie sa fajne ;D )) ze roslina zwolnila tempo rozwoju, co by tu mowic jak nic czytalem rozne opinie i rowniez wydaje mi sie ze wiele trzeba aby dorosla rosline zabic (niemowie o wyrwaniu polamaniu czy podlaniu domestosem) wiec takie liscie urwany nie powinny jej zestresowac - a jednak mi sie wydaje ze cos tam napewno szkod wyrzadzi, wkoncu jak nie potrzebuje lisci to sama je usuwa... Prosze o sprostowanie. Pozdro
 
A

ares420

Ja zawsze na wegu i flo obcinam liście z górnych odgałezien rosliny, czasem niższych parti albo głównego stożka aby dolne odrosty miały lepszy dostęp do światła! wydaje mi się, że wtedy roslina się lepiej krzaczy ;] ale to tylko spostrzeżenia ;) może się mylę... nie wiem... ale raczej nie. Ja jak już skubie to nie więcej niz 5-10 liści na raz, średnio raz w tygodniu, na dwa tygodnie aż do końca flo. Te zabiegi stosuję na outdorze na sporych już krzakach. pozdro
 
V

vod

Co do pomiaru temperatury, to żeby ten pomiar miał ręce i nogi, trzeba osłonić termometr przed promieniowaniem lampy. Wtedy się dowiesz jaką temperaturę ma twoje powietrze. (Inna rzecz, że lampa tak jak przez promieniowanie nagrzewa rtęć, tak samo nagrzewa liście.)
 

placjusz12

Member
witam,
mam problem z moimi roślinkami mianowicie ni z tego i owego na niektórych listkach pojawily mi się żółte plamki od spodu widoczne są jakby małe czarne kropeczki , pod jedna z plamek także zauważyłem jakby rudo-brązowy nalot , a zapomniałbym roślinki mają 3 piętra nie licząc liścieni , na pewno nie jest to przenawożenie bo narazie nic nie dawałem i poza tymi plamkami nic im nie dolega czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć co to może być za cholerstwo?? niestety narazie nie mam możliwości wrzucenia fotek ze względu na brak sprzętu , a z kom na pewno tych drobnych czarnych kropek nie uchwycę
pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą pomoc
 
Z

zieloxx

siema. Mam taki glupi problem - ziemia mi nie schnie :biggrin:
Planty byly podlewane ponad tydzien temu i do dzisiaj ziemia jest wilgotna, a planty pzwijaly sie jak baranie rogi jak przy przelaniu.
Box 600W, wilgo. 30-40%, temp. za niska i musze dogrzewac farelka (ok 25oC z farelka), stad taka niska wilgo. bo na strychu jest ogolnie b.wilgotno (ok70%). Wentylacja to promieniowy 150mm/ 500m3 wlaczony aktualnie na polowe mocy.
Temp. jest w miare, lampa 600 dosc mocno grzeje ale mimo wszystko ziemia zbyt dlugo schnie.
Na moje to powinno ladnie parowac i podlewanie powinno byc czesciej. :dunno:
Moze by podlozyc na podloge styropian i odizolowac troche od podlogi i dodac cos mieszajacego do boxa co mi jakos wyrowna na calosci temp. i wilgo.
Moze jest jakis inny powod niepobierania wody przez rosline ?
ph itd w normie
podloze to: 20% compo, 20% torf, 20% coco i 40% perlit
:hide:
 

mistaP

Member
siema. Mam taki glupi problem - ziemia mi nie schnie :biggrin:
Planty byly podlewane ponad tydzien temu i do dzisiaj ziemia jest wilgotna, a planty pzwijaly sie jak baranie rogi jak przy przelaniu.
Box 600W, wilgo. 30-40%, temp. za niska i musze dogrzewac farelka (ok 25oC z farelka), stad taka niska wilgo. bo na strychu jest ogolnie b.wilgotno (ok70%). Wentylacja to promieniowy 150mm/ 500m3 wlaczony aktualnie na polowe mocy.
Temp. jest w miare, lampa 600 dosc mocno grzeje ale mimo wszystko ziemia zbyt dlugo schnie.
Na moje to powinno ladnie parowac i podlewanie powinno byc czesciej. :dunno:
Moze by podlozyc na podloge styropian i odizolowac troche od podlogi i dodac cos mieszajacego do boxa co mi jakos wyrowna na calosci temp. i wilgo.
Moze jest jakis inny powod niepobierania wody przez rosline ?
ph itd w normie
podloze to: 20% compo, 20% torf, 20% coco i 40% perlit
:hide:

a wsadz termometr do ziemi i zobacz temp.
to może byc przyczyna
 

Latest posts

Latest posts

Top