What's new

Εξωτερική καλλιέργεια

εγώ έχω κακές εμπειρίες με τις γλάστρες έξω. εάν μπορείς, βάλε κάδο σκουπιδιών
 

akorn

Member
βρηκα και κατι σακους φυτευσης που αντικαθιστουν τις γλαστρες βεβαια για μια χρηση ειναι δηλαδη μια σεζον για την δουλεια π το θελουμε,αγιε αντωνιε οι μπλε οι καδοι που εχουν τα περιπτερα απο εξω ειναι καλη περιπτωση?αν μπορει καποιο παλικαρι να μου απαντησει και για το λιπασμα που αναφερθηκα παραπανω,:tiphat:
 

akorn

Member
250ml λιπαμασμα να ριχνω ειναι οκ?μετα απο το ποτισμα παντα
 

antartist

Member
250 ml είναι λίγα. Και εννοείται πως το λίπασμα θα το ρίχνεις μετά το πότισμα παντα...
 

makedon

Member
Veteran
:mopper:
gens start your lamps!:biggrin: open season
picture.php

το γκρου φιλου,το χερι δικο μου,το ετος 2007(καλη χρονια) :biggrin:
strain ?

:tiphat:
 
Last edited:

makedon

Member
Veteran
βαλκανια,μεσα στο κεντρο της πολης,μπαχτσες γυρο γυρο καλαμποκι και καμμια κοσαρια κοπελαρες στη μεση.η φοτο ειναι μιση,απο την αλλη χουφτωνα μια αλλη :biggrin:

:tiphat:
 
Last edited:
15 συνολικά, 6 fem που μπήκαν ήδη στις καβάτζες και άλλα 9 reg που σιγά σιγά αποκαλύπτονται.Εκλεκτές ποικιλίες όλες εκ των οποίων μία ιδιαίτερη...
Υβρίδιο από Αφγανιστάν που καλλιέργησε ο Ρωσικός στρατός κατοχής τη δεκαετία του '80. Το υβρίδιο διασώθηκε και με κάποιο τρόπο πέρασε στις πιάτσες μας πριν από περίπου 2-3 χρόνια μέσω της Κουμουνδούρου με σκοπό την ανατροπή πάσει θυσία. Το συγκεκριμένο υβρίδιο,ενώ δεν επηρεάζει όραση ,ακοή ,αφή και άλλες αισθήσεις, κάνει πολύ καλή δουλειά στον τομέα της ψυχεδέλειας, βλέπεις το Χριστό φαντάρο και το Τσίπρα Μεγαλέξανδρο ναουμ...
Βρήκα λοιπόν κάτι παλιές γνωριμίες από τη σχολή[τους βοηθούσα στις εξετάσεις, καταλαβαίνετε...] , Συριζαίοι στα πράγματα πλέον και μου σκάσανε το μυστικό μαζί με ένα κλώνο. Λεπτομέρειες άλλες δεν μου είπαν αλλά ξέρω ότι θα προσπαθήσουν να το σπρώξουν και σε άλλες χώρες του Νότου για να φτιαχτεί καποια στιγμή και αυτό το έρμο το τόξο του νότου[κάτι σαν το Σταυρό του Νότου, ναούμ].
Ελπίζω να μην σας κούρασα :)
 
αφού γλύτωσα την κρεμάλα δεν φοβάμε τίποτα σύντροφε !!!
Το ερώτημα το μεγάλο βέβαια είναι το εξής:

βρίσκουμε ή όχι αντίδοτο γιαυτό το χόρτο?:comfort:
 

orfeas

Active member
Veteran
αφού γλύτωσα την κρεμάλα δεν φοβάμε τίποτα σύντροφε !!!
Το ερώτημα το μεγάλο βέβαια είναι το εξής:

βρίσκουμε ή όχι αντίδοτο γιαυτό το χόρτο?:comfort:

Να σου πω την αλήθεια, το ερώτημα μου πέρασε απ'το νου κάποιες φορές στο παρελθόν...Ωστόσο, τα τελευταία χρόνια και ιδιαίτερα μετά το χαμό δεν σκέφτομαι αντίδοτο αφού το φαρμάκι(με την αρχαία του έννοια) δε το χρειάζεται...Φαντάζεσαι να παίρνεις ένα φάρμακο για να γίνεις καλά και μετά να παίρνεις το αντίδοτο ν' αρρωστήσεις; :biggrin:

:tiphat:
 
Παρανοώ, άρα υπάρχω.
Καλή σεζόν. Afghan Kush Reider νάνος ,σαν μια οδοντόβουρτσα...:laughing:
 

Attachments

  • akr.jpg
    akr.jpg
    61.2 KB · Views: 61

orfeas

Active member
Veteran
Παρανοώ, άρα υπάρχω.
Καλή σεζόν. Afghan Kush Reider νάνος ,σαν μια οδοντόβουρτσα...:laughing:

Α ρε Baggage boy! :laughing: κάποιος έγραψε γι' αυτό...

Στην αναβροχιά καλό εν και το χαλάζι!
 
... η τζαμέλ...
στα μάτια τη κοιτώ και δεν την αγκαλιάζω :tiphat:

moro mou
 
Last edited:

alexsid

New member
Καλησπερα αλανια.Ειμαι νεος στο αθλημα και ετοιμαζομαι να ξεκινησω το τριτο μου grow.Το μενου εχει και φετος ACE (η αληθεια οτι επηρεαστηκα απο τον orfea και τον tjo) αφου περσι εμεινα πολυ ευχαριστημενος με τα Malawi.Για φετος εχει 3 panama fem,2 congo fem και 2 free reg που μου στειλανε αυτοι.Σκοπευω να βαλω τα σπορια σε rootriot cubes (μου τους εδωσε 1 φιλος) και μολις πεταξουν σε 1,5lt γλαστρακια biobizz light mix.Στη συνεχεια και μολις ειναι ετοιμα σε 15lt πανινες γλαστρες με compo sana universal.Η ερωτηση μου ειναι αν το χωμα σε συνδιασμο με τη σειρα της biobizz ειναι αρκετα για να βγαλω ολο το grow.(αναφερομαι σε εξωτερικη καλλιεργεια) Ευχαριστω.
 

Latest posts

Latest posts

Top