What's new

Една "тъпа" тема

_Ina_

Active member
Veteran
Отчаиващо! Повечето маики са като тези безумно скучни лели. Представете си колко ми е тъпо да си разхождам детето в квартала!:) А на тая бабичка и се ще едно "леко изнасилване" затова е толкова истерична:) Горкия човек на кого е тръгнал да обяснява...:(
 

damyanek

Member
на нова година много се направих и реших да отворя една огромна енциклопедия или по точно ЕНЦИКЛОПЕДИЯ 'БЪЛГАРИЯ' том 3 (И-Л) Издателство на Българската Академия на Науките (издадена 1982г.)!

Отворих на буквата К и прерових набързо до думата Коноп и информацията която открих беше направо чудо :jump:

"КОНОП (cannabis) -род едногод. двудомни растения от сем. черничеви.Включва три вида: обикновен (културен) К. (C. sativa), индийски К. (C. indica) и плевелен К. (C. ruderalis).От индийския К. се получава наркотикът хашиш. Обикновеният К. се отглежда като влакнодайна култура за стеблата, които съдържат здраво и издръжливо на гниене влакно.От него се изработват въжета,канап,риболовни мрежи,торби и др. От дреба (късото влакно) се правят груби тъкани,опаковки,пълнеж на мебели и др. Преработените стебла се употребяват за производството на картон,хартия,дървесни плоскости и др. От семената се получава раст. масло за техн. цели,кюспе и шрот за фураж. К. се култивира главно в Европа и Азия. В Б-я се сее обикновен К. на площ 57 416 дка,ср. добив - 682,3 кг/дка сухи стебла, и общо производство -31 153 т (1979г.).Това количество почти задоволява нуждите на страната. К. се отглежда главно по поречието на река Дунав и протоците му. Осн. районираните сортове са Краснодарски 35 и Силистренски."

сами си правете изводите...демокрация или капитализъм...май е мутризъм :laughing:
 

yoss33

Well-known member
Veteran
А аз се чудя защо има толкова много дивачки в моя район :)
 

focktor

Member
Дали има някаква опастност,ако поръчам сега семчици? В това студено време се притеснявам да не замръзнат...
 

gwan

Member
няма проблем,аз мойте ги държа в хладилника,даже ако са таз-годишни още по добре да са на студено,стига да не е някой екваториален сорт!
 

vgmve

New member
Малко тъп въпрос... как е положението с частните обяви купувам/продавам, разрешено ли е, забранено ли е, кое, къде, как? Не съм магазин или подобен, просто имам нещо, което не ми трябва и искам да го продам. Предварително благодаря.
 
E

EverLast

Това е форум а не магазин....и това,за което питаш е забранено....и нарушителите се санкционират. Без търговски сделки ще те помоля..ето тук можеш да прочетеш условията за ползване на сайта

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=190541
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Това е форум а не магазин....и това,за което питаш е забранено....и нарушителите се санкционират. Без търговски сделки ще те помоля..ето тук можеш да прочетеш условията за ползване на сайта

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=190541

Абе то в тия условия всяка втора дума е "бан" :) Всичко е баннато..
"Теми и мнения отнасящи се до употребата на наркотични субстанции с развлекателна цел не са позволени и ще бъдат изтривани."
 
E

EverLast

Тези условия не са измислени от мен а от хората създали страницата и всеки един от нас се е съгласил с тях преди да се регистрира.
 

gwan

Member
плавилата са си правила,пък и е опасно!ще изгори някой за 2-планта!!!
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Честит празник :)

573-bulgarian-martenitza-pijo-i-penda.jpg
 
E

EverLast

Честита баба Марта на всички и от мен....:jump:!!! Малко е студено още но чакаме да се стопли и нещата да се раздвижат.:bump:
 

_Ina_

Active member
Veteran
да по4ваме аутдора и поне да можем да поседим в парка на по бира:)
 
P

piankata

Ч.Б.М. :tiphat:
Ето и букетче /за единствената дама във форума/bg/ Ина/

[jpg]https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=26805&pictureid=615181[/jpg]
 
Top