What's new

Early Skunk Reveg./MonsterCropping/200w led

gganjaabwoy

Active member
perfuzia ii tot acolo...sosetele le-am inlocuit de mult cu prosop...ce sa faca 2 sosete la grow ala?...sosetele erau ok cand aveam grow mic
 

gganjaabwoy

Active member
19 zile 12/12
picture.php
picture.php
picture.php

Am mai adaugat 1 vent ambiental 180mc/h si urmeaza sa mai urc extractorul cu 60mc/h momentan fiind la 220mc/h.
Ultima udate a fost cu grow+tracemix+rootbastic+carboload+bigbud in 5l de apa.

24.5-25.1C
65-77%
 

gganjaabwoy

Active member
Update

Update

24 zile 12/12
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php

Aseara a primit 5l de apa cu bloom+bigbud+carboload+canazym+tracemix.

23.5-24.5C
60-80%

sa inceapa distractia:watchplant:
 

Mago

Member
Am observat ca ai pus plasa abea dupa ce ai bagato la 12cu12..
ramurile plantei sunt mai flexibile ?? pentru ca la a mea acum in perioada de vegetatie sunt foarte tepene.
Daca poti pune si tu o poza cu tulpina plantei...
Planta arata STRONG
 

gganjaabwoy

Active member
imi este cam imposibil sa pozez tulpina...defapt nici eu nu am mai vazut-o de cand era tanara...

scrog am bagat la inceput de flower pentru ca abea atunci am finalizat grow final...

incearca sa o manevrezi dupa ce o uzi(dupa 30 de min sa zic)...devine putin mai flexibila
 

fenomeno_djo

Active member
Sa speram ca vei umple toate chenarele, e minunat ce vad pana acum! E deja un grow de la care ai ceva bun de invatat. Vei baga si-un smoke report printre fumuri ? ;)
 

pytu

Member
Ganja, planta arata exceptional. E un monstru, in comparație cu ce am crescut eu pana acum. 4 plante puse una langa cealalta aratau la mine cum arata a ta singura.

Spune-mi si mie, te rog, cum ai scos bulbul led-ului, lentila exterioara? Cu ciocanul? Si ce rol are? Unghiul de dispersie se modifica? Mai e uniforma lumina?

Merci
 

gganjaabwoy

Active member
@feno...din pacate cam atat va ramane...probabil daca i-as mai fii dat o saptamana de veg sub plasa as fii umplut iar acei muguri de pe centru ar fi fost ceva mai dezvoltati...smoke report pot sa iti fac si acum:))mai am ceva grame de pe mama clonei...insa lasam pe final.

@pytu cu o surubelnita lata si mare atentie sa nu bagi surubelnita in leduri...
Acel bulb are rolul sa difuzeze lumina uniform...daca il desfiintezi toata lumina va merge doar in jos...

poti incerca si tu sa faci un monstru de asta aplicand metoda revegetarii(nu neaparat poti si clone normale) + topping la un nod...recomand metoda(topping la un nod) doar la clone...la seed am observat ca se lungeste ca nebuna...
 

pytu

Member
Hai ca o sa incerc. Am in flower un haze de 3 saptamani si abia are preflowers :)) Sa incerc sa o clonez.

Mersi fain de raspuns.
 
Top