What's new

Doufám, že tu nejsem sám, alebo návrhy na lepšiu Československú sekciu

Status
Not open for further replies.

rkcz

Member
Servus chlapi, rad bych se zeptal, zda-li ma nekdo z Vas zkusenost s Neem-oil jako ochranu rostlin proti skudcum. Samozrejme jako prvni me zajima jeho ucinnost a dale jestli se redi vodou, ci se aplikuje primo z lahvicky? Prijde mi to dost, davat 4kilka za 100mL, to se vystrika hned. Predem diky vsem za odpovedi.
 

SenSiKind

Member
Servus chlapi, rad bych se zeptal, zda-li ma nekdo z Vas zkusenost s Neem-oil jako ochranu rostlin proti skudcum. Samozrejme jako prvni me zajima jeho ucinnost a dale jestli se redi vodou, ci se aplikuje primo z lahvicky? Prijde mi to dost, davat 4kilka za 100mL, to se vystrika hned. Predem diky vsem za odpovedi.

cau, s neemoilem zkusenost nemam, pouzivam Bio-ol (nebo jak se to pise) vzdy jen na msice, ale uspesnost 100%, cena asi 70Kc a lahev mi vydrzi do duchodu minimalne. A s jinyma skudcema na listech jsem se zatim nesetkal (nastesti)
myslim ze jako prevence bude jakejkoli olej funkcni.
Jo a redil sem to asi 1x vicko na 1L a muzes s tim postrikat pul stromovky :biglaugh:
 

rkcz

Member
Ahoj, diky za odpoved ;) No onen olej ze stromu neem by mel zabranit vubec nejakemu napadeni skudci. Postrikany list ma potahnout jakymsi lepkavym filmem, ktery zabije vse co na nej sedne jeste drive, nez skudce stihne napachat nejakou skodu. BioOl a ostatni podobne se pouzivaji pri jiz rozpoutanem boji se skudci a funguji pouze pri zasazeni (postrikani) skudce. Myslim, ze hlavne kvuli tomu ten podstatny cenovy rozdil.
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Ahoj, diky za odpoved ;) No onen olej ze stromu neem by mel zabranit vubec nejakemu napadeni skudci. Postrikany list ma potahnout jakymsi lepkavym filmem, ktery zabije vse co na nej sedne jeste drive, nez skudce stihne napachat nejakou skodu. BioOl a ostatni podobne se pouzivaji pri jiz rozpoutanem boji se skudci a funguji pouze pri zasazeni (postrikani) skudce. Myslim, ze hlavne kvuli tomu ten podstatny cenovy rozdil.

neem neni zázrak...ale pomůže,to jo
mě vybombil spíš plíseň co se tvořila na hlíně...
 

SenSiKind

Member
zkus ten biool a uvidis, podle me olej jako olej, jestli z repky nebo ze stromu. lepkavej film ti to udela taky, musis to michat s nejakym pojidlem (jar)
a jestli to stoji 400kila ...
Ahoj, diky za odpoved ;) No onen olej ze stromu neem by mel zabranit vubec nejakemu napadeni skudci. Postrikany list ma potahnout jakymsi lepkavym filmem, ktery zabije vse co na nej sedne jeste drive, nez skudce stihne napachat nejakou skodu. BioOl a ostatni podobne se pouzivaji pri jiz rozpoutanem boji se skudci a funguji pouze pri zasazeni (postrikani) skudce. Myslim, ze hlavne kvuli tomu ten podstatny cenovy rozdil.
 

EXODUS_01

breeder
Veteran
tož jsem tady EXO! zdravím i ostatní!
Vítej kolego ! ! ! :yes:

picture.php

:muahaha:
 
Status
Not open for further replies.
Top