What's new

Domowe wypieki i spozywanie ziela.

Murinus

Member
bogusik2 przez Ciebie mi żołądek wykręciło hehe wielki respect bo widze że dobrze czujesz się w kuchni :D , Pozdro dla wszystkich "zapalonych" kucharzy !!
 

bogusik2

Member
:D zapiekanka pomidorowa pronto hehe pzdr

121281_7_.JPG


121281_8_.JPG
 
G

Guest

:wave:

zrobilem ciacho, piernikowe:D i cos czuje, ze relacja dopiero pozniej! hehehe
pozdrawiam smakoszy!:D

:wave:
 
G

Guest

:wave:

Heheh ok Bogus juz relacjonuje!:D Wczoraj nie dalem rady!:D:D
Ale od razu mowie, ze ja to mizerny kucharzyna jestem hehe...

wiec moze zaczne od tego, z tym maslem to trzeba cholernie uwazac! Kto wie to wie...hehe...

Ciasto: piernik z torebki:smile:

Najpierw przygotowalem sobie maselko z duzej ilosci meskich lisci oraz trimu z g13xww :D Bylo gotowana na wolnym ogniu jakies 2 godz...

tu gotowe do zastygniecia:
16863massesslk.jpg


Nastepnie potrzebowalem takich skladnikow:
16863masloislkadniki.jpg


Mieszajac dosc dlugo uzyskalem taka oto konsystencje...mmm:D
16863miesanie.jpg


A potem to juz tylko do foremki przysypujac bakaliami:
16863ciacho-przedpieczeniem.jpg


Gdy ladnie sie wypiekło, posypalem cukrem waniliowym i przyozdobilem zielenina:D gotowe do konsumpcji!:D
16863redyciacho.jpg



Zaden ze mnie kucharz, ale ciasto bylo naprawde dobre i jego dzialanie okreslam w skali od 1 do 5 na 4!!!:D

Pozdrawiam i zycze udanych wypiekow i nie tylko!:wave:
 

kempamc

Member
Smakołyki Wedla:p

Californian Orange Bud (z AF)



Sposób uzycia:

wypijasz 20ml oliwy z oliwek wymieszanej z 15ml Oleju slonecznikowego (BARDZO ZDROWO :p)

Nastepnie

Wyciagasz jeden średniej wielkosci smakołyk
(zalezy czy jestes zaaansowanym smakołykozjadaczem czy nie ;) )
wkladasz go do buzi ;) ssasz i gryziesz zapijajac jogurtem pitnym

biegniesz szybko do lodowki i szykujesz sobie jedzenie xD

nastepnie siadasz na kanapie i rozkoszujesz sie jakims wysmienitym filmem jedzac i popijajac (wedle gustu:))
 
T

thcfanatic

witam troche odsiwezam temat ale wczoraj na kolacje wymyslilem cos co przypomina hot dogi ale jest o wiele lepsze fotek nie mam
jest to bardzo latwie
najpierw przygotowujemy proste ciasto drozdzowe ale moze byc z sola (ja uzylem soli czosnkowe) roznymi ziolami np oregany pisze caly czas co wkladamy do wyrobionego juz ciasta ciasto odkladamy w cieple miejsce do wyrosniecia i wstwiamy parowki zeyb sie zagotowaly oraz pieczarki tez musza sie zagotowac w osobnym garnku
gdy ciasto nam wyroslo parowki i pieczarki zagotowane dzielimy ciasto na kulki troche mniejdze niz pilka do tenisa i rozwalkujemy bierzemy ser owijamy wokol parowki i wkladamy na ciasto oprocz parowki wkladamy grzyby moze byc szynka wsyztsko co sie nadaje co mamy w lodowce gdy juz mam farsz (paowka ser gdzyby itp:) zawijamy ciasto zeby nic z srodka nam nie wystwalo wierzch smarujemy bialkiem by nadac lepsza barwe mozemy posypac przyprawami i do piekarnika na 20 -30 min na tem 180 stopni z tym ze ja po 15 minutach zmniejszylem do 150 mozna podac z ketrzupem ale ja ze wzgledu ze uwielbiam ostre rzeczy wszystko jem z pasta chili czyli startymi papryczkami chili sola oraz oliwa smacznego
 

GrowBoy

Active member
Witajcie :) hehe
Ostatnio robilem sobie makumbe z kumplami na wieczor :)
3L Mleka 3.2%
40g Topow
Troche lisci :)
2 Kostki masła :)
Hehe
gotowane 40 min :)





Moc hmm.... DOBRAAA :D hehe Sporzyte 3l makumby zostalo przez 6 osob :) po 2 szklaneczki :) hehe
P.S - kotu tez sie cos nalezalo :)

Jak Pije




Godzina po wypiciu :)



Na Nastepny dzien jak kot wstal rano to nim jeszcze trącalo :) hehe


 

ssynekk

Well-known member
Veteran
dobre dobre...szczerze tez bym sprobowal makumby ale jakos niektorzy pisza ze ona za bardzo czesze i mam pewne obawy :D ale inne smakolyki jakie tu sa opisane to trzeba bedzie sprobowac kiedys :p
 
T

thcfanatic

zasluzona kolacja po grzybobraniu przepis przed chwila wymyslilem borówki w ciescie czosnkowym z serem i przyprawami smazony na glebokim tluszczu niebo w gebie




 

RaStart

Member
a ja myslałem że tu sie zioło spozywa




-------------------------------------------------------------------------
odpowiedz na pytanie czemu nie jem miesa : bo nie gustuje w zwłokach
 

dupeczka

Active member
a ja myslalam ze borówki sa podobne do jagodek, tylko ze czerwone:)
thc chyba Ci sie z borowikami pomylilo...
ale wygladaja apetycznie:)
 

Latest posts

Latest posts

Top